on-line с 20.02.06

Арт-блог

07.02.2019, 11:25

Февраль-2019

Б Пастернак Февраль Достать чернил и плакать https://www.youtube.com/watch?v=Ba0t9sndAqg

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Новости региона

29.01.2019, 12:08

Дозволь собі бути щасливим

25.01.2019, 10:00

Відбувся флеш-моб «Моя стрічка-моя згода!»

16.01.2019, 10:38

“Краща книга Херсонщини”

Все новости

Творча зустріч з режисером та актором фільму "Іван Сила"

01.11.2013 08:06

Кіноподія року у Херсоні! Комунальне підприємство «Кіновідеопрокат» представляє:

Нове сімейне кіно "Іван Сила" від режисера-постановника Віктора Андрієнка

До нас завітає режисер «Івана Сили» Віктор Андрієнко

Зустріч з творчою групою фільму - режисером Віктором Андрієнком та з актором Дмитром Халаджи - відбудеться у Херсоні 08 листопада о 14 годині у ККЗ «Ювілейний».

ПЛАН ЗАХОДУ:
14.00 – вихід артистів, представлення фільму "ІВАН СИЛА"
14.15 – перегляд фільму
15.45 – спілкування із глядачами в залі (питання від глядачів)
16.15 – автограф - сесія в залі ККЗ «Ювілейний».
16.45 – прес-конференція
17.15 – від’їзд з кінотеатру

Широкоформатний повнометражний пригодницький фільм, створений за 100% державного фінансування на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар’єри, після того як в 1928 році він припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Слоган фільму: «ПРАВДА ЗАВЖДИ ПЕРЕМОЖЕ!»

Дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі до єдиного люди у кадрі, включаючи численну масовку, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією «Баррандов». Всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи, в справжній фортеці, в теперішньому цирку. Крім того, і всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

Автори сценарію та режисери:
Віктор Андрієнко та Ігор Письменний (за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»)

У ролях:
Дмитро Халаджи-Іван Сила
Леонід Шевченко-Міха
Іванна Сахно-Мілка
Віктор Андрієнко-Фікса
Ольга Сумська-Аделія
Ігор Письменний-Пандорський
Василь Вірастюк-Велет
В’ячеслав Гіндін-Доктор Новак
Владислав Пінчук-Хлопчик
Сергій Романюк-Іван в старості
Лесь Задніпровський-Генерал поліції
Олександр Григор’єв-Капітан поліції
Володимир Комаров-Клоун Білий
Борис Барський-Клоун Рудий
Ігор Мірошниченко-Диригент оркестру
Олег Григор’єв-Козак
Богдан Бенюк-Ковальський
Олег Прімогенов-Головний вантажник
Дмитро Тімчев-Станіслав (учень Новака)
Микола Світлицький-Корнелій (учень Новака)
Василь Бендас-Хворий у лікарні
Лікар Тупчій-Вадим
Магдебура Володимир Свистунов
Микола Луценко-Диктор радіо
Ігор Арнаутов-Томаш
Сергій Конюшок-Чемпіон Франції
Олексій Вертинський-Гюсто
Євген Паперний-Президент Франції
Олександр Лобанов-Тоні Марчінеллі
Сергій Шмигора-Джебсон
Єгор Крутоголов-Уболівальник Джебсона
Ігор Кістол-Принц Уельський

Про фільм
Фільм був запущений у виробництво 21 серпня 2012 року. Зйомки тривали три з половиною місяці. За цей час знімальна група тричі побувала у Чернівцях, окремі сцени було відзняті у Кам’янці-Подільському та в Іршавському районі, що на Закарпатті (саме тут, у селі Білки народився і закінчив свій життєвий шлях Іван Фірцак). Значна частина фільму знімалася на базі київського цирку Шапіто, у зйомках зайняті і всі актори цього цирку.
До участі у масових сценах було залучено понад 4 тисячі людей – як професійних акторів, так і звичайних мешканців.

За рік роботи над проектом його творці і самі переконалися: фільм навіть на стадії створення виріс з «дитячих штанців» (хоча був заявлений як дитячий) і зацікавив дорослу аудиторію. Цьому є пояснення: адже стрічку присвячено справжньому українському герою, силачеві Івану Фірцаку, несправедливо викресленому з історії нашого народу. Герою, життя і доля якого можуть бути прикладом, як чесно прожити своє життя і залишитися скромною порядною людиною, як створити себе і свою біографію, і як варто любити – рідних, друзів, свою землю…

У фільмі знялася ціла плеяда зірок – не лише кінематографічних. Перш за все, мова йде про виконавця головної ролі у стрічці – Дмитра Халаджі (Іван Сила), а також про Василя Вірастюка. Їх присутність у кадрі надає колориту не тільки самому фільму. Ще до виходу стрічки на широкий екран розголос про їхній акторський дебют зробив добру справу: не лише зросла популярність цих яскравих особистостей, вони стали справжніми провідниками ідеї, закладеної у фільмі: «Правда завжди переможе», а своїми власними прикладами доводять, що і в сучасних умовах можна «зробити себе» так, як це колись зробив Іван Фірцак.

Автор сценарію та режисер-постановник фільму Віктор Андрієнко:
Наш фільм — не тільки відтворює деякі сторінки з життя найсильнішої людини планети ХХ століття Івана Фірцака. Завдяки участі у ньому видатних атлетів сучасності — Дмитра Халаджі, Василя Вірастюка та інших, — нам вдалося художньо поєднати час і простір. Саме у цих вимірах існують наші герої — щонайменш їх поєднує ціле століття. Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя — адже і Фірцак,і Халаджі,і Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити мету і як досягати її, розраховуючи тільки на власні сили.

Автор сценарію та режисер фільму Ігор Письменний:
Ми знімали хорошу історію про хорошого хлопця. Показували реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен з нас, і шукали вихід — не просто правильний, а гідний. Оскільки фільм орієнтований на дитячо-юнацьку аудиторію (хоча я впевнений, що в результаті фільм вийшов сімейним), хочу відзначити — ніякого моралізаторства у нас в картині немає. Герої розкриваються через вчинки.

Виконавець головної ролі у фільмі Дмитро Халаджи:
Про Івана Фірцака, якого я зіграв у стрічці, знаю давно. Багато років тому прочитав про нього статтю в журналі «Радянський спорт». На жаль, зараз його ім’я незаслужено забуте. В кіно сподобалося зніматися. Допомагало те, що у мене є досвід виступів перед великою аудиторією. Фактично мені потрібно було грати самого себе, тобто циркового атлета. Головний посил фільму — духовне та патріотичне виховання молоді. Чомусь у нас так виходить, що прикладів для юного покоління в історії нашої країни безліч, але ми їх не помічаємо. Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє, національне надбання.

Вже у процесі роботи я зрозумів, наскільки це складно спортсменові одночасно зніматися і підтримувати високу фізичну форму«. Я усвідомив, наскільки це непросто було тому ж А.Шварценеггеру або Брюсу Лі. У першу чергу тому, що мені самому доводилося виконувати складні силові номери. В окремих місцях змушений був збирати всі свої сили... Це фільм про забуту історію українського народу. Я б навіть сказав — про фольклор. Приміром, китайці дотепер знімають десятки фільмів про одного Брюс Лі. Адже в нас теж є ким пишатися — той же И.Піддубний, І.Фірцак і багато інших, імена яких у свій час звучали на весь світ! Але ми чомусь ховаємо це, десь це в нас закопане, зарите...

Виконавець ролі Велета Василь Вірстюк:
Зателефонував Віктор Андрієнко. Ми зустрілися в той же день. І він так захоплююче, на емоціях переказав сценарій, що я погодився, не замислюючись! Більше того, історія розповідає про парубка із села, що ні з того, ні з сього зібрався й відправився в чуже місто шукати кращого життя. Повірите, але в цьому я побачив багато спільного зі своїм життям, адже колись давно так само, відправився в чужий Львів шукати щастя. Тому у фільмі я просто був самим собою! Ми часто жартували на майданчику, що якби мене запросили знятися в еротичному фільмі, то там би я точно почував себе «не у своїй тарілці». А тут  кожен з нас фактично працював за своїм спортивним профілем. До того ж я вже мав деякий досвід у кінозйомках… Мені б хотілося, щоб діти дивилися цей фільм з дорослими, цілими родинами.  Переконаний, що він змусить багатьох задуматися, зробити важливі висновки. Я вже замучився пояснювати своїм дітям, що всі ці «супермени», відомі по мультфільмах, повністю вигадані персонажі. А от ми маємо реальні приклади унікальних людей, співвітчизників, які досягли всього своєю працею. Цього так не вистачає в наш час!

Актор Олег Примогенов:
Мій товариш, відомий актор Віктор Андрієнко, поділився зі мною ідеєю свого нового фільму, на який держава йому як режисеру навіть гроші виділила. Запропонував, щоб я собі обрав роль – спочатку йшлося про те, що я гратиму одну з головних ролей. Але я був дуже зайнятий в інших проектах, тому знявся в «Івані Силі» тільки в епізоді – зіграв вантажника. Проте внесок свій у цей фільм я таки зробив, можливо, навіть дещо більший, ніж епізодична роль. Адже на стадії підготовки до зйомок виникла величезна проблема: оскільки Андрієнко хотів знімати кіно про силача без каскадерів, вживу – зі справжніми силовими трюками, – виникло питання: а хто ж зіграє такого велета? Перш за все, на думку спадало ім’я Василя Вірастюка. Але він вже дуже дорослий і за віком на роль Івана не підходив, хоча саме він у 2009 р. позував скульптору, який виготовив пам’ятник Фірцаку, встановлений у його рідному селі Білки за Закарпатті. І вже був на кастингах відібраний інший спортсмен, але не все режисера у ньому влаштовувало. А я вже був знайомий із Дмитром Халаджи – то й запропонував запросити його на цю роль. Халаджи на той час мав контракт з американським цирком, але пропозицію прийняв з легкістю, і контракт той призупинив. І вся знімальна група була вражена – і тим, яка портретна схожість між Іваном та Дмитром, і тим, як сміливо увійшов Халаджи у кадр.

Цікаві факти:
Усі актори у фільмі одягнені в автентичні історичні костюми початку ХХ століття, надані чеською студією "Баррандов" (Чехія).
Під час зйомок було задіяно 20 ретро-автомобілів (Польща).
У фільмі знялося понад 4000 тисячі акторів масових сцен.
Усі силові трюки у фільмі виконані наживо.
Вага брили, яку в кадрі розбивають ковадлами на грудях у головного героя, який лежить під час трюку на великих цвяхах–350 кг.
Посуд, старовинні речі, газети, меблі тощо надані приватними колекціонерами та музеями.
Усі циркові сцени знімалися у справжньому цирку Шапіто (Київ), більшість європейських сцен знято у Чернівцях, а також у Кам’янці-Подільському.
Частина зйомок була здійснена на батьківщині Івана Фірцака – в Іршавському районі Закарпаття та на подвір’ї та у будинку родини Фірцаків.
Сценарій був написаний на дачі Ігоря Пісьменого під Москвою.
Анімаційні сцени зроблені компанією "Sakhaltuev Production Company", формат анімації запропонований Віктором Андрієнко.
Група на facebook https://www.facebook.com/IvanSila.StrongIvan
Офіційний сайт http://ivan-film-ua.com/
Офіційний трейлер http://www.youtube.com/watch?v=HQmXfb90KvA

«Іван Сила»: від ідеї до першого кадру
Віктор Андрієко:
До мене з пропозицією створити дитячий фільм звернувся продюсер Володимир Філіппов (продюсерський центр «Інсайтмедіа»), з яким ми багато працювали разом з 2003 року у різних проектах («Милицейская академия», «Присяжний повіренний», «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» та інші). У вересні 2011 року він сказав, що хоче, аби я створив фільм як режисер. Мене ця ідея зацікавила, але я розумів, що не так просто відшукати історію для такого фільму. Потрібно було щось наше, українське. Це мали бути пригоди, причому цікаві не тільки дітям, але й дорослим. Одного разу у своїх друзів- художників я побачив на столі книжку «Неймовірні пригоди Івана Сили» Олександра Гавроша, в якій розповідалося про надзвичайно захоплюючу життєву історію закарпатського силача Івана Фірцака. Почитав і зрозумів – те, що мені і треба! Показав книжку продюсеру. Йому теж сподобалось. Взяв ту книжку, перечитав – цікаво, але це ж не сценарій, а художня література.

Тож ми із моїм другом – російським актором і режисером Ігорем Письменним – зачинилися під Москвою на дачі і за три дні за мотивами книжки О. Гавроша написали кістяк сценарію «Карпатський Кротон». Ще тиждень чистили текст. А потім подали одразу продюсерам і на художньо-літературний престижний загальноукраїнський конкурс «Коронація слова». Продюсери відправили сценарій на тендер по фінансуванню дитячого кіно у Державний департамент з питань кіно. І так трапилося, що ми майже водночас отримали дві перемоги: 31 травня 2012 року сценарій під назвою "Карпатський Кротон" (ще одне прізвисько Івана Фірцака) отримав перше місце в конкурсі «Коронація слова-2012» як кращий кіносценарій для дітей. А невдовзі продюсерська компанія «Інсайтмедіа» отримала державне замовлення і державне фінансування у сумі майже 16 мільйонів гривень на створення за цим сценарієм широкоформатної повнометражної дитячо-юнацької стрічки «Іван Сила». В надзвичайно короткий термін ми зібрали знімальну групу і 21 серпня 2012 року на території Національної кіностудії ім. Довженка здійснили зйомки перших кадрів майбутнього фільму.

Наш фільм – не тільки відтворює деякі сторінки з життя найсильнішої людини планети ХХ століття Івана Фірцака. Завдяки участі у ньому видатних атлетів сучасності – Дмитра Халаджі, Василя Вірастюка, Володимира Соловйова та інших, – нам вдалося художньо поєднано час і простір. Саме у цих вимірах існують наші герої – щонайменш їх поєднує ціле століття. Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя – адже Іван Фірцак, Дмитро Халаджи, Василь Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати справжнім прикладом того, як ставити собі мету і як досягати її, розраховуючи тільки на власні сили.

Іван Фірцак

Фільмографія Віктора АндрієнкоНапишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.