on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Сентябрь-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новости региона

04.09.2018, 15:38

На Херсонщині знайшли залишки міста Золотої Орди

04.09.2018, 14:47

У Херсоні пройде фестиваль громадських ініціатив

04.09.2018, 14:41

На Херсонщине на один чистый водоем стало больше

На территории нацпарка «Нижнеднепровский» насчитывается более ...

Камерний оркестр “Гілея”

31.05.2006

Камерний оркестр “Гілея” був створений в квітні 1976 року за ініціативою народного артиста України А.Вазіна, який був художнім керівником та головним диригентом оркестру.
З 1976 по 2001 р. під його керівництвом оркестр здобув великих успіхів, став лауреатом І Республіканського конкурсу камерних оркестрів в 1978 році “Золота осінь”.
Г.Вазін – талановитий диригент, чуйний і водночас вимогливий керівник, він усі сили віддавав роботі з колективом. Репертуар оркестру постійно поповнювався творами композиторів-класиків Й.Гайдна та В.Моцарта, сучасних композиторів Д.Шостаковича, С.Прокоф’єва, А.Копленда, О.Респігі та ін.
З 2001 по 2004 р. оркестр очолював О.В.Дрель, досвідний музикант, котрий міг в кожному новому творі створити цікаві диригентські та виконавчі інтерпретації.
В 2004 році на посаду головного диригента камерного оркестру було запрошено випускника Національної музичної Академії України Юрія Керпатенко, який сьогодні є його постійним художнім керівником і головним диригентом. У квітні 2004 р. камерний оркестр “Гілея” під керівництвом Ю.Керпатенко з великим успіхом гастролював в м. Києві у Колонному залі ім. Лисенко. Ю.Керпатенко проявляє себе як вмілий організатор і високопрофесійний диригент, музикант високої культури та глибоких знань.
Зараз в оркестрі працюють 18 високопрофесійних музикантів, випускники Київської, Одеської, Харківської консерваторій. Серед них і ті, хто майже 30 років тому стояв у істоків створення оркестру: В.Кононов, А.Заміховська, В.Ковальова, Ю.Алієв.
За час свого існування оркестр підготував біля 100 програм, до яких ввійшли твори від А.Вівальді до сучасних авторів: Ч.Айвза, Б.Бартока, А.Онеггера, П.Нордгрена, С.Прокоф’єва, Д.Шостаковича, М.Скоріка, А.Пьяццолли, В.Мнацаканова та ін.
Камерний оркестр “Гілея” був першим на Україні виконавцем таких творів, як “Камерна симфонія” Д.Шостаковича, “Дивертисмент” Б.Бартока, “Симфонія № 3” А.Онеггера, “Симфонія № 3” Ч.Айвза, симфоній
П.Нордгрена і В.Шумана. В.Зубицького та М.По.
Оркестр пов’язує велика творча дружба з багатьма українськими композиторами. Перше прочитання своїх творів доручали оркестру такі композитори як Б.Бібік, Ю.Іщенко, В.Борисов, Д.Задор, Е.Працюк та ін. Велике місце в репертуарі оркестру займають твори і таких визначних українських композиторів, як Є.Станкович, Ж. та Л.Колодуб, І.Шамо, О.Штогаренко, В.Зубицького.
З оркестром постійно виступають солісти філармонії лауреат Всесоюзного конкурсу ім. М.Глінки, Засл.арт. України Х.Ширінський, Засл.арт. України О.Гоноболін, Н.Лелеко, Н.Шевченко та ін., а також відомі солісти-гастролери: нар.арт. України Б.Которович, нар.арт України В.Бесфамільнов, лауреат Міжнародних конкурсів О.Мельников і В.Новиков, Засл.арт. Росії О.Бондурянський, О.Лагоша, В.Щепило.
В останній час оркестр “Гілея” привертає увагу іноземних музикантів у 1993-1994 рр. З оркестром виступили диригент із США Б.Кульман і американський піаніст Т.Тіріно, скрипаль з Німеччини Т.Бекасов, диригент з Франції Жан-Пилипп Дамтревіль.
В 2004-2005 роках з оркестром підготували дуже цікаві програми диригент із США Ярополк Ласовський та з Республіки Білорусь Володимир Міняєв. В 2006 році з оркестром “Гілея” виступив Засл.арт. України О.Гоноболін /скрипка/.
Камерний оркестр “Гілея” виступав з концертами в Москві, Мінську, Ташкенті, Пензі, в Болгарії, майже в усіх містах України, і всюди користувався великим успіхом.
Концерти оркестру проходять не тільки в великих містах, але й у самих віддалених куточках, де слухачі вперше знайомляться з мистецтвом камерного музикування. Для цього були розроблені спеціальні програми – лекторійні концерти, у яких брали участь не тільки музикознавці, але й диригент і музиканти колективу.

Склад оркестру:
Головний диригент – Ю.Керпатенко

Перші скрипки:
Лариса Пономаренко
Олександр Таран
Алієв Юрій
Бреус Тетяна
Яценко Володимир
Савченко Ольга

Другі скрипки:
Людмила Золотарьова
Ралко Вікторія
Кірсей Ганна
Валюшок Людмила

Альти:
Алла Заміховська
Віра Ковальова

Віолончелі:
Надія Жовніренко
Олена Гаркуша
Любов Крупіна

Контрабас:

Михайло Діденко
Володимир Кононов

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.