Вкрадені у Херсоні книги окупанти "засвітили" в Генічеську
02.05.2023 21:51
Окупаційна адміністрація селища Любимівки Каховського району відзвітувала про придбання книжок для центральної селищної бібліотеки.
Книги як реквізит для пропаганди
Серед придбаних видань вказано казки, оповідання, пізнавальна та розвиваюча література, повісті, художні книги, науково-популярна література. Видно, що всі книжки - російською мовою.
Зі світлини видно, що книги тоненькі, а отже їх вартість не надто висока. Тут можна припустити, що або окупанти дали мало грошей, або частину коштів списали “в кишені”.
Щоправда є ще один варіант - деякі книги вже були у власності Любимівської селищної бібліотеки до війни, а тут послугували вдалим реквізитом для пропаганди.
До прикладу, “Золотая книга любимых сказок” - видана у 2010 році видавництвом “КСД”, а деякі з наведених видань мають українські ISBN.
Дореволюційні видання з Гончарівки
Поки в Любимівці виставляють дешеві дитячі книжечки, так зване “міністерство культури Херсонской области”, яке знаходиться в Генычеську, у своєму телеграм-каналі вихваляється виставкою рідкісних дореволюційних виданнь “собрания сояинений Гете (1894), Николая Добролюбова (1902), Антона Чехова (1903), Александра Герцена (1905), Михаила Салтыкова-Щедрина (1906), Льва Толстого (1909)… в плотных качественных обложках с тиснением”.
Журналісти Novakahovka.City поспілкувалися з Оксаною Токовило, завідувачкою краєзнавчого відділу Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара з приводу належності викрадених видань до херсонської книгозбірні:
- “Наші працівники вважають, що це дійсно так. Але переоблік в бібліотеці ще не робили. Скільки видань і які саме були вивезені росіянами - невідомо. Бібліотека на сьогоднішній день законсервована”, - повідомила Оксана Токовило.
Як постраждала бібліотека
Раніше директорка книгозбірні Надія Коротун повідомляла, що окупанти вивезли дореволюційні видання, які видавались у Херсонській губернії.
- "Вони безцінні! Це найбільша колекція краєзнавчих фондів. Для науковців та викладачів, студентів і краєзнавців – джерела інформації для досліджень. Знищено Інформаційний ресурс для всіх, кого цікавить історія південної частини України”.
Нагадаємо, окупанти захопили будівлю Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара у травні 2022 року. Пізніше внаслідок обстрілів будівля сильно потраждала. Вона знаходиться в обласному центрі на узбережжі Дніпра, а отже є небезпечною зоною для перебування в ній працівників і читачів.