«Корабель мистецтва» вирушає у нову подорож
19.10.2006
Незабаром розпочнеться 71-й театральний сезон. Цього року Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша відзначає своє 70-річчя.
Ювілейне святкування проходитиме 6, 7 та 8 жовтня. Попри те, що 70 років — не ювілей, театр вирішив створити справжнє свято, запросивши заслужених артистів та діячів мистецтва України. За словами художнього керівника театру Олександра Книги, кожен день святкування повинен бути цікавим по-своєму. 6 жовтня до театру завітають офіційні делегації: облдержадміністрації, Міністерства культури, Спілки театральних діячів України. Наступного дня творчі сили театру прийматимуть своїх колег із різних театрів, зокрема з Миколаєва, Кривого Рогу та Києва. У третій день святкування порадують своїм мистецтвом учасники різноманітних творчих спілок. Все дійство складатиметься з двох частин: візитівка самого театру та кожного співробітника. Це дуже важливо, бо мало хто замислюється, яку важливу справу роблять гримери, костюмери, перукарі тощо. Ми не бачимо їх на сцені, не знаємо в обличчя, а ці люди відіграють не останню роль у творчому житті театру.
Дещо символічною є назва ювілейного вечора — «Да не прервется связь времен», адже театр живий і житиме вічно. Є вдячні глядачі, віддані своїй справі актори, є творча молодь, що тягнеться до прекрасного та світлого. На свято завітають відомі режисери, які працювали у театрі, зокрема, Микола Равицький — народний артист України, працював з 1959 року, нині очолює київський театр «Дружба», Олександр Горбенко — заслужений артист України, його постановка «Флаг адмирала» свого часу піднесла театр до такого рівня, що його знали в усьому Радянському Союзі, Володимир Бегма, заслужений діяч мистецтв України, за роки праці якого (1994—1997-й) академічний театр ім. М. Куліша отримав почесне звання музичного.
Але на цьому сюрпризи не закінчаться. На херсонців та гостей міста очікуватиме цілий тиждень найкращих видовищних вистав, серед яких — потішний карнавал «Про Федота-стрільця», «Жар кохання на лоні природи», музична вистава «Світ пісень Едіт Піаф». Зараз триває активна робота над новими комедійними виставами: п’єсою «Квартет» Анатолія Крима, «Шальные деньги», яку ставитиме Олег Мішуков. Поступово херсонський глядач поринає у вир захоплюючого театрального життя. Про це свідчить хоча б те, що вже розкуплені всі білети на «Новорічний вогник».
Турбує, що шкільний прокат є нерентабельним для театру, саме через це його дещо скоротять. Олександр Книга зауважує, що чудово було б створити так званий «Клуб вихідного дня», щоб на вистави приходили діти разом із батьками та вчителями. Це позитивно впливало б на виховання майбутнього глядача. Тож, продовжуючи традиції української культури та підкорюючи нові висоти, театр не стоїть на місці. Про це свідчать відомі фестивалі «Мельпомена Таврії», «Олешківські забави» та «Купальські зорі».
Завдяки самовідданій праці всього колективу сьогодні театру є чим пишатися. Але і на цьому він не спиниться. Обмінюючись досвідом з колегами, планується продовжити творчу співпрацю з театрами Криму, Донбасу, Києва, Миколаєва, Одеси. Театр живе, народжуючи нові вистави, виховує молоде покоління і пишається відомими майстрами сцени.
Євгенія ПОПЕНКО.
Газета "Новий день", 19.10.2006