"Кінокіммерія-2008"
На кілька днів Херсонщина стала столицею аматорського кіномистецтва для сотень учасників III фестивалю любительського кіно «Кінокіммерія» та глядачів, які мали нагоду переглянути кращі роботи митців.
Церемонія відкриття кінофоруму відбулася в ККЗ «Ювілейний» з аншлагом. Там розпочалася і конкурсна демонстрація фільмів зустріччю з творцями фільму «Нові самаритянки» (Фінляндія) та переглядом їхньої роботи. Інтерес до фільму викликаний і тим, що прототипом головної героїні Шури, яка стала нащадною принцесою Самарії, є звичайна херсонська дівчина. Решта фільмів демонструвалася в залі ХДУ, бажаючі кіноаматори мали нагоду впродовж фестивалю займатися у майстер-класах маститих професіоналів. Серед наставників і голова журі — директор інституту екранних мистецтв КНУ театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого Микола Слободян.
Переможців вітали на урочистому закритті фестивалю. У номінації «Кліп. Рекламний ролик» перемогу здобула студія «VOV і К°» з Кіровограда за фільм «Планета Земля», друге місце посів дитячо-юнацький кіноцентр з Дніпропетровська, третє — кіностудія з Полтави. Серед анімаційних фільмів перемогла Українська академія друкарства зі Львова за фільм «Козак, або За владу». Друге і третє місця завоювали фільми Дніпропетровського дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка».
Неперевершеними майстрами любительського науково-популярного кіно виявилися митці народної аматорської студії «Волинь» з Луцька. їхні роботи посіли перше та третє місця. Перемогу здобув створений волинянами фільм «Писанка мальована, з любов'ю подарована». Друге місце — у народної аматорської студії з м. Дубно. Лідером у номінації «Фільм на соціально-патріотичну тему» стала студія «Муза-Х» з Сімферополя за фільм «Соло для руки з оркестром». Друге та третє місця вибороли любительські кінороботи Олега Лукомського з Чернівців та дитячої студії «Фокус» з с. Банилів-Підгірний Чернівецької області.
Однією з найцікавіших і різнопланових на конкурсні роботи видалася номінація «Ігрове кіно», де заслужену перемогу здобув фільм херсонця Максима Чуприни «Золота рибка». Колоритною режисерською роботою назвали після перегляду і фільм Олени Лукашевич з Луцька «Фося в лісі». Третє місце віддали оригінальній режисерській роботі ХДУ «Дежав'ю».
Номінація «Документальне кіно» принесла перше місце творцям фільму «Засліплені» (відео студії «Енергія» з Кіровограда), друге — за фільм «Гіркий цвіт акації» — здобула кіностудія «Лада» з Ладижина Вінницької області, а третє за фільм «Актор» — студія «Тінанс» з Придністровської Молдавської Республіки.
Низку яскравих кіноробіт нагороджено дипломами фестивалю: за відданість аматорському кіномистецтву, розкриття теми війни, принциповість у висвітленні соціальних та молодіжних проблем, активну авторську позицію, емоційність розкриття теми голодомору, яскраве відображення рідного краю. Зокрема, за поетичне втілення теми історичної спадщини відзначено болгарський фільм «Мадара — земя на легенди» (Шумен).
Уперше в рамках фестивалю проводився фотоконкурс «Кіно у нашому житті». Тему «Кіно» найзмістовніше розкрила володарка гран-прі конкурсу Анастасія Нагибіна з фотоклубу «Херсон» за фотороботи «Голуби» (І місце) і «1 вересня» (III місце). Фоторобота «Звільнення на берег» Олександра Лясоти з Севастополя посіла друге місце. Оригінальні мистецькі пошуки продемонструвала і тема «Вільна». Перше місце — «Па де катр» — робота Сергія Куранова з Луганщини, друге —. «Ртуть» Армена Долуханяна з Харківщини, третє — вражаючий «Боді арт XXXL» - Бориса Матвєєва з фотоклубу «Херсон».
Символ фестивалю — Таврійська Богиня — цього року вперше присуджувався переможцям. Кіммерійська красуня прикрасить колекції заслужених нагород кіноаматорів і стане стимулом, аби вже традиційно золотої осені зустрічатися на гостинній херсонській землі дружною когортою справжніх любителів і поціновувачів кіно.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новий день.-13.11.2008