on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

14.03.2024, 23:17

Кількість ідентифікованих картин, які викрали військові РФ під час втечі з Херсона, зросла до 94 робіт

  Робота художника Михайла Шапошникова "Півонії", ...
14.03.2024, 23:13

"Кава з ароматом перемоги": херсонський театр презентував концертну програму

  Херсонський обласний музично-драматичний театр ім. М. Куліша презентував ...
14.03.2024, 23:06

У Херсоні відбувся концерт для місцевих жителів, військових та волонтерів

  9 березня 2024 року у Херсоні відбувся концерт для місцевих ...

 

Козацький гарт

Головною запорукою процвітання держави є патріотичне виховання молоді. Сьогоднішня молодь - завтрашні керівники держави, і саме національно-патріотичне виховання повинно бути на належному рівні упродовж всього студентського життя, вважають у Херсонському державному університеті
Можна багато говорити про виховання молоді як абстрактної маси, але такі пафосні, абстрактні заяви ні до чого не призведуть, Під словами: «молодь», «виховання», ми повинні бачити не тільки конкретних молодих людей, але й розуміти, якими методами та завдяки яким методикам, виховання дасть відповідні результати для того, аби отримати запрограмований результат щодо наших нащадків.

Якими ми хочемо їх бачити? Напевно: чесними, вихованими, добрими людьми, які поважають старше покоління; які є патріотами та свідомими громадянами своєї держави; людьми, які пам'ятають своє коріння і шанують пам'ять предків, врешті-решт громадянами, які готові у будь-який момент віддати своє життя за Батьківщину.
Крім того, всі батьки хочуть бачити своїх дітей здоровими, сильними, загартованими морально та фізично.
Здорова молодь - здорова нація - здорова держава.
Гармонійна одночасна наявність усіх цих чинників у молоді, напевно, привела б нас до ідеального суспільства. Проте на жаль, на даному етапі розвитку України, існує ряд факторів, що негативно впливають на саме формування процесу виховання молоді.
Зараз, на жаль, в нашій країні ми маємо деформований процес виховання. Старі методи втратили свою актуальність, а нова система виховання так ще однозначно й не сформована.

Результатом цієї невизначеності є те, що сучасна молодь залишається сам-на-сам зі своїми проблемами, що у свою чергу призводить до того, що збільшується кількість бездомних, алко-, нікотино-, наркозалежних дітей.
З кожним роком зростає кількість злочинів, скоєних особами до 18 років.
Щоб змінити становище на краще, нам необхідно зрозуміти: не можна за короткий період часу змінити молодь, але якщо почати реформу зараз, то у майбутньому це дасть свої результати. Тож, Херсонський державний університет вирішив впевнено крокувати у світле майбутнє, і вже зараз залучає студентську молодь до національно-патріотичного виховання, започаткувавши Національно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт».

Ідея організації Фестивалю виникла на факультетах фізичного виховання та спорту і юридичного факультету. Студента двох, майже не сумісних, напрямків об'єдналися у одну велику злагоджену команду і кілька тижнів напружено готувалися до дійства.
Відомо, що національно-патріотичне виховання формується на засадах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, освіти, науки, культури й спорту. Тож, молоді люди, об'єднавшись у дві змішані команди (що додало, з одного боку азарту, а з іншого - змусило відчути дух згуртованого товариства), відчувши себе справжніми козаками, змагалися між собою у багатьох конкурсах.
Спершу хлопці презентували свої команди, після чого мірялись силою та спритністю: перетягували канат, бігали навипередки з повними відрами води, намагаючись не розплескати її, стрибали у мішках, тощо.

Як справжні козаки, вони продемонстрували своє вміння... чистити картоплю... Утім, не все було так просто: картоплю довелося чистити шкільної лінійкою; дівочими шпильками для волосся та пилочкою для нігтів; ложкою, ножицями й іншими непристосованими для цього предметами. Але юнаки впорались з цим завданням на «відмінно».
Крім того, хлопці хизувалися своїми кулінарними здібностями, приготувавши вареники із горохом. Який же Козак не любить попоїсти за красиво прибраним столом?
Представникам обох команд вдалося яскраво сервірувати столи саме за козацькими традиціями.
Наприкінці учасників Фестивалю чекав сюрприз: на захід було запрошено представників громадської організації сучасного українського козацького руху, які продемонстрували свої вміння у бойових мистецтвах: метанні ножів, списів та сокир. Вони ж навчили студентів деяким іграм, у які козаки грали ще 300 років тому.

Не пасли задніх і декани факультетів: Василь Стратонов, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, завідувач кафедри галузевого права, полковник міліції у відставці та Борис Кедровский, кандидат наук, професор, які також долучились до змагань, добряче повеселивши молодь. Студенти підтримували своїх «отаманів» бурхливими оплесками.
Захід усім дуже сподобався, студенти разом із викладачами веселились, танцювали та залюбки брали участь у всіх конкурсних змаганнях. Можна сміливо сказати, що перший Національно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт» видався на славу.
Говорячи про вдалий старт, не можна не сказати і про тих, хто займався його безпосередньою організацією: Вікторія Коваль, заступник декана факультету фізичного виховання та спорту з організаційно-виховної роботи і працевлаштування старший викладач; Андрій Самарій, заступник декана юридичного факультету з організаційно-виховної роботи і працевлаштування, кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури та культури.

На фестивалі був присутній ректор Херсонського державного університету, професор, доктор наук Олександр Ходосовцев, який зазначив, що традицію, започатковано цього року факультетами фізичного виховання та спорту і юридичного факультету, обов'язково буде продовжено, а у наступні роки до участі у Фестивалі, керівництво вишу намагатиметься залучити якомога більше студентів з інших факультетів.
Олександр Євгенович упевнений, що розвивати національно-патріотичне виховання серед студентства -необхідно. Адже саме молоді - нашому майбутньому - відроджувати державу.

Дарина Дишкант, Сергій Осолодкин
«Акценти».- №17 (320).- 29.05.2013.- стр.1, 15

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.