on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

11.12.2024, 11:43

Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Лідер українства: шлях Бориса Грінченка в Україні»

  10 грудня відбулося нагородження переможців та призерів конкурсу ...
07.12.2024, 23:26

“Ігродіжка”: в Херсоні проводять заходи із настільними іграми

У Херсоні клуб “Ігродіжка” проводить зустрічі з настільними ...
06.12.2024, 23:22

Збирали гроші для ЗСУ. У Херсоні відбувся благодійний різдвяний ярмарок

У Херсоні в укритті 5 грудня відбувся благодійний різдвяний ...
> Новини регіону > Окупація, виїзд, нове життя. Херсонець написав книгу, а гроші від тиражу відправить на допомогу ЗСУ
Всі новини

Окупація, виїзд, нове життя. Херсонець написав книгу, а гроші від тиражу відправить на допомогу ЗСУ

22.02.2023 18:43

 

Окупація, виїзд, нове життя. Херсонець написав книгу, а гроші від тиражу відправить на допомогу ЗСУ

Херсонець Дмитро Чабанов, автор книги про війну, 21 лютого 2023р. Фото: Дмитро Чабанов

"Нотатки боягуза” або “Роби щось\іди до біса”, — так називається автобіографічна книга херсонця Дмитра Чабанова. Прибуток від тиражу хлопець планує відправити до українських благодійних фондів, що допомагають захисникам України.

Херсонцю Дмитру Чабанову — 24 роки. З травня він живе в Івано-Франківську. Працювати над книгою, хлопець розпочав у березні 2022 року, коли був в окупації.

"Була ніч чергових обстрілів. Ми з мамою, як завжди, сиділи в коридорі, слухали це все і я зрозумів, що сьогодні просто не зможу заснути, тому емоційне напруження, треба вивільняти. Спочатку це була історія про окупацію. А саме, чим я займався та мої друзі. Потім історія про виїзд, а потім історія про нове життя. І це все було під егідою того, що я не можу не розповідати цю історію, бо вона мене турбує до глибини душі", — говорить херсонець.

Відчуття цілковитої безпорадності у перші дні повномасштабного вторгнення та переживання з приводу окупації Херсона він відобразив у назві книги.

"Назва книги складається з двох частин: “Нотатки боягуза” і “Роби щось або йди до біса”. Перша фраза має сенс такий, що всі ми по-своєму боягузи, бо чогось боїмося. Друга частина — “Роби щось, або йди до біса”. Це безпосередньо про те, щоб ми робили щось, аби тримати себе на плаву, відчувати свою потрібність", — розповів хлопець.

Сидіти вдома не міг і сам Дмитро. Тоді каже, розпочав допомагати херсонцям чим міг. Чоловік здавав кров, розвозив їжу тим, хто цього потребував найбільше. Доставляти продукти доводилось через російські блокпости.

Наприкінці березня окупаційні війська почали відстежувати і забирати "на підвал" волонтерів. Тоді Дмитро на тиждень зачинився у квартирі. В книзі він описав момент, який змусив його поновити діяльність.

"Ми приїхали на Дніпровський ринок. Я побачив дуже багато людей. Хтось посміхався, вітався, обіймався, було людське спілкування, якого я вже давно не бачив у місті. Були такі емоції і я знову повернувся до тієї діяльності, якою ми займалися", — каже Дмитро.

Наприкінці квітня волонтерську діяльність довелось припинити. Це був час, коли у херсонців почали закінчуватися заощадження, пояснює Дмитро. “Нотатки боягуза” закінчив писати вже після звільнення Херсона. Перші 30 примірників видав власним коштом.

"Тираж книжки заробив прибутку приблизно 2500 гривень. Ці кошти підуть у благодійний фонд. Все, що вийде заробити понад цю суму піде для моїх друзів, які контактують з саме військовим на Херсонському напрямку. І я знаю, що їм потрібне певне оснащення", — розказав автор книги.

Придбати "Нотаток боягуза" можна в електронному варіанті. Усі зароблені гроші Дмитро Чабанов обіцяє переказати до українських благодійних фондів, які допомагають військовим.

Джерело