on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

01.06.2020, 11:22

У Херсонському музеї зберігається унікальне прес-пап'є

29.05.2020, 09:46

Можливості для креативної молоді

Канонада в заповіднику
 

Зараз межа біосферного заповідника «Асканія-Нова» з Каховським районом нагадує передову лінію часів Великої Вітчизняної війни, — повідомив директор заповідника Віктор Гавриленко. — По середах, суботах та неділях через кожні 250 метрів вздовж заповідної території стоять мисливці з п'ятизарядками і чекають. Тільки підлітають гуси — розпочинається шалена канонада. Наші умовляння дати птахам простір мисливців не переконують.

За словами Віктора Семеновича, птахи вже зрозуміли, що летіти в Каховський район не треба, тому облюбували три поля і зараз там безперервно пасуться. Збираючись у все більшу зграю, вони створюють певні проблеми господарникам. Але не це головне. Мисливці приїжджають на дорогих авто підвищеної прохідності. Час від часу хтось з них сідає в свій джип і, перетнувши межу заповідника, починає наганяти птахів на тих, хто заліг з рушницями. Ганяють озиминою чи посівами ріпаку, залишаючи за собою широченні сліди від коліс. Стріляють з машин, стріляють серіями з п'яти пострілів, хоча за правилами рушниця може бути зарядженою лише двома набоями.

Службі держохорони біосферного заповідника переслідувати браконьєрів непросто: «Ниві» чи УАЗику, що є в розпорядженні, змагатися з всюдиходами важко.
І все ж, порушників затримують. 9 грудня за полювання в зоні антропогенних ландшафтів заповідника був затриманий громадянин К., директор однієї з юридичних фірм із Херсона. За словами Віктора Гавриленка, при затриманні браконьєр поводився нахабно. Брутальну лайку на адресу співробітників «Асканії-Нової» припинив лише тоді, коли почалася відеозйомка. Проти нього Чаплинським РВ УМВС України в Херсонській області порушено кримінальну справу, також в нього вилучено мисливську рушницю. А 27 грудня під час контрольної перевірки охоронці заповідника затримали... одного з директорів держлісгоспу з двома підлеглими.

Люди, покликані охороняти природу, теж полювали в зоні антропогенних ландшафтів. Як розповідають очевидці, коли «природолюби-професіонали» кинулися урозтіч, щоб позбутися компрометуючих речових доказів, вдалося захопити їхню машину, що й позбавило їх можливості втекти. Вилучено дві мисливські рушниці, порушено кримінальну справу. Цікавий нюанс: працівників згаданого держлісгоспу в заповіднику вже затримували, однак тоді вони уникнули покарання. Тоді їм вдалося передати зброю спільникам. — Ми направили подання у Державний комітет лісового господарства України для прийняття рішення щодо працівників, які спаплюжили честь і гідність природоохоронців, — коментує ситуацію Віктор Гавриленко.

— На мою особисту думку, вони не тільки не поважають закони держави, в якій живуть, але й порушують професійну етику: некоректно — в робочий час охороняти дичину, а у вільний — відстрілювати її. Звичайно, серед мисливців багато порядних людей, але є й такі, що руйнують традиції УТМР, кидають тінь на мисливство в цілому.
Територія заповідника є індикатором чисельності звірини, зокрема пернатої дичини, в мисливських угіддях. За словами Віктора Семеновича, в останні роки чітко спостерігається скорочення чисельності пернатих.

В мисливських угіддях стало проблемою не те, що побачити козулю, кабана, благородного оленя, а навіть знайти їх сліди. У порівнянні з початком 90-х років, наприклад, чисельність крижня зменшилась у 5—6 разів. Така ж тенденція простежується і серед сірої та білолобої гуски. Між тим, Херсонщина продовжує першою серед південних областей відкривати полювання і останньою закривати. Зокрема, в АР Крим, яка знаходиться південніше, останні два роки полювання відкривають на два тижні пізніше. Ми свою дичину вибиваємо...

Софія СЕРЕБРЯКОВА
Новий день.- 2007.- 25 січня

 


 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.