on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.08.2020, 09:39

Август-2020

Август Август — астры, Август — звезды, Август — грозди Винограда и рябины Ржавой — август! Полновесным, благосклонным Яблоком своим имперским, Как дитя, играешь, август. Как ладонью, гладишь сердце Именем своим имперским: Август! — Сердце! Месяц поздних поцелуев, Поздних роз и молний поздних! Ливней звёздных — Август! — Месяц Ливней звёздных! Марина Цветаева

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

10.08.2020, 12:01

Херсонців запрошують до участі у виставці пленерних робіт СУШКА

06.08.2020, 13:55

Кінотеатр «Літній» в Новій Каховці буде працювати до 25 вересня

06.08.2020, 13:43

Tвopчi poбoти митця Xepcoнщини пpeдcтaвлeнi в XДУ

Лазурне просить захисту

05.04.2007

Чорноморське узбережжя Херсонської області є відомою рекреаційною та оздоровчою зоною, в першу чергу – для дітей. Проте за останні роки внаслідок низки негативних природних факторів тут значно прискорилися процеси руйнування морського узбережжя

Особливо загрозлива ситуація склалася на трикілометровому відрізку узбережжя на території селища Лазурне, де розташовані 39 оздоровчих закладів, експлуатація яких вимагає негайної інженерної підготовки берегової смуги Чорного моря з облаштуванням стабільних піщаних пляжів.

- У 2002 році ДП «Проектний інститут “Одесакомунпроект”» розробив техніко-економічний розрахунок (ТЕР) інвестицій «Берегозахисту морського узбережжя селища міського типу Лазурне Скадовського району», – розповідає перший заступник голови Скадовської районної державної адміністрації Сергій Мазной. – У документі визначено, що, враховуючи основну причину небезпечного геологічного процесу та фактори, що його викликають, захист берегової смуги можна виконати тільки шляхом будівництва берегозахисних споруд. Загальна вартість робіт у цінах 2002 року, згідно з ТЕР, склала 22,1 мільйона гривень. У 2005 році Верховна Рада рекомендувала Кабміну виділити з резервного фонду держбюджету 32 мільйони гривень для будівництва берегозахисних споруд у селищі Лазурне. До кошторису доданий пакет документів по обґрунтуванню будівництва вказаних споруд.

У листопаді 2006 року Кабінет міністрів доручив Мінекономіки та Мінфіну розглянути питання щодо виділення коштів на берегоукріплювальні роботи в селищі Лазурне. Відтак з цією метою у рамках бюджетної програми у 2007 році були заплановані видатки у сумі 76,9 мільйона гривень. Скадовська райдержадміністрація підготувала лист до Верховної Ради з проханням при формуванні переліку робіт із захисту від шкідливої дії вод на території України розглянути питання та передбачити виділення у 2007 році 4,8 мільйона гривень згідно робочого проекту на виконання першої черги берегоукріплювальних робіт.

Поки триває ця переписка, Скадовська адміністрація видала дозвіл ОК «Чайка» та ДОТ «Чорноморська хвиля» на тимчасове закріплення берега шляхом встановлення бетонних блоків з обов’язковим прибиранням перед початком курортного сезону. Це – вимушений захід: море швидко руйнує берег, власники оздоровчих закладів побоюються дії весняних штормів.

Власне кажучи, на врятування берегової лінії сьогодні спрямовані зусилля всіх, хто має будь-яке відношення до організації сезонного відпочинку в Лазурному. Люди відчайдушно намагаються поставити заслін стихії і врятувати надбане багаторічною працею майно. Але очевидно, що масштаб руйнування вже вимагає радикальних заходів.

Тому сьогодні влада переймається реалізацією першочергового робочого проекту з невідкладного будівництва хвилерізу та облаштування одного кишенькового пляжу. Кошторисна вартість такого будівництва близько 3 мільйонів гривень. Ці кошти повинні окупитися, адже про перспективу Лазурного як курортного селища говорить хоча б той факт, що відкоригованим генпланом Лазурного передбачено будівництво нових оздоровчих закладів на земельній ділянці площею близько 37 гектарів.

Цікавить узбережжя і промисловців: херсонська компанія «Майстер Фіш» має намір взяти тут в оренду земельну ділянку загальною площею 542,39 гектара разом із прибережними захисними смугами для відтворення промислової продуктивності морської акваторії та озера Устричне і створення підприємства з риборозведення. Передбачено будівництво науково-дослідного центру та гідротехнічних споруд.

Нині людей тривожить перспектива їх маленької батьківщини. Очевидно, що проблема ця – державного масштабу.

Наталя ГАВРИСЬ
Гривна , 2007-04-05 (стр. 8)


Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.