on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

Лазурне просить захисту

05.04.2007

Чорноморське узбережжя Херсонської області є відомою рекреаційною та оздоровчою зоною, в першу чергу – для дітей. Проте за останні роки внаслідок низки негативних природних факторів тут значно прискорилися процеси руйнування морського узбережжя

Особливо загрозлива ситуація склалася на трикілометровому відрізку узбережжя на території селища Лазурне, де розташовані 39 оздоровчих закладів, експлуатація яких вимагає негайної інженерної підготовки берегової смуги Чорного моря з облаштуванням стабільних піщаних пляжів.

- У 2002 році ДП «Проектний інститут “Одесакомунпроект”» розробив техніко-економічний розрахунок (ТЕР) інвестицій «Берегозахисту морського узбережжя селища міського типу Лазурне Скадовського району», – розповідає перший заступник голови Скадовської районної державної адміністрації Сергій Мазной. – У документі визначено, що, враховуючи основну причину небезпечного геологічного процесу та фактори, що його викликають, захист берегової смуги можна виконати тільки шляхом будівництва берегозахисних споруд. Загальна вартість робіт у цінах 2002 року, згідно з ТЕР, склала 22,1 мільйона гривень. У 2005 році Верховна Рада рекомендувала Кабміну виділити з резервного фонду держбюджету 32 мільйони гривень для будівництва берегозахисних споруд у селищі Лазурне. До кошторису доданий пакет документів по обґрунтуванню будівництва вказаних споруд.

У листопаді 2006 року Кабінет міністрів доручив Мінекономіки та Мінфіну розглянути питання щодо виділення коштів на берегоукріплювальні роботи в селищі Лазурне. Відтак з цією метою у рамках бюджетної програми у 2007 році були заплановані видатки у сумі 76,9 мільйона гривень. Скадовська райдержадміністрація підготувала лист до Верховної Ради з проханням при формуванні переліку робіт із захисту від шкідливої дії вод на території України розглянути питання та передбачити виділення у 2007 році 4,8 мільйона гривень згідно робочого проекту на виконання першої черги берегоукріплювальних робіт.

Поки триває ця переписка, Скадовська адміністрація видала дозвіл ОК «Чайка» та ДОТ «Чорноморська хвиля» на тимчасове закріплення берега шляхом встановлення бетонних блоків з обов’язковим прибиранням перед початком курортного сезону. Це – вимушений захід: море швидко руйнує берег, власники оздоровчих закладів побоюються дії весняних штормів.

Власне кажучи, на врятування берегової лінії сьогодні спрямовані зусилля всіх, хто має будь-яке відношення до організації сезонного відпочинку в Лазурному. Люди відчайдушно намагаються поставити заслін стихії і врятувати надбане багаторічною працею майно. Але очевидно, що масштаб руйнування вже вимагає радикальних заходів.

Тому сьогодні влада переймається реалізацією першочергового робочого проекту з невідкладного будівництва хвилерізу та облаштування одного кишенькового пляжу. Кошторисна вартість такого будівництва близько 3 мільйонів гривень. Ці кошти повинні окупитися, адже про перспективу Лазурного як курортного селища говорить хоча б той факт, що відкоригованим генпланом Лазурного передбачено будівництво нових оздоровчих закладів на земельній ділянці площею близько 37 гектарів.

Цікавить узбережжя і промисловців: херсонська компанія «Майстер Фіш» має намір взяти тут в оренду земельну ділянку загальною площею 542,39 гектара разом із прибережними захисними смугами для відтворення промислової продуктивності морської акваторії та озера Устричне і створення підприємства з риборозведення. Передбачено будівництво науково-дослідного центру та гідротехнічних споруд.

Нині людей тривожить перспектива їх маленької батьківщини. Очевидно, що проблема ця – державного масштабу.

Наталя ГАВРИСЬ
Гривна , 2007-04-05 (стр. 8)


Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.