Скелелазання
Чому ж людям подобається скелелазання? Вам не потрібно бути молодим або дуже спортивним, щоб займатися скелелазанням. Багато людей починаються пізно, і існує безліч прекрасних скелелазів різного віку. Для багатьох це відкриття справжнього світу навколо та всередині тебе. Скелелазання дозволяє побачити багато цікавих місць та дає унікальну перспективу на світ під вами. Це і індивідуальний, і груповий спорт: коли ти на скелі, ти можеш розраховувати тільки на свої здібності, щоб дістатися вершини. Під час падіння доведеться довірити своє життя партнеру. Без питань. Помилка неприпустима. Навчання лазіння схоже на навчання їзді велосипедом або катання на лижах по сніговому схилу. Ви ніколи не забудете основних рухів, але потрібно роками практикуватися, щоб удосконалювати їх.
Скелелазання існує у кількох стилях. Bouldering – лазіння по скелях. Любителі цього виду вважають за краще лазити по невеликих купах скель, часто лише кілька футів заввишки. Головне тут – зв'язок рухів: через невелику висоту, рухи мають бути досить інтенсивними та технічними. Якщо у вас немає боязні висоти, ви лізтимете неприв'язаним досить близько до землі, щоб було безпечно зістрибнути. Indoor climbing. Наприкінці 80-х - початку 90-х лазання по пластику, також відоме як лазіння у приміщенні, увійшло в моду. Сьогодні більшість змагань проходять на пластиці. Free Climbing - вільне скелелазіння - це вид лазіння по горах без використання спорядження для висхідного руху. Ви можете використовувати лише ваші руки, долоні та інші частини тіла. Інструменти використовуються лише для захисту. Сходження вважається правильним, коли скелелаз робить сходження вперше без огляду на інших і досягає вершини, жодного разу не впавши і не натягнувши спорядження.
Якщо ви не виконуєте ці критерії, вам доведеться почати спочатку і завершити сходження. У традиційному скелелазанні (Trad Climbing) спортсмени використовують своє власне спорядження. Скелелази тут використовують підпірки, стопори та інші пристрої різних форм, які можна вставити в тріщини і поглиблення для безпеки, не нашкодивши при цьому скелі. Цей вид називають «чистим скелелазанням».
Наталія Попова
«Булава».- №19 (715).- 08.05.2008.- стор.