on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

24.03.2023, 16:38

Театральний сезон у Херсоні стартував моновиставою «Кицька на спогад про темінь».

  «Кицька на спогад про темінь» – це постановка ...
24.03.2023, 16:37

Росія планує "юридично" привласнити собі вкрадену колекцію Херсонського художнього музею

  Центр національного спротиву повідомляє, що росіяни мають ...
23.03.2023, 16:03

Фотовиставка "Дні світла: Дух та емоції щойно звільненого Херсона" Антона Балана відкриється в Києві

  Презентація фотовиставки "Дні світла: Дух та емоції ...
> Персоналії > Візуальне мистецтво > Крижановський Віталій

 

Крижановський Віталій Миколайович

Віталій Крижановський - експерт теми, художник, дизайнер.

Народився 26 червня 1961 р. в м. Константинівка Донецької області.

1983 - закінчив архітектурний факультет Харківського інженерно-будівельного інституту.

За розподілом приїхав до Херсона. Декілька років пропрацював у групі комплексної естетизації промислового середовища Центра НОП "Темп".

Далі - майстерні комбінату Художнього фонду України, рекламні агенції, полгірафічні фірми, самостійна практика.

1997 - дипломант Міжнародного фестивалю реклами "Золотий ПРОфіль-97" и Міжнародної cпеціалізованої виставки "Реклама-97".

1997 - член Спілки рекламістів України.

1998 - член Спілки дизайнерів України.

Автор персональних виставок, одна з яких -  «Проекти «Алхімія» та «РИБИ», відбулася в Києві, у галереї музея-майстерні ім. І.Кавалерідзе.

З 2003 року - доцент кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету. Викладає дисципліну "проектування" для студентів спеціалізації "Графічний дизайн".

2010 рік - обраний Головою правління Херсонського обласного відділення Спілки дизайнерів України.

Facebook

"Дизайнерів" в місті багато, а Майстер - один" - це перший запис, який відкриває книгу відгуків ювілейної виставки Віталія Крижановського (Херсон 2001). Вихованець унікальної Харківської архітектурної школи. Саме вона дозволила вповні розкрити універсальність мислення, покликала до життя потужний потенціал для самовираження майстра.
Про високий рівень праць в галузі дизайну свідчать дипломи міжнародних виставкових заходів, але для себе дизайнер особливо виокремлює дві теми: гама товарних знаків підприємств Міністерства точного машинобудування СРСР, виконана ще за радянських часів і фірмовий стиль підприємства ХерсонТрансОйл (2001).

Однак херсонці знають Крижановського не тільки як провідного дизайнера міста, але й як самобутнього і цікавого художника, який віддає перевагу великим темам, розвиваючи їх від аркуша до аркуша. Весною 1994 року авторська серія "Квітневий Марш або декілька фаталістичних малюнків тушшю" була представлена на суд глядачів як цілісна інсталяція, в якій графіка, старі духові інструменти, нотні аркуші створювали напружену атмосферу трагічного гротеску.
Для Віталія Крижановського графіка не є захопленням у вільний час. Він особисто визначає це як творчий досвід дизайнера в іншому середовищі, де важливим є не кон'юнктурна конкретика знакових форм, а особистісне ставлення до символіки і знакової спадщини людства. Цю позицію автора заявлено в серіях "Проект "Риби" і "Алхімія". Алогічна гравітація, клепані риби-механізми, випалена колористика створюють напружене відчуття середовища на межі руйнації. У брутальних образах серії повстає альтернативне бачення автором стародавньої символіки, її місця в сучасному світі, вульгаризація новочасних тлумачень.

Стилістика серії "Алхімія" побудована на контрасті стриманих у динаміці композицій, несподіваних деталей (ґудзик, перлина, кований гак), яскравого колориту. "Я не маю на меті поновити у своїх правах знакові системи давніх містерій,- говорить автор.- Сподіваюся, однак, що привертаючи до них увагу глядачів, даю привід критично оцінити жорстку раціональність і утилітарність візуального середовища сучасного людства".

Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c.

Галереї


Персональна виставка дизайнера-графіка Віталія Крижановського. Товарні знаки

Персональна виставка дизайнера-графіка Віталія Крижановського

З серії "Алхімія"

Статті

01.06.2003 Магистр Алхимии

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.