on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Новости региона

23.04.2021, 11:50

Тюльпани розцвіли в ботанічному саду ХДУ (відео)

23.04.2021, 10:17

Фамільному склепу роду Фальц-Фейнів на території Бехтерської ОТГ виповнюється 120 років

19.04.2021, 14:11

«Мамай мандрує Херсонщиною»: оголошення результатів

Канонада в заповіднику
 

Зараз межа біосферного заповідника «Асканія-Нова» з Каховським районом нагадує передову лінію часів Великої Вітчизняної війни, — повідомив директор заповідника Віктор Гавриленко. — По середах, суботах та неділях через кожні 250 метрів вздовж заповідної території стоять мисливці з п'ятизарядками і чекають. Тільки підлітають гуси — розпочинається шалена канонада. Наші умовляння дати птахам простір мисливців не переконують.

За словами Віктора Семеновича, птахи вже зрозуміли, що летіти в Каховський район не треба, тому облюбували три поля і зараз там безперервно пасуться. Збираючись у все більшу зграю, вони створюють певні проблеми господарникам. Але не це головне. Мисливці приїжджають на дорогих авто підвищеної прохідності. Час від часу хтось з них сідає в свій джип і, перетнувши межу заповідника, починає наганяти птахів на тих, хто заліг з рушницями. Ганяють озиминою чи посівами ріпаку, залишаючи за собою широченні сліди від коліс. Стріляють з машин, стріляють серіями з п'яти пострілів, хоча за правилами рушниця може бути зарядженою лише двома набоями.

Службі держохорони біосферного заповідника переслідувати браконьєрів непросто: «Ниві» чи УАЗику, що є в розпорядженні, змагатися з всюдиходами важко.
І все ж, порушників затримують. 9 грудня за полювання в зоні антропогенних ландшафтів заповідника був затриманий громадянин К., директор однієї з юридичних фірм із Херсона. За словами Віктора Гавриленка, при затриманні браконьєр поводився нахабно. Брутальну лайку на адресу співробітників «Асканії-Нової» припинив лише тоді, коли почалася відеозйомка. Проти нього Чаплинським РВ УМВС України в Херсонській області порушено кримінальну справу, також в нього вилучено мисливську рушницю. А 27 грудня під час контрольної перевірки охоронці заповідника затримали... одного з директорів держлісгоспу з двома підлеглими.

Люди, покликані охороняти природу, теж полювали в зоні антропогенних ландшафтів. Як розповідають очевидці, коли «природолюби-професіонали» кинулися урозтіч, щоб позбутися компрометуючих речових доказів, вдалося захопити їхню машину, що й позбавило їх можливості втекти. Вилучено дві мисливські рушниці, порушено кримінальну справу. Цікавий нюанс: працівників згаданого держлісгоспу в заповіднику вже затримували, однак тоді вони уникнули покарання. Тоді їм вдалося передати зброю спільникам. — Ми направили подання у Державний комітет лісового господарства України для прийняття рішення щодо працівників, які спаплюжили честь і гідність природоохоронців, — коментує ситуацію Віктор Гавриленко.

— На мою особисту думку, вони не тільки не поважають закони держави, в якій живуть, але й порушують професійну етику: некоректно — в робочий час охороняти дичину, а у вільний — відстрілювати її. Звичайно, серед мисливців багато порядних людей, але є й такі, що руйнують традиції УТМР, кидають тінь на мисливство в цілому.
Територія заповідника є індикатором чисельності звірини, зокрема пернатої дичини, в мисливських угіддях. За словами Віктора Семеновича, в останні роки чітко спостерігається скорочення чисельності пернатих.

В мисливських угіддях стало проблемою не те, що побачити козулю, кабана, благородного оленя, а навіть знайти їх сліди. У порівнянні з початком 90-х років, наприклад, чисельність крижня зменшилась у 5—6 разів. Така ж тенденція простежується і серед сірої та білолобої гуски. Між тим, Херсонщина продовжує першою серед південних областей відкривати полювання і останньою закривати. Зокрема, в АР Крим, яка знаходиться південніше, останні два роки полювання відкривають на два тижні пізніше. Ми свою дичину вибиваємо...

Софія СЕРЕБРЯКОВА
Новий день.- 2007.- 25 січня

 


 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.