on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

07.12.2023, 15:45

"Буде тобі, враже, так, як відьма скаже". Херсонський театр презентував нову моновиставу

  2 грудня 2023 року в арт хабі в укритті відбулась прем'єра ...
06.12.2023, 13:33

Окупанти викрали з Херсонського музею ліногравюру з Кобзарем

  У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще один викрадений ...
06.12.2023, 13:14

Чумацька ікона на рибі. Виставка херсонської художниці в Одесі

  Четвертим містом, де оселилася виставка живопису Оксани Оснач ...

 

Заповідник заснований наприкінці XIX століття колишнім господарем маєтку Фрідріхом Фальц-Фейном. Тоді в безводному степу було викопано колодязі, створено штучні ставки та закладено ботанічний парк з деревами та чагарниками різних кліматичних зон. Спочатку це був аматорський дендропарк і зоопарк, потім став народним заповідним парком (1919 р.), першим в Україні державним заповідником (1921 р.), а 1984 року за рішенням Координаційної Ради ЮНЕСКО Асканія-Нова стала біосферним заповідником, тобто, здобула міжнародне визнання.

Давно вже розорані безкраї таврійські степи. І тільки тут, в Асканії-Новій, збережено ділянку заповідного цілинного степу з її рослинним і тваринним світом. Особливо прекрасний і дивовижний херсонський степ навесні. На зеленому килимі мерехтять і переливаються сріблясті хвилі ковили, темніють острівці типчака і, немов дорогоцінне каміння, спалахують у цьому різнотрав'ї іриси, червоні та жовті тюльпани, безліч інших кольорів.

Офіційні довідники стверджують, що близько півтори тисячі гектарів цих степів ніколи не знали коси. Це - єдиний у Європі збережений цілинний типчаково-ковиловий степ. Асканійське стадо бізонів – теж єдине у Європі. У таврійському степу вони легко переносять зиму, дають потомство.

Дивовижна метаморфоза сталася з вихідцями з Південно-Східної Африки – антилопами канна. У себе на батьківщині вони дуже полохливі. Тут вони випасаються великим стадом, самок цих тварин вдалося приручити і навіть доїти, як звичайних домашніх тварин. Цілюще молоко кан успішно використовується в медичних клініках. Асканійські степи – єдине місце в Європі, де на волі утримуються зебри. В Асканії-Новій вже є гібриди зебри з домашнім конем – зеброїди.

Проте повністю одомашнити зебру досі не вдалося. Для науки представляє надзвичайний інтерес і сам цілинний ґрунт, і все, що на ньому росте і живе. І є в Асканії-Нова свій інститут (1940 йому присвоєно ім'я академіка Васхніл М. Ф. Іванова). Інститут має не менш цікаву історію, не менш відомі досягнення. Наприклад, розроблено та впроваджено методику вдосконалення асканійської породи овець, виведено нові типи порід овець, червоної степової худоби, свиней. Отримано гібридні форми диких тварин та птахів, рослин. Акліматизовано та розмножується близько 50 видів копитних та близько 50 видів птахів.

18 жовтня Український інститут тваринництва степових районів – науково-дослідний ім. М. Ф. Іванова Васхніл ("Асканія-Нова") святкував своє сімдесятип'ятиліття. На честь такої події тваринницькі господарства всіх районів Херсонщини привезли на виставку-ярмарок, що проходила поряд із головною будівлею інституту, корів, свиней, овець, породи яких фактично були створені тут, в інституті. А нащадок творця заповідника, який був присутній на ювілеї, Фрідріх Едмундович Фальц-Фейн пообіцяв фінансову підтримку науково-дослідній роботі інституту.

Ірина Ухваріна
Газета "Вгору".- 2006.-26.10

1. 16.05.2011 23:12
Роман

Заповедник прекрасный, ухоженный. Заходишь на территорию - перемещаешься в другой мир, не похожий на нашу страну. Каждый год приезжаем и неприменно будем приезжать. Спасибо коллективу, который поддерживает заповедник в таком прекрасном состоянии!
Нашим депутатам в Киеве и остальным на местах надо у ВАС поучиться.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.