on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

> Туризм, отдых, развлечения > Термальные источники в Таврии > Курс на Азов: море, гейзер, українське «Баунті»...

Курс на Азов: море, гейзер, українське «Баунті»...

Не має значення, скільки днів відпочинку випало вам цього літа - навіть якщо у вашому розпорядженні усього лише уїк-енд, вам мариться море..
Уздовж піщаної Арабатської стрілки "насіялося" більше сотні пансіонатів і турбаз. Тут кожен може організувати собі відпочинок, наскільки дозволяє йому гаманець. Найдешевша пропозиція - оселитися в одному з сіл -Генгорці, Шасливцево або Стрілковому. Селяни не візьмуть дорого - 25 грн. за ліжко. Місце у пристойному пансіонаті з душем у номері коштуватиме щонайменше 30 доларів з людини. 

Арабатська стрілка розвивається нині дуже активно. Пансіонати й бази відпочинку, відомі за радянських часів ("Експрес", "Енергія", "Арабатська стрілка") переобладнують, ремонтують, навколо розбивають сади, риють басейни, придумують розваги, організовують фестивалі й екскурсії для туристів. Воно й не дивно, адже коса вважається екологічно чистою зоною і вабить туристів не лише з України, а й з-за кордону. З одного боку її омивають Азовське море, з іншого - озеро-море Сиваш. Влітку вода прогрівається до 28 градусів. На початку коси Азовське море мілкувате, дуже гарне для купання з малечею. А далі вздовж коси море глибшає. Однак, запливши навіть дуже далеко, можна раптом намацати ногою мілину й стати на дно, здійнявши руки над головою.

Багато туристів оселяються у селі Щасливцеве, неподалік цілющого гейзера, орієнтуючись на бальнеологію "Арабатська стрілка". Гейзер виривається на поверхню зі свердловини у 1600 метрів. Фахівці Одеського інституту курортології встановили: вода тут слаболужна, йодо-бромна, хлоридо-натрієва. Мінералізація і щільність у шість разів перевищують показники морської води. За хімічним складом їй немає аналогів у Європі. Сидіти в басейні з такою водою неабияк корисно при хворобах суглобів, щитовидної залози, органів дихання, нервової системи.
Нині гейзер "закували" у трубу, що "вистрілює" гарячущою водою + 65°С. Вона шипить і парує, але, спускаючись струмком до кількох виритих басейнів, поступово охолоджується до температури людського тіла. Туристи занурюються у води гейзера по шию. Хоча таке задоволення вельми сумнівне у спекотний день, інша справа - навідатися сюди взимку, коли вдома вимкнуть гарячу воду... Окрім гейзера, тут ще можна лікуватися унікальними грязями і розсолами озера-моря Сиваша.

На жаль, невідомо, чи наступного року гейзер буде доступний для туристів. Його взяла в оренду бальнеологічна клініка професора Козявкіна. Він не раз заявляв про відкриття "українського Баден-Бадену на Азовському узбережжі". Але будівельні роботи поки що припинено, дорогу до гейзера перекрили парканами - адже місцева влада й досі не з'ясувала, наскільки легально професор орендує безцінну землю... Втім, місцеві мешканці знають, як обійти будівництво і паркани, і з радістю підкажуть бажаючим. Вони також розповідають, що кілька років тому гейзерів було два. Один — приватизували! У це важко повірити, адже гейзери за законодавством України прирівнюються до корисних копалин, їх можна хіба що взяти в оренду. Але питання, чи будуть цілющі джерела бити для всіх українців, чи тільки для забезпечених, треба задавати місцевій владі.
Коли я розповідаю, що побувала на Бірючому, усі слухачі сплескують долонями і, звівши очі, вигукують: "Оце і я мрію хоч раз потрапити на Бірючий острів!" Причаровують чисті безлюдні мілководні бухти і лимани, внутрішні прісні озерця, на які злітаються дивовижні яскраві птахи, на водопій сходяться олені, антилопи-сайгаки, барани-муфлони, косулі й лані...

"Ущипни мене, якщо ми не в рекламі "Баунті", може, я прокинуся!" - каже колега, ніжачись у прозорих бірюзових хвилях. Неподалік височіє маяк, що у сутінках почне виблискувати своїм золотим оком. Це - краще за "Баунті". Тут нараховують щонайменше 150 видів рослин -деякі "мешкали" у цих місцях сотні тисяч років. І тому ступати по них трохи лячно...
Бірючий був оголошений заповідником ще у 1927 році, він входить до складу Азово-Сивашського національного природного парку. Колись Бірючий насправді був островом довжиною 25 км і шириною від 3 до 5 км. Пізніше вітер і вода, намивши пісок, з'єднали землі у безперервну гряду, створили дорогу. Нині острів Бірючий, по суті, продовження Федотової коси. На його узбережжя можна було проїхати по суші, через курортне і рибальське село Кирилівку - до того часу, поки тут не збудували дачу екс-президенту Леоніду Кучмі. Нині усі подорожні впираються у шлагбаум і контрольно-пропускний пункт. Для простих смертних Бірючий знову став островом - дістатися сюди можна лише на кораблику, з порту Генічеська. Причому, домовлятися про поїздку краще в турфірмі, що гарантує доброзичливу зустріч з острівними прикордонниками. Мчати на косу-острів на всіх моторах треба приблизно 1,5 години. Зате там, на тихому заповідному березі, як ніде, докупи збираються думки і втрачені в галасливих містах сили...

Дар'я Аверченко,
Вгору.-2007.-28.-06

 
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.