on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

15.08.2019, 14:05

В Україні запустився безкоштовний онлайн-курс для митців

14.08.2019, 10:32

У Херсоні відбудеться Флешмоб жіночності-2019

14.08.2019, 10:21

Херсонців запрошують відсвяткувати День Незалежності

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > История культуры и краеведение > Таврия XX века > Ключ від миру знаходиться у Херсоні!

Ключ від миру знаходиться у Херсоні!

Як би скептики не стверджували, що з роками пошукова робота з вшанування пам’яті подій та героїв Великої Вітчизняної війни вщухає, у Херсоні ця праця триває. До святкування 66-ї річниці Великої Перемоги ми підійшли з новим відкриттям. Завдяки пошуковій роботі, яку за ініціативи депутата Херсонської міської ради Андрія Путілова здійснили активісти громадського руху «Відродження Херсона» спільно з працівниками обласного краєзнавчого музею, реалізовано проект «Пам’ять»

Одна зі складових проекту – приділення уваги особистості нашого земляка – генерала Захара Видригана. 27 квітня 1945 року він отримав від бургомістра Потсдама ключ від міста, яке було резиденцією пруських королів, де вони проходили коронацію. Унікальність цієї події полягає в тому, що у 1933 році у цьому місті отримав усю повноту влади Адольф Гітлер, прийнявши в якості дару ритуальний ключ. Саме його через 12 років місцева влада Потсдама без вагань передала радянському генералу Видригану. З тих пір символічний ключ, яким фактично коронувався фашизм, зберігається на батьківщині Захара Петровича – на Херсонщині, а саме – в обласному краєзнавчому музеї.

- Це реліквія, важливість якої не можна переоцінити, – розповідає Андрій Путілов. – З роками людина починає дещо по-іншому ставитися до подій Великої Вітчизняної війни, до постатей її героїв. У свої 39 років я багато знаю про ту війну, неодноразово бував у музеях, але, здається, тільки зараз можу усвідомити мотиви особистих вчинків людей. Багато з них могли прожити своє життя, присвятивши його не відстоюванню миру та спокою інших, могли не скласти голови у бою, а просто, як зараз у нас кажуть, могли жити для себе. Але це не в правилах таких людей, як Захар Видриган та інші герої… Бо це були справжні патріоти нашого міста! Тому наше завдання – підтримувати пам'ять про таких людей, розповідати нашим дітям про жахи фашизму та про те, що символічний ключ від миру зберігається саме в Херсоні. А це дуже почесна місія, яку разом з нами виконує донька генерала Видригана – Людмила Захарівна.

До речі, Людмила Видриган бере безпосередню участь у реалізації проекту «Пам'ять». У цьому році, як і в попередні роки, вона проводить зустрічі зі школярами, розповідаючи їм про свого батька, про своїх братів-героїв, які загинули, захищаючи батьківщину.

- Завдяки співпраці з «Відродженням Херсона» вдалося реалізувати не один дуже важливий проект, – розповідає спеціаліст Херсонського обласного краєзнавчого музею Ольга Гончарова. – Увага до особистості генерала Видригана, який, маючи освіту у 3 класи, дослужився до звання генерала Радянської армії, – це одна частина. Інша – це новий погляд на один з експонатів нашого музею – ключ від міста Потсдам, який тепер має назву Ключ від миру. Інше напрацювання – разом нам вдалося відтворити листи-трикутники, які відправляли своїм рідним та близьким солдати з війни. Неможливо читати без сліз ці листи, бо в кожному з них – доля людини, яка під час війни вимірюється секундами. Дуже хочеться, щоб сучасні діти та просто усі херсонці, які будуть тримати в руках ці трикутнички, відчули головний посил, що містився у кожному листі з фронту. Він про те, що головне у житті – це саме життя, близькі люди, родина, тому треба цінувати кожну мить.

Багато теплих слів звучало на адресу й ініціаторів проекту, і його дійових осіб. Мабуть, чимало ще доведеться почути, бо зараз тільки розпочинається його презентація у школах, бібліо­теках. Діти в рамках проекту «Пам'ять» зможуть взяти в руки та роздивитися копію газети часів війни «Боевое знамя». Також бажаючі переглянуть документально-публіцистичний фільм «Херсон – ключ від миру», який розповідає про страшні часи окупації нашого міста, про фашизм, про героїв, які його долали. А ще напередодні Дня Пере­моги активісти «Відродження Херсона» та Андрій Путілов провели традиційну зустріч з учасниками війни та ветеранами. Для людей, в життя яких увійшла Велика Вітчизняна війна, влаштували святковий обід, концерт, де лунали пісні воєнних років, де ветерани могли поділитися спогадами про війну та почути слова вдячності за свої героїчні вчинки в ім’я майбутнього.

Надія Кустова
"Гривна".- № 19 (852).- 05-12.05.2011.- стр. 5
www.grivna.ks.ua/kljuch_vd_miru_znahoditsja_u_herson.htm

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.