on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

Кіно - мистецтво одержимих

Саме цей крилатий вислів, мовлений патріархом українського кіно, незабутнім кінорежисером Олександром Довженком, найповніше відтворював захоплюючу творчу атмосферу, яка владарювала на VIII Міжнародному фестивалі аматорських фільмів. Приємно відзначити, що цей фестиваль тут народився і місцем його щорічного проведення стала рідна Херсонщина. Цього разу він відбувся у чудовому пансіонаті «Експрес», що у селі Щасливцевому, цій справжній перлині бірюзового Азовського моря на Арабатській Стрілці.
- Метою конкурсного спеціалізованого фестивалю кіно й відео-фільмів є відродження кіноаматорства в Україні, - розповідає голова правління громадської організації «Кінокімерія» Євген Максимов. - А також налагодження культурних зв'язків з кіноаматорами з числа українців, згуртування талановитої та ініціативної молоді, для якої кіномистецтво - засіб творчого втілення своєї життєвої позиції.

- Приємно відзначити, що фестиваль щороку стає все більше популярним, - ділиться своїми враженнями член журі, головний режисер Херсонського академічного театру ляльок, народний артист України Борис Чуприна. - У 2006 році було представлено 60 конкурсних робіт, зараз ми переглянули 200 аматорських кінострічок. Щоправда, не всі вони рівноцінні, але є фільми, котрі зачеплять за живе і не полишать байдужим глядача. Бо в них гармонійно поєдналися режисерська, операторська, акторська праця, гарний музичний супровід. Відрадно, що наша творча молодь має змогу тут спробувати свої сили. Мій син Максим вдало дебютував на фестивалі стрічкою «Золота рибка». Потім закінчив інститут театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, тепер працює оператором на каналі СТБ.

Урочистим іхвилюючим стала церемонія підбиття підсумків кінофестивалю. Гран-прі «Кінокімерії-2013» присуджено Олександру Голубову та Карині Нежельській з Харкова за стрічку «Новорічна ластівка». Голова журі народний артист Росії Володимир Фокін та представник UNICA (Всесвітня організація кінолюбителів при ЮНЕСКО Яак Ярвіне (Естонія), під патронатом якої проходив цей фестиваль, вручили талановитим переможцям золоту медаль і диплом.
Посіли призові місця і відзначені почесними дипломами кінороботи в номінаціях:
- за оригінальну екранізацію світової класики методами анімаційного мистецтва фільм «Вій» (Даниіл Пінько, Анастасія Кариченко, Юлія Пономаренко, Андрій Чупрунов, Богдан Кулинич);
- за кращу професійну некомерційну стрічку «Не менше 50 кг» (Марина Артеменко);
- кращий фільм, створений студентами кіновузів «Чобітки» (Олександр Фещенко);
- кращий дитячий аматорський фільм «Про що співає козак Мамай» (Олександра Матяш, Олександра Губакова, Поліна Корнюшенко, Вероніка Шечук);
- кращий фільм, створений аматорськими колективами, авторами-аматорами «Мачуха» (Іван Дроняк) та інші.

Вдало були представлені аматори сонячної Херсонщини. Почесні нагороди отримали: за кінематографічне висвітлення проблеми збереження монументу «Легендарна тачанка» «Врятуйте наші душі» (Сергій Ус, Олександр Глущенко, м. Каховка), «Дивись і пам'ятай» (Олександр Єлагін, Віктор Бикодир, м.Херсон).
Крім того, дипломом від Петербурзького фестивалю «Белые ночи» нагороджено стрічку «Спасибо деду за Победу» (Тетяна Терещенко, Сергій Ус). Відзначено оригінальні фотороботи школяра з Каховки Ігоря Вороніна. До речі, присутні з інтересом ознайомилися з фотороботами Сергія Уса про перебування української делегації на міжнародному кінофорумі в Австрії.
На фестивалі, окрім українських аматорів, демонструвалися стрічки з Росії, Австрії, Болгарії, Естонії, Ізраїлю, Кореї, Франції.
Кращі фільми «Кінокімерії-2013» поїдуть до м. П'єштяни (Словакія) на 76-й Міжнародний фестиваль незалежного кіно «UNICA-2014».

Володимир Менисенко
«Новий день».- №41 (5088).- 10.10.2013.- стр.24
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.