on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.03.2019, 10:38

Март-2019

Март (Б. Пастернак) Теплый ветер вихревой, Непутевый, вестовой, Про весну смутьянит, шалый, Топит, топчет снег отталый, Куролесит, колесит, Запевалой голосит... Кто-то с полночи нагреб На проталину сугроб, Над землею разомлелой Пронесясь зимою белой. Старый снег на убыль шел, — Внук за дедушкой пришел. Солнце весело печет, С крыш завеянных течет, С вешней песней ветер пляшет, Черными ветвями машет, Понагнал издалека Золотые облака.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

18.03.2019, 10:08

V Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»

06.03.2019, 11:18

«ЛітTERRA»: кава і «много букв»

27.02.2019, 14:17

Уникальная копия скифского казана выставлена в центре Херсона

Фото Олега Робко.  Копию древнескифского казана подержать в руках ...

Камерний оркестр “Гілея”

31.05.2006

Камерний оркестр “Гілея” був створений в квітні 1976 року за ініціативою народного артиста України А.Вазіна, який був художнім керівником та головним диригентом оркестру.
З 1976 по 2001 р. під його керівництвом оркестр здобув великих успіхів, став лауреатом І Республіканського конкурсу камерних оркестрів в 1978 році “Золота осінь”.
Г.Вазін – талановитий диригент, чуйний і водночас вимогливий керівник, він усі сили віддавав роботі з колективом. Репертуар оркестру постійно поповнювався творами композиторів-класиків Й.Гайдна та В.Моцарта, сучасних композиторів Д.Шостаковича, С.Прокоф’єва, А.Копленда, О.Респігі та ін.
З 2001 по 2004 р. оркестр очолював О.В.Дрель, досвідний музикант, котрий міг в кожному новому творі створити цікаві диригентські та виконавчі інтерпретації.
В 2004 році на посаду головного диригента камерного оркестру було запрошено випускника Національної музичної Академії України Юрія Керпатенко, який сьогодні є його постійним художнім керівником і головним диригентом. У квітні 2004 р. камерний оркестр “Гілея” під керівництвом Ю.Керпатенко з великим успіхом гастролював в м. Києві у Колонному залі ім. Лисенко. Ю.Керпатенко проявляє себе як вмілий організатор і високопрофесійний диригент, музикант високої культури та глибоких знань.
Зараз в оркестрі працюють 18 високопрофесійних музикантів, випускники Київської, Одеської, Харківської консерваторій. Серед них і ті, хто майже 30 років тому стояв у істоків створення оркестру: В.Кононов, А.Заміховська, В.Ковальова, Ю.Алієв.
За час свого існування оркестр підготував біля 100 програм, до яких ввійшли твори від А.Вівальді до сучасних авторів: Ч.Айвза, Б.Бартока, А.Онеггера, П.Нордгрена, С.Прокоф’єва, Д.Шостаковича, М.Скоріка, А.Пьяццолли, В.Мнацаканова та ін.
Камерний оркестр “Гілея” був першим на Україні виконавцем таких творів, як “Камерна симфонія” Д.Шостаковича, “Дивертисмент” Б.Бартока, “Симфонія № 3” А.Онеггера, “Симфонія № 3” Ч.Айвза, симфоній
П.Нордгрена і В.Шумана. В.Зубицького та М.По.
Оркестр пов’язує велика творча дружба з багатьма українськими композиторами. Перше прочитання своїх творів доручали оркестру такі композитори як Б.Бібік, Ю.Іщенко, В.Борисов, Д.Задор, Е.Працюк та ін. Велике місце в репертуарі оркестру займають твори і таких визначних українських композиторів, як Є.Станкович, Ж. та Л.Колодуб, І.Шамо, О.Штогаренко, В.Зубицького.
З оркестром постійно виступають солісти філармонії лауреат Всесоюзного конкурсу ім. М.Глінки, Засл.арт. України Х.Ширінський, Засл.арт. України О.Гоноболін, Н.Лелеко, Н.Шевченко та ін., а також відомі солісти-гастролери: нар.арт. України Б.Которович, нар.арт України В.Бесфамільнов, лауреат Міжнародних конкурсів О.Мельников і В.Новиков, Засл.арт. Росії О.Бондурянський, О.Лагоша, В.Щепило.
В останній час оркестр “Гілея” привертає увагу іноземних музикантів у 1993-1994 рр. З оркестром виступили диригент із США Б.Кульман і американський піаніст Т.Тіріно, скрипаль з Німеччини Т.Бекасов, диригент з Франції Жан-Пилипп Дамтревіль.
В 2004-2005 роках з оркестром підготували дуже цікаві програми диригент із США Ярополк Ласовський та з Республіки Білорусь Володимир Міняєв. В 2006 році з оркестром “Гілея” виступив Засл.арт. України О.Гоноболін /скрипка/.
Камерний оркестр “Гілея” виступав з концертами в Москві, Мінську, Ташкенті, Пензі, в Болгарії, майже в усіх містах України, і всюди користувався великим успіхом.
Концерти оркестру проходять не тільки в великих містах, але й у самих віддалених куточках, де слухачі вперше знайомляться з мистецтвом камерного музикування. Для цього були розроблені спеціальні програми – лекторійні концерти, у яких брали участь не тільки музикознавці, але й диригент і музиканти колективу.

Склад оркестру:
Головний диригент – Ю.Керпатенко

Перші скрипки:
Лариса Пономаренко
Олександр Таран
Алієв Юрій
Бреус Тетяна
Яценко Володимир
Савченко Ольга

Другі скрипки:
Людмила Золотарьова
Ралко Вікторія
Кірсей Ганна
Валюшок Людмила

Альти:
Алла Заміховська
Віра Ковальова

Віолончелі:
Надія Жовніренко
Олена Гаркуша
Любов Крупіна

Контрабас:

Михайло Діденко
Володимир Кононов

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.