on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Теми > Література > Літератори про Таврію > Літописець унікальної будови

 

Літописець унікальної будови

15 березня відзначив своє 80-річчя ветеран інженерно-шляхової служби, людина активної життєвої позиції Опанас Опанасович Дерменжі. Я познайомився з ним під час теплої, пам’ятної зустрічі з читачами Олешківської бібліотеки № 3 імені Костянтина Кудієвського, організованої завідуючою бібліотекою, творителькою душевної читацької родини Наталією Анатоліївною Никифоровою. В бесіді мені відкрилася людина творча, цікавої долі, високої сконцентрованості думки, наполегливості, відповідальності. А ще Опанас Опанасович виявився автором оригінального, багатого рідкісним документальним матеріалом твору - книги про спорудження мостового переходу через Дніпро біля Херсона (1977-1985) «Проспект над Дніпром» (2017 року побачила світу видавництві «Наддніпряночка», виконана на високому поліграфічному рівні).

Коротко про автора. Опанас Опанасович Дерменжі народився на Одещині (нині - село Кубей Белградського району), виріс у безводних Буджацьких степах Бессарабії на території компактного проживання біженців  - болгар та гагаузів, щодо 1944 року перебувала під контролем Румунії. Як і мільйони однолітків зазнав тяжких випробувань воєнних та повоєнних голодних років. Успішно закінчив школу, під час служби в армії досконало опанував фах стрілка-радиста. У жовтні 1962 року у льотному складі дивізії дальної бомбардувальної авіації брав участь у Карибській ядерній кризі (конфлікт між СРСР та США), яка ледь не спричинила глобальну світову катастрофу. У Харківському автомобільно-дорожному інституті отримав фах інженера шляхів сполучення. Свою трудову діяльність розпочав в Олешках в якості майстра шляхово-будівельного управління (ШБУ-59). У цьому колективі яскраво розкрилися його фахові та організаційні здібності, він успішно подолав щаблі професійного зростання: майстер, виконроб, старший виконроб, головний інженер. 1979 року за успіхи в роботі Опанаса Опанасовича було призначено відповідальним за будівництво підходів до мостів через Дніпро біля Херсона та річку Конка біля Олешок. Із 1985 по 1992 рр. працював головним інженером ШБУ-59.

Не кожен інженер стає літописцем, хронікером часу. Але Дерменжі довелося ним стати. Як згадував Опанас Опанасович, планів писати книгу в нього не було, щоденників він не вів, але з роками сталися події, зустрічі з людьми, що вплинуло на прийняття такого рішення. Під час спілкування із знайомими, друзями, коли розповідав про прожите та пережите, не раз чув заохочувальне: «А ти напиши книгу... ». «Письменницький» поштовх стався 2012 року. Газета «Вісник Олешшя» опублікувала про О. О. Дерменжі кореспонденцію під рубрикою «Діти війни». Розповідаючи про свого героя, звичайно ж, журналісти не обійшли увагою і такий факту біографії Опанаса Опанасовича, як участь у будівництві мостового переходу через Дніпро. Виявляється, ця тема хвилювала і донині хвилює багатьох. Відгуки на матеріал у газеті були схвальними. «Стаття в газеті стала для мене поштовхом до створення книги».

Знаю, що Опанас Опанасович, завершивши «Проспект над Дніпром», багато сил віддає також іншому своєму творові - автобіографічній книзі «Мемуари». Як сказав, робота над нею нині перебуває на завершальному етапі. Автор сподівається, що для видання книги віднайдуться спонсори.

Щиро вітаємо ювіляра зі знаменною датою! Зичимо міцного здоров’я, сімейного благополуччя, прихильної долі, здійснення всіх творчих задумів!

Олександр Голобородько

Джерело інформації: «Вісник Олешшя».- №№ 21-22 (11703-04).- 18.03.2021.- стр.7

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.