on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

> Темы > Литература > Из истории литературного Херсона > Леоніду Марченку - ШІСТДЕСЯТ!

Леоніду Марченку - ШІСТДЕСЯТ!

19.07.2007

Це добре знаний на теренах України і колишнього Союзу поет, прозаїк, документаліст, публіцист, сатирик-гуморист, автор багатьох творів для фей і про фей, журналіст.

Його творам притаманна гранична правдивість, прагнення сказати своє Слово (виболене і пережите особисто чи народом країни).
Його поезія чесна і щира, драматична і життєствердна. У ліриці Л. Марченка звучать голос сучасного міста і мова таврійського степу, духовні інтереси сучасника, роздуми про доброту, совість, щире взаємопорозуміння людей у дружбі, коханні, відношенні до природи, праці, навколишнього світу.

У творах для дітей і про дітей є тонке розуміння психології наймолодших героїв і читачів, є щирість почуттів автора, є те, що хотів би бачити у вчинках, словах своїх юних прототипів. У книжках «Маринчин дивосвіт», «Жеребенок Кося», «Удачное лето», «Маркиза на даче» та інших автор художньо переконливо зображує доброту і милосердя, повагу до людей, любов до природи. Вони пронизані авторською теплотою, задушевністю, гарно ілюстровані.

У жанрі гумору та сатири Леонід Марченко успішно розробляє актуальні громадянські, морально-етичні проблеми. Він розуміє слова грецького софіста Георгія Лентінського, що сміх - єдине випробування серйозного, а серйозність - смішного.

Тому гумор і сатира автора представлені солідним доробком : «Пришелец из подземелья», «У жизни на крючке», «Зустрічі з Макаром Степовиком», «Тепер я все можу» тощо. Леонід Марченко успішно розробляє актуальні проблеми у житті сьогодення, залишається непримиренним у ставленні до негативних вчинків і явищ, сіє добро в людські душі.

Цікавими, на наш погляд, у творчому доробку є документальна проза про штучний голодомор 1932-1933 років «Північна яблуня з півдня» (1994 р.) та книжка «Плугатарі етапом йдуть», присвячена розкуркуленню українського села на матеріалах Херсонщини. Автор на конкретних життєвих фактах, спогадах очевидців, архівних документах досліджує, як почалася ця трагедія, які причини її визначили і чим вона обернулася для мільйонів людей.
Документальна повість «Поиск продолжается» - це твір про пам'ять серця - найміцніший зв'язок поколінь.

На полях минулих боїв колоситься пшениця, плодоносять сади, будується житло, і важко тепер уявити, що саме тут колись лилася кров, йшли запеклі бої, обривалося чиєсь життя і недоспівана пісня...
Й досі не зарубцьовуються у серцях і душах людських рани, нанесені війною. Багато людей і по сьогоднішній день не знають, де могили їхніх загиблих батьків, синів, братів і сестер...

Та, слава Богу, знаходяться ентузіасти, які увесь свій вільний час присвячують пошуку безвісті загиблих, зниклих, прокладають місток пам'яті між минулим і майбутнім, як герої творів Леоніда Марченка, як сам автор.

Щойно у видавництві «Айлант» побачив світ документально-художній роман Л. Марченка «Клятве остались верны» (про юних патріотів з Карантинного острова у роки Великої Вітчизняної війни).
Вшановуючи Леоніда Володимировича Марченка з його 60-літтям, зичимо йому добробуту, благополуччя, нових яскравих творчих здобутків, розкутості думок, щирості і правди Слова!
Він сміливо вилущує зерна істини з найбуденніших вражень і без лукавства пророщує їх у життєвих картинах. Так тримати, ювіляре!

Таїсія ЩЕРБА, член НСПУ, літературознавець
Херсонський вісник.-2007.-19.-07

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.