on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

12.09.2019, 11:57

Як Херсон святкуватиме свій День народження

11.09.2019, 11:43

У ККЗ "Ювілейний" проходить показ фільму "Заборонений"

10.09.2019, 11:36

В Херсоні вібудеться фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ»

Казкові орнаменти майстра

Талант і майстерність можна плідно розвити не лише в молодості, а й у зрілому віці. Прикладів - хоч одбавляй! У жителя селища Нововоронцовки Віктора Ленського все було як в інших, але... Коли дозволяло здоров'я, він мав великий потяг до конструювання з металу. За власними кресленнями виготовляв крупорушки, коренерізки, інкубатори, навіть придумав, як гречану крупу відділяти від полови - все, що було потрібне в домашньому господарстві його близьких та односельців. І ніколи за свою роботу не брав ні копійки! Віктор одного разу навіть замахнувся зібрати із запчастин та вузлів невеличкий колісний трактор Т-25. Для виконання цієї трудомісткої роботи стала в пригоді невеличка майстерня, обладнана ним у гаражі. Щоправда, назвати її повноцінною можна з натяжкою, але працювати тут одне задоволення. Інструменти завжди під рукою, та й ніхто не заважає. Навіть є токарний верстат (станок)!

- Азарт технічної творчості прийшов тоді, коли в уяві вималювався майбутній тракторець, - пригадує Віктор. - Довелося самому виготовляти запчастини та складні механізми, а ще купувати деталі з рук, шукати на звалищах колгоспів та радгоспів. Та коли машина рушила з місця, радості не було меж! Рукотворне «диво» сподобалося моїм дружині Тамарі, синові Володі й доньці Люді, на нього прийшли подивитися близькі, сусіди та колеги по роботі. А згодом для свого тракторця самотужки виготовив плуг, причіп та культиватор, їх було не відрізнити від заводських! А потім я змайстрував причіп до легкового автомобіля, яким користуюся і зараз. Аби виконати ці роботи, довелося самостійно опанувати професії газоелектрозварника, токаря та слюсаря. Хотілося ще попрацювати з металом, та не судилося...

Життя внесло свої корективи і в мрії Віктора Ленського. Після перенесених двох складних операцій, йому вже було не до роботи з металом. Але не в його характері нудьгувати без роботи та скаржитися на хвороби. Майстер взявся за художнє (!) випилювання лобзиком.
- У новому хобі у мене теж все виходить. Подивіться самі; декоративні вази для фруктів та печива, шкатулки, настільна лампа, бра - все з дерева та фанери. А інкрустована люстра виявилася ще тим міцним горішком: над нею мені довелось працювати три місяці! А це - по шість годин на день, без вихідних! Та втоми я не відчуваю, а лише отримую велике задоволення від того, що дарую людям радість! Свої вироби із задоволенням дарую родичам, друзям та знайомим.
І це — чиста правда! В оселі подружжя Ленських я побачив десятки оригінальних інкрустацій із дерева. Руками майстра створено їх понад 150! І всі вони самобутні та неповторні.

Наша розповідь про майстра з Нововоронцовки була б неповною, якби не додати кілька штрихів до його життєвого шляху. У свої 74 роки Віктор Сергійович може пишатися не лише дружною родиною, а й своєю винятковою працьовитістю, порядністю, чуйністю й умінням дарувати людям добро. Сьогодні він активно займається волонтерською діяльністю, зокрема, лагодить електропобутову техніку. За відсутності в районі спеціалізованої ремонтної майстерні, він безкоштовно надає жителям містечка цю послугу. Його старанність помітили в райдержадміністрації, обласній та районній радах ветеранів, нагородивши почесними грамотами.

У молодості Віктор Ленський закінчив Харківське технічне училище зв'язку та сумлінно працював електромонтером Нововоронцовського районного вузла зв'язку. Це завдяки його та умілим рукам інших зв'язківців в усіх селах району були змонтовані автоматичні телефонні станції та забезпечено бездоганне їх обслуговування. У 1976 році був направлений заступником голови колгоспу «40 років Жовтня» та обраний секретарем парткому. Не без його участі в селі Нововоскресенському спорудили та поставили на міцні ноги великий тваринницький комплекс з відгодовування свиней на 24 тисячі (!) голів. Трудовий колектив комплексу працював, як годинник! У ті часи в степовий район польського та бразильського м'яса не завозили! Потім багато років він працював у райкомі партії, але поваги й авторитету не розгубив, а навпаки лише примножив! Крім заслуженої поваги багатьох людей, удостоєний державної нагороди - ювілейної медалі «60 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 pp.».

Микола Гурепко
«Новий день».- №35 (5029).- 23.08.2012.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.