on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

22.06.2024, 12:34

Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
22.06.2024, 12:21

Конкурс на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
17.06.2024, 12:25

У Львові проходить виставка “Вас вітає Музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”

  До 15 липня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триватиме ...

«Корабель мистецтва» вирушає у нову подорож

19.10.2006

Незабаром розпочнеться 71-й театральний сезон. Цього року Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша відзначає своє 70-річчя.

Ювілейне святкування проходитиме 6, 7 та 8 жовтня. Попри те, що 70 років — не ювілей, театр вирішив створити справжнє свято, запросивши заслужених артистів та діячів мистецтва України. За словами художнього керівника театру Олександра Книги, кожен день святкування повинен бути цікавим по-своєму. 6 жовтня до театру завітають офіційні делегації: облдержадміністрації, Міністерства культури, Спілки театральних діячів України. Наступного дня творчі сили театру прийматимуть своїх колег із різних театрів, зокрема з Миколаєва, Кривого Рогу та Києва. У третій день святкування порадують своїм мистецтвом учасники різноманітних творчих спілок. Все дійство складатиметься з двох частин: візитівка самого театру та кожного співробітника. Це дуже важливо, бо мало хто замислюється, яку важливу справу роблять гримери, костюмери, перукарі тощо. Ми не бачимо їх на сцені, не знаємо в обличчя, а ці люди відіграють не останню роль у творчому житті театру.

Дещо символічною є назва ювілейного вечора — «Да не прервется связь времен», адже театр живий і житиме вічно. Є вдячні глядачі, віддані своїй справі актори, є творча молодь, що тягнеться до прекрасного та світлого. На свято завітають відомі режисери, які працювали у театрі, зокрема, Микола Равицький — народний артист України, працював з 1959 року, нині очолює київський театр «Дружба», Олександр Горбенко — заслужений артист України, його постановка «Флаг адмирала» свого часу піднесла театр до такого рівня, що його знали в усьому Радянському Союзі, Володимир Бегма, заслужений діяч мистецтв України, за роки праці якого (1994—1997-й) академічний театр ім. М. Куліша отримав почесне звання музичного.

Але на цьому сюрпризи не закінчаться. На херсонців та гостей міста очікуватиме цілий тиждень найкращих видовищних вистав, серед яких — потішний карнавал «Про Федота-стрільця», «Жар кохання на лоні природи», музична вистава «Світ пісень Едіт Піаф». Зараз триває активна робота над новими комедійними виставами: п’єсою «Квартет» Анатолія Крима, «Шальные деньги», яку ставитиме Олег Мішуков. Поступово херсонський глядач поринає у вир захоплюючого театрального життя. Про це свідчить хоча б те, що вже розкуплені всі білети на «Новорічний вогник».

Турбує, що шкільний прокат є нерентабельним для театру, саме через це його дещо скоротять. Олександр Книга зауважує, що чудово було б створити так званий «Клуб вихідного дня», щоб на вистави приходили діти разом із батьками та вчителями. Це позитивно впливало б на виховання майбутнього глядача. Тож, продовжуючи традиції української культури та підкорюючи нові висоти, театр не стоїть на місці. Про це свідчать відомі фестивалі «Мельпомена Таврії», «Олешківські забави» та «Купальські зорі».

Завдяки самовідданій праці всього колективу сьогодні театру є чим пишатися. Але і на цьому він не спиниться. Обмінюючись досвідом з колегами, планується продовжити творчу співпрацю з театрами Криму, Донбасу, Києва, Миколаєва, Одеси. Театр живе, народжуючи нові вистави, виховує молоде покоління і пишається відомими майстрами сцени.

Євгенія ПОПЕНКО.
Газета "Новий день", 19.10.2006

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.