on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

03.06.2020, 10:30

Гончарівка візьме участь у міжнародному творчому проекті

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

01.06.2020, 11:22

У Херсонському музеї зберігається унікальне прес-пап'є

kardashynka.ks.ua
На безкраїх просторах інтернету з'явилася нова адреса

— Ми з друзями дуже любимо Кардашинку. Так склалося, що вже багато років святкуємо новорічні свята саме в цьому цікавому і своєрідному селі, що у Голопристанському районі, — розповідає виконавчий директор Херсонського центру молодіжних ініціатив «Тотем» Олена Афанасьева. — Дуже хотілося, щоб село почало оживати, щоб життя тут вирувало. Адже часом вийдеш на вулицю, а там — тиша, нікого... У Кардашинці немає ніяких громадських організацій, немає будинку культури. Є лише невеличка школа, де навчаються 86 учнів. Вона одночасно і центр освіти, і центр культури — усе зосереджується тут. Ось чому саме школу ми обрали опорним пунктом для реалізації проекту, який задумала наша громадська організація.

Проект назвали «Сільська школа — осередок громадської активності: Кардашинка здатна на диво!».
— Нам хотілося розповісти про Кардашинку і показати її всьому світові, — ділиться задумами Олена Афанасьева. — Для цього взяли участь у конкурсі, спрямованому на розвиток сільських громад. Не приховуватиму: хвилювалися, дуже хотіли перемогти. І нам таки вдалося увійти в число переможців! Нас підтримала Херсонська обласна молодіжна організація «Нова генерація», а фінансами допомогло товариство «Східноєвропейський демократичний центр» (Польща). І хай це невеликі гроші, але, вважаю, перемога велика. Саме завдяки їй створений сайт села, а школу підключили до інтернету.

— Маємо комп'ютерний клас, де наші дев'ятикласники вивчають інформатику, по суботах працює гурток для учнів молодших класів, — розповідає директор Кардашинської загальноосвітньої школи І—II ступенів Ігор Малашков. — Діти займаються з величезним бажанням, але без інтернету — це було лише півсправи. Тепер же перед нашими вихованцями відкрилися безмежні можливості Всесвітньої павутини. Ну а створення сільського сайту взагалі згуртувало всю школу. Та що там школу — все село!
Ігор Валентинович анітрохи не перебільшує. Коли кинули клич збирати матеріали для створення сайту села, діти по-ставилися до справи дуже відповідально. Без нагадувань матеріали знесли буквально за кілька тижнів.

Не секрет, що існує офіційна історія, а є історія, яку пам'ятають очевидці. Було вирішено написати історію Кардашинки через історію кожної сільської родини.
Щоб стимулювати учнів, оголосили шкільний конкурс «Моя маленька батьківщина. Мій дім — моя фортеця». Результат перевершив усі сподівання. Діти підняли на ноги всіх: старанно докопувалися до свого коріння, розпитували і записували спогади рідних, малювали генеалогічні дерева, приносили з сімейних архівів унікальні фотографії й все це старанно і з фантазією оформляли. А переможницею була визнана п'ятикласниця Вікторія Дементєєва — її робота підкупила зворушливістю і скрупульозністю.

Частина зібраних матеріалів уже розміщена на сайті села, решту організатори обіцяють обов'язково використати. Адже сайт інтерактивний, таким може похвалитися не кожне село: інформація на ньому постійно доповнюватиметься і оновлюватиметься. Зі справжньою живою історією Кардашинки зможе ознайомитися увесь світ.
Слід сказати, що одночасно учні збирали й експонати для музею села, який вирішено розмістити в школі, яка, до речі, у 2012 році відзначатиме свій 100-річний ювілей. Ця ініціатива теж була схвально сприйнята в Кардашинці: люди залюбки здавали для музею раритети, які десятиріччями зберігалися в родинах, майстри-умільці передавали свої кращі роботи. «Нехай земляки оцінять»...

— Варто сказати, що проект «Тотему» захопив не тільки сільчан, — зауважує Олена Афанасьева. — У ці дні мобілізація друзів Кардашинки була просто фантастичною. Я не уявляю, що б ми і школа робили без директора КП «Херсон-комунтранссервіс» Олександра Малишева та керуючого Херсонської філії «Кредит-промбанку» кандидата політичних наук Бориса Белоброва. Чесно кажучи, їхня допомога значно переважила бюджет нашого маленького проекту. Монітор, багатофункціональний пристрій, цифрові фотоапарати, аудіоплеєри... Без подарунка не залишився жоден учасник шкільного конкурсу.
Але головне те, що на цьому спонсори зупинятися не збираються. Є ідея на зимові канікули організувати школярам безплатну поїздку в Херсон на новорічну ялинку, а шкільне начальство виношує ідею газифікації навчального закладу.

«Тотем» впевнено заявляє, що збирається переходити на наступний етап своєї співпраці зі школою. Першим кроком у цьому напрямі стане підготовка до різдвяних свят.
— Ми бачили, як діти колядують у Західній Україні. Там, звичайно, сильні традиції, — говорять тотемівці. — Але ми твердо переконані, що Карда-шинка здатна на диво. І ми це доведемо. Вже цього Різдва на мешканців села чекає справжнє шоу: звучатимуть колядки, водитимуть і козу. Все буде по-справжньому. Команда вже збирається. Ми допоможемо дітям з костюмами. Це Різдво запам'ятається всім!

Анатолій Яїцький
“Новий день”.- №2 (4944).- 01.01.2011.- стр.18

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.