on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
02.09.2024, 19:04

Херсонцям провели музичну терапію «Коло життя»

    У Херсоні відбулась прем'єра музично-терапевтичної ...

"Країна фантазії і казки"

Cаме так називають юні гуртківці і їхні батьки Студію образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва “Декор” при Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Валерія Плутенко). Уже майже 18 років керує маленькою “державою” Олена Анатоліївна Масс. Маючи інженерну освіту, ця тендітна жінка присвятила себе не менш достойній справі – вчити дітей створювати власними руками красу навколо себе і вдосконалювати цей далеко не бездоганний світ. Коли вперше опиняєшся у кімнаті, де розташована студія, від захоплення забиває дух: зі стін дивляться дивні маски, витинанки, картини із різних матеріалів, химерні розписи і ще багато фантастичних речей, яким одразу і не дібрати назву. Усе яскраво, гарно і зі смаком розташоване, а за столами працюють діти. Четверокласниця Іра Панаїт займається лише другий рік, але її роботи вражають масштабністю: уявіть собі повнісіньку коробку диких тваринок, зроблених із бісеру. “Це буде зоопарк, – говорить Іра, – а ось тут у мене домашні тваринки. І увесь двір, де вони живуть, – теж із бісеру.” А ще дівчинка зробила із пап’є-маше чудову маску під назвою “День і ніч”. Влад Бондарчук робить незвичайні витинанки, оформлені у японському стилі, та, якщо придивитися, з’ясується, що те, що здавалося ієрогліфами, насправді – його прізвище, майстерно вирізане ніби у дзеркальному відображенні. А ще має безліч робіт в інших техніках, виконаних майстерно й зі смаком.

Діти часто приходять на заняття разом зі своїми батьками, яким теж цікаво зробити щось гарне власними руками. І цього разу Іра і Влад були з мамами. Альона і Тетяна розповіли, що дуже задоволені заняттями своїх дітей, і самі майже завжди до них приєднуються. А ще мами сказали, що часто навіть хворих дітей неможливо втримати, вони з радістю біжать на кожне заняття, завзято працюють вдома, роблять подарунки рідним і друзям. За словами Олени Масс, вона особливо любить працювати з 4-5-річними малюками, які вражають безпосередністю і “незашореністю”, нестандартними кольорами і формами. Яке розмаїття технік використовують гуртківці – просто важко порахувати! Тут і основи живопису, дизайн, робота з бісером, паперові техніки ( знайомі нам орігамі й витинанки, більш екзотичні квілінг і айріс-фолдінг), колажі у техніці “терра”( коли засушені квіти вдавлюються у звичайну шпаклівку), ляльки на пляшках і майстерно розписані ті ж пляшки, флористика на корі дерева, писанки, міні-гобелени, маленькі вітражі на склі, маски із пап’є-маше і ще багато дечого. Основні матеріали для робіт приносять гуртківці і їхні батьки, за що Олена Володимирівна їм дуже вдячна, і щедро ділиться секретами своєї майстерності з усіма бажаючими, проводить майстер-класи. Студійці (які, до речі, вчаться від двох до шести років) тільки за минулий рік отримали 26 грамот різних рівнів, вони постійно беруть участь у конкурсах та виставках, благодійних акціях. І ці діти завжди мають можливість реалізувати власний духовний потенціал, проявити неповторність своєї особистості. А найважливіше те, що дитина з такими одухотвореними очима, як у вихованців Олени Масс, навряд чи колись здатна буде зруйнувати гармонію природи, людських стосунків, а врешті – й самого життя.

Тетяна Крючкова
“Вгору”.- №№10 (441).- 10.03.2011.- стр. 12-13
www.vgoru.org/modules.php

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.