on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.11.2019, 10:26

Ноябрь-2019

Шалунья-осень раздевает  Деревья в заспанном дворе.  Все от депрессии страдают,  Я — не.  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Новости региона

12.11.2019, 09:47

Творчий вечір Сергія Жадана!

08.10.2019, 10:24

Закінчився XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія-2019»

03.10.2019, 10:10

У «Gameplay: Фантастичні хроніки» грала херсонська молодь

> Новости региона > “Кам`яні вишиванки” – у центрі скандалу
Все новости

16.01.2019 10:16

“Кам`яні вишиванки” – у центрі скандалу

Новокаховчанка Тетяна Євсєєва звинувачує відділ культури і туризму міськради у плагіаті

433 тисячі гривень з Українського куль­турного фонду отримав відділ культури і туризму Новокаховської міськради на реа­лізацію проекту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки – патріотичний меседж із минуло­го молоді сучасності». І саме зараз, коли він перейшов на фінальну стадію, пролунало звинувачення його авторів у плагіаті.

Голову Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяну Євсєєву обурив факт того, що в грантовій заявці автори проекту використали її ав­торські розробки без дозволу. Причому були використані не лише тексти і фото­графії Тетяни Євсєєвої, а й назва. Адже на­зва «кам’яні вишиванки» з’явилась на світ завдяки однойменному проекту, реалізова­ному Новокаховським товариством охоро­ни культурної спадщини у 2015 році.

– За роки існування нашого проекту нам вдалося залучити велику кількість спе­ціалістів – мистецтвознавців, архітекторів, культурологів, провести вагому наукову, просвітницьку, реставраційну роботу. При­чому не лише в Новій Каховці, а й в інших містах України. Проект став відомим та впізнаваним. Натомість відділ культури міськради привласнив результати інтелек­туальної та фізичної праці багатьох людей без жодного зазначення в поданих матері­алах, надав недостовірні, а іноді й навмис­но перекручені відомості. Наша організація опинилась в складній ситуації. Адже з одного боку ми, автори проекту «Кам’яні ви­шиванки», мусимо постійно пояснювати, що не маємо нічого спільного з проектом міськради і не допомагаємо їй «опановува­ти» державні кошти. А з іншого боку, нама­гаючись в законному полі захистити свої права на інтелектуальну власність, отри­муємо безпідставні звинувачення у «при­власненні спадщини всіх мешканців міста», – прокоментувала Тетяна Євсєєва.

За її словами, через дії відділу культури і туризму відбувається профанація Україн­ського культурного фонду з підтримки та просування українського культурного про­дукту. «Адже державним коштом вийде не­якісний та неправдивий матеріал, що буде нав'язано бібліотекам та навчальним за­кладам», – додала вона.

Натомість міський голова Нової Кахов­ки Володимир Коваленко стверджує, що Тетяна Євсєєва не надала доказів, що підтверджували б її авторство на викорис­тані в проекті матеріали.

– Цей грант не є науковим проектом. Його мета – привернути увагу суспільства до необхідності вивчення орнаментального оздоблення будинків старої частини на­шого міста, збереження для нащадків та репрезентації цієї спадщини, що не може суперечити позиції товариства, яке пред­ставляє Тетяна Євсєєва. В процесі підготов­ки роботи над грантом ми запрошували всіх бажаючих, але Євсєєва його проігнорувала, – зазначив Володимир Коваленко, запере­чивши всі звинувачення у плагіаті.

Шукати захисту Тетяна Євсєєва виріши­ла в самому Українському культурному фонді, повідомивши його про наявний у проекті відділу культури конфлікт інтересів.

– Це був обов’язок самих чиновників, оскільки вони мусили повідомити грантодавця про конфлікт інтересів, – стверджує вона.

Як повідомляв «Новий день», проект «Кам'яні вишиванки Нової Каховки – пат­ріотичний меседж із минулого молоді су­часності» передбачає створення книги-каталогу орнаментів, сайту для їх популяри­зації і проведення просвітницьких заходів. «Кам’яними вишиванками» називають орнаментальні панно на найстаріших бу­динках міста, авторами яких був відомий архітектор і художник Григорій Довженко.

 

“Новий День” № 49 (5354). – 5.12.2018. – С. 6.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.