on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Каланчацьке примор'я


Каланчацьке примор'я - це 35 кілометрів пляжів уздовж добре прогрітих сонцем пологих мілин Джарилгацькоі та Каркінітської заток. Це лікувальні грязі, застосування яких дедалі збільшується при лікуванні артритів, тромбіозів, ревматизму, радикуліту та інших хвороб; потужні джерела мінеральної води, що дуже корисна при лікуванні хвороб печінки, ендокринних залоз, шлунку та сечовідних шляхів.
 

Каланчацьке примор'я - це багаті м'ясом і рибою, фруктами, овочами, бахчевими та кавунами місця. Це мальовничі селища, що мають свою незвичайну і романтичну історію, від яких рукою подати до всесвітньовідомих «Асканія — Нова» і Перекопу.


Каланчацьке примор'я - це курорт, про який поки що відомо далеко не всім. Приїжджайте! І вам обов'язково захочеться побувати тут знову.
«Я видел Хорлы только на фотографиях и тоже хотел бы в них жить... Хорлы напомнили мне тот мир, в каком, наверное, жили романтики и бродяги ослепительной гриновской мечты. Внешне город был похож на оранжерею среди прудов и экзотических клумб вдоль широких улочек белели односемейные дома, утопавшие в цветении фруктовых садов; здесь, как в романах А. Грина, жители говорили на многих языках, неведая розни и не хватало разве что легконогой Ассоли, ждущей с моря корабль под алыми парусами...» Валентин ПИКУЛЬ.

Ці слова можна віднести до всього Каланчацького примор'я, що має романтичну і повчальну новітню Істрію. Ту, що й сьогодні продовжує промовляти десятками і сотнями голосів на різних мовах, звертаючись до нашої свідомості з нагальним проханням жити у мирі і злагоді.
У приморському степу немало монументальних свідчень давнини. Близько 180 скіфських курганів, що лишилися тут ще з VІІІ тисячоліть до нашої ери, а також понад десяток пам'ятників культури та ратних подій. Таких як, наприклад, пам'ятник першим поселенцям (1794р.) у Каланчаку, пам'ятник учасникам розвідувально-диверсійної операції (1943р.) по визволенню Криму у Приморському та ряд інших.


Та головна особливість історії цього краю полягає в тому, що вона не відсторонилася від буття, перебуваючи на гребені свого творення. Тут є безліч вражаючих живих свідчень несамовитого прагнення людини облагородити приморські степи, зробити їх більш зручними для існування і більш щедрими. У цьому контексті самі Хорли є явищем унікальним. Місто-казка, зведене упродовж десяти років наприкінці минулого століття, з портом, потужним промисловим блоком, з садибами, що планувались і забудовувались у вишуканій манері, вже стало безсмертним, незалежно як саме складеться його доля у подальші роки. Воно стало надзвичайно цікавим для всього цивілізованого світу. І таким, що спонукає до роздумів усіх без винятку, якщо не викидати з контексту трагічну смерть засновниці Хорлів, його матері-хранительниці Софії Богданівни Фальц- Фейн.


У тутешніх степах багато чого траплялося. Проте доля була і лишається милостивою до цього сонячного, овіяного морськими бризами шматка землі. Могутній дендропарк у селі Роздольному з віковими деревами, оазис з білим палацом у центрі Преображенки, мисливські угіддя поблизу Привілля, Гаврилівни, Ставків - навіть за найгірших часів кризи в Україні, ці куточки не втратили своєї чарівності. Там де їх торкнулися роботящі руки, вони засяяли подвійною красою.
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.