on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

21.01.2021, 13:46

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей"-2021

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

Криза читання молоді: вихід є!

Сьогодні серед загальносвітових проблем далеко не останнє місце займає криза читання молоді. Бурхливий розвиток комп'ютерних технологій, посилення впливу інтернет-культури і телебачення призвели до різкого падіння інтересу молоді до високохудожньої літератури і до друкованого слова загалом. Книга, яка впродовж століть була основою інтелектуального і духовного розвитку, стрімко втрачає свої позиції у житті сучасної людини.
Ця ситуація викликає занепокоєння і в українському суспільстві, а найбільше - в професійному середовищі бібліотечних працівників і освітян.

Впродовж останніх двох років Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова реалізує власну комплексну програму «Читання для всіх і кожного», спрямовану на залучення молоді до читання. Основний принцип цієї програми - індивідуальний підхід і увага до кожного читача, пошук нових, нестандартних форм популяризації читання і бібліотеки серед молоді.
Інтерес у молодих читачів викликали проект «Культурний рюкзак візьми з собою!», літературний подіум «Модне читання», книжкові перехрестя «Від серця до серця», яскраві і неординарні книжкові виставки: «Бібліодрайв - для молодих, активних, модних», «Книжкове безсоння - читаємо новинку» тощо.

До 30-річчя заснування бібліотеки в межах програми «Читання для всіх і кожного» проходить PR-акція «Чит@й. юнь», нещодавно відбулися вулична акція «Бібліомаршрут», бліц-опитування «Book-симпатія».
Найбільш успішним проектом цього року є молодіжна літературна кав'ярня «Літеrrа», яка стала справжньою територією спілкування творчої молоді Херсона, місцем, де за чашечкою кави можна обмінятися думками про події літературного і культурного життя нашого міста, послухати вірші і музику, дізнатися про книжкові новинки, познайомитися з талановитими і неординарними людьми.

Проте, щоб зацікавити молоду людину читанням, бібліотека повинна запропонувати їй книгу. І не будь-яку, а цікаву, захоплюючу і бажано нову. От з цим як раз і виникає найбільша проблема. Внаслідок недостатніх бюджетних асигнувань бібліотечний фонд катастрофічно старіє і не може задовольнити навчальні і дозвіллєві потреби молоді.
На щастя, є в нашій державі люди, небайдужі до проблем виховання підростаючого покоління, люди, наділені почуттям громадянської відповідальності за майбутнє України.
Благодійний фонд Влади Прокаєвої (Литовченко) «Обдаровані діти - майбутнє України» за сприяння Державної бібліотеки України для юнацтва започаткував Всеукраїнський благодійний проект «З книгою в серці», спрямований на підтримку вітчизняних бібліотек для юнацтва, популяризацію української книги, залучення молоді до систематичного читання. Всього у рамках проекту планується передати 23 обласним бібліотекам для юнацтва близько 12000 книжок

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова однією з перших отримала комплект із 500 книжок, серед яких переважають твори українських письменників, сучасні енциклопедичні, навчальні та довідкові видання.
Присвячений цій події прес-брифінг став приводом для обговорення важливих соціокультурних проблем сьогодення: криза читання молоді і пошук виходів з неї, стан державного фінансування бібліотек, недоліки українського книговидавництва. Свої думки висловили Херсонський міський голова Володимир Сальдо, президент Благодійного фонду «Обдаровані діти - майбутнє України» Влада Прокаєва (Литовченко), директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін, письменники, представники обласної державної адміністрації, міської ради, громадських організацій, місцевих видавництв.

Попри відмінність позицій, через всі виступи червоною ниткою пройшла думка: щоб у молоді не згасав інтерес до читання, щоб не забувала вона дорогу до бібліотеки, необхідно об'єднати зусилля держави, благодійних і громадських організацій, всіх свідомих і небайдужих громадян.
Колектив Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, високо цінуючи такий щедрий дар, зробить все можливе, щоб кожна книжка знайшла своїх вдячних читачів.

Світлана Коваль,
провідний редактор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова
“Херсонський вісник”.- №24 (1037).- 17.06.2010.- стр.13

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.