on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

15.08.2019, 14:05

В Україні запустився безкоштовний онлайн-курс для митців

14.08.2019, 10:32

У Херсоні відбудеться Флешмоб жіночності-2019

14.08.2019, 10:21

Херсонців запрошують відсвяткувати День Незалежності

> Новости региона > “Кам`яні вишиванки” – у центрі скандалу
Все новости

16.01.2019 10:16

“Кам`яні вишиванки” – у центрі скандалу

Новокаховчанка Тетяна Євсєєва звинувачує відділ культури і туризму міськради у плагіаті

433 тисячі гривень з Українського куль­турного фонду отримав відділ культури і туризму Новокаховської міськради на реа­лізацію проекту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки – патріотичний меседж із минуло­го молоді сучасності». І саме зараз, коли він перейшов на фінальну стадію, пролунало звинувачення його авторів у плагіаті.

Голову Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяну Євсєєву обурив факт того, що в грантовій заявці автори проекту використали її ав­торські розробки без дозволу. Причому були використані не лише тексти і фото­графії Тетяни Євсєєвої, а й назва. Адже на­зва «кам’яні вишиванки» з’явилась на світ завдяки однойменному проекту, реалізова­ному Новокаховським товариством охоро­ни культурної спадщини у 2015 році.

– За роки існування нашого проекту нам вдалося залучити велику кількість спе­ціалістів – мистецтвознавців, архітекторів, культурологів, провести вагому наукову, просвітницьку, реставраційну роботу. При­чому не лише в Новій Каховці, а й в інших містах України. Проект став відомим та впізнаваним. Натомість відділ культури міськради привласнив результати інтелек­туальної та фізичної праці багатьох людей без жодного зазначення в поданих матері­алах, надав недостовірні, а іноді й навмис­но перекручені відомості. Наша організація опинилась в складній ситуації. Адже з одного боку ми, автори проекту «Кам’яні ви­шиванки», мусимо постійно пояснювати, що не маємо нічого спільного з проектом міськради і не допомагаємо їй «опановува­ти» державні кошти. А з іншого боку, нама­гаючись в законному полі захистити свої права на інтелектуальну власність, отри­муємо безпідставні звинувачення у «при­власненні спадщини всіх мешканців міста», – прокоментувала Тетяна Євсєєва.

За її словами, через дії відділу культури і туризму відбувається профанація Україн­ського культурного фонду з підтримки та просування українського культурного про­дукту. «Адже державним коштом вийде не­якісний та неправдивий матеріал, що буде нав'язано бібліотекам та навчальним за­кладам», – додала вона.

Натомість міський голова Нової Кахов­ки Володимир Коваленко стверджує, що Тетяна Євсєєва не надала доказів, що підтверджували б її авторство на викорис­тані в проекті матеріали.

– Цей грант не є науковим проектом. Його мета – привернути увагу суспільства до необхідності вивчення орнаментального оздоблення будинків старої частини на­шого міста, збереження для нащадків та репрезентації цієї спадщини, що не може суперечити позиції товариства, яке пред­ставляє Тетяна Євсєєва. В процесі підготов­ки роботи над грантом ми запрошували всіх бажаючих, але Євсєєва його проігнорувала, – зазначив Володимир Коваленко, запере­чивши всі звинувачення у плагіаті.

Шукати захисту Тетяна Євсєєва виріши­ла в самому Українському культурному фонді, повідомивши його про наявний у проекті відділу культури конфлікт інтересів.

– Це був обов’язок самих чиновників, оскільки вони мусили повідомити грантодавця про конфлікт інтересів, – стверджує вона.

Як повідомляв «Новий день», проект «Кам'яні вишиванки Нової Каховки – пат­ріотичний меседж із минулого молоді су­часності» передбачає створення книги-каталогу орнаментів, сайту для їх популяри­зації і проведення просвітницьких заходів. «Кам’яними вишиванками» називають орнаментальні панно на найстаріших бу­динках міста, авторами яких був відомий архітектор і художник Григорій Довженко.

 

“Новий День” № 49 (5354). – 5.12.2018. – С. 6.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.