on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Альпінізм та скелелазіння > "Скелелазка моя, гуттаперчева..."

 

"Скелелазка моя, гуттаперчева..."

4 лютого у спортклубі «Арелан» відбувся перший чемпіонат області зі скелелазання (у серії коротких трас). Лаконічніше - чемпіонат з боулдрингу. Цей вид спорту розвивається у нас цілком успішно завдяки ініціативі Федерації альпінізму та скелелазання у Херсонській області. Оскільки змагалися спортсмени різного віку, у такій демократичній ситуації молодь зуміла справді показати свій потенціал. Десятирічний Роман Запотоцький зумів вибороти четверте місце, показавши чудову (з огляду на його молодий вік) техніку та тактику проходження низької траси та випередивши за результатами двадцятирічних колег. Ті, звичайно, списували свої програші на різницю у вазі. Але очевидно одне - у херсонського скелелазання велике майбутнє, якщо тренери за два роки примудрилися виховати таких спадкоємців.

Основні атрибути боулдрінгу - зачіп та траса. Зачепи - пригвинчені до скелелазної стінки камені, за які хапаються спортсмени і дерються по трасі з енного числа зачепів за певним маршрутом. Стінка - такий собі імітатор скелі. Навчавшись премудростям «камерного» боулдрінгу, хлопці, як правило, починають освоєння великої скелі.

КОМЕНТАРІ УЧАСНИКІВ
Тренер Дмитро Сівак про боулдринг: Особливість боудрингу у тому, що хлопці проходять короткі, невисокі, але дуже складні маршрути. Якщо маршрут проходять на «барабан» (просування по стіні під негативним кутом), то фініш може знаходитися зовсім близько від старту. Відпрацювання перехоплень та інших рухів відбувається без страховки – унизу лежать мати. Боулдрінг добре навчати дітей у зв'язку з тим, що на низьких трасах вони можуть без страху висоти відпрацьовувати серйозні прийоми і нарощувати хорошу техніку. Відразу загнати дитину на висоту і вчити її там чомусь просто нереально. Та й не треба.

Дмитро Ялама, тренер: Змагання, я гадаю, пройшли успішно. Брало участь 18 осіб. У нас було п'ять різноманітних трас, хоч і не суперскладних. Єдине, чого ми не врахували – організувати для дівчат спеціальні маршрути.
— А чим відрізняються траси для чоловіків та жінок?
- Є дівчата, які легко долають і чоловічі траси, але традиційно траси для жінок мають бути простішими.
— Хіба вони не можуть опинитися на одній і тій самій скелі – ваші вихованці та вихованці?
- Неодмінно виявляться. Лише дівчину лізти першою ніхто не пустить.
— Перше місце серед чоловіків посіли ви, перше серед жінок — Катя Калініченко. Які у вас є переваги?
– Перший розряд.

Ігор Безродній, суддя чемпіонату:
— Як Ви оцінюєте вміння та навички юних скелелазів?
- За півроку дорослим доведеться серйозно відстоювати свій статус – молодь наступають на п'яти.
- Чи можуть учасники пропускати зачепи, проходячи трасою?
- У цьому випадку ми не підходили так жорстко. Найкращі результати - у спортсменів, які пройшли маршрут із мінімальною кількістю заходів. У боулдринг-залі ми трохи обмежені розмірами приміщення, тож сьогодні у нас саме такі траси. Якби стінка була більшою за розмірами, спортсмени змогли б показати навички розтяжки.
- Чи можливий боулдрінг поза залом?
- Звичайно. На штучному рельєфі, на окремих скелелазних ділянках. Раніше ми проводили боулдринг-змагання, оснащуючи зачепами одну зі стінок ДКТ. Весною відбудуться парні скелелазні перегони, і, можливо, знову на зовнішній стіні ДКТ, у Микільському ми плануємо змагання на швидкість проходження маршруту.

ЖАННА ВОЗБРАНнА
Взгляд.-2007.-8 лютого

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.