on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

07.12.2023, 15:45

"Буде тобі, враже, так, як відьма скаже". Херсонський театр презентував нову моновиставу

  2 грудня 2023 року в арт хабі в укритті відбулась прем'єра ...
06.12.2023, 13:33

Окупанти викрали з Херсонського музею ліногравюру з Кобзарем

  У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще один викрадений ...
06.12.2023, 13:14

Чумацька ікона на рибі. Виставка херсонської художниці в Одесі

  Четвертим містом, де оселилася виставка живопису Оксани Оснач ...

 

Лист Гінкго білоба на згадку

 

«... Тим часом перед очима тих, що їхали, розстилалася вже широка, нескінченна рівнина, перехоплена ланцюгом пагорбів. Тіснячись і виглядаючи один з-за одного, ці пагорби зливаються у височину, яка тягнеться праворуч від дороги до самого горизонту і зникає в ліловій далині; їдеш-їдеш і ніяк не розбереш, де воно починається і де кінчається... Стиснене жито, бур'ян, молочай, дикі коноплі - все, що побуріло від спеки, руде і напівмертве, тепер обмите росою і обласкане сонцем, оживало, щоб знову зацвісти» . А. П.Чехов «Степ»

Нам пощастило: замість брички – комфортабельний автобус, замість голого степу – вздовж дороги розташувалися доглянуті поля. Північно-Кримський канал, що напоїв степ дніпровською водою у середині минулого століття, сяє, як справжня річка. Тільки ця річка – рукотворна... Біля неї, в деяких місцях, виросли маленькі оази. Тепер у людей є можливість у полуденну спеку сховатися від спеки під покровом акацій, платанів, верб та тополь.

За більш ніж двохсотлітній період освоєння таврійських земель у степу з'явилися поселення, люди розорили степ і тепер він годує всю Україну. І тільки в одному місці зберігся маленький (за мірками планети), не зворушений руками людини шматочок незайманого степу. Сріблясте море, що здалося вдалині, виявилося ковилом. Автобус наближався до біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Ф.Е. Фальц-Фейна – кінцевої мети фотосету, який проводив Центр Європейської інформації Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фотосет - це фотопленер (зйомки на свіжому повітрі) на задану тему. Темою цього разу було обрано «Європейську спадщину України», а допомагати її вирішити були запрошені херсонські фотографи з фотоклубу «Свіжий погляд» та їхні творчі друзі. Зйомки проводилися у Великому Чапельському поді, дендропарку, зоопарку та в буферній зоні заповідника не стільки з тривіальною метою показати вкотре очевидну красу заповідника, скільки звернути увагу на європейське мислення його нинішніх господарів і насамперед на подвижницьку діяльність його незмінного директора Віктора Семеновича.

Адже в Асканії-Нова воістину два дива: перше - сам факт його створення понад сто років тому німцем Ф.Е. Фальц-Фейном, а друге - збереження та розвиток заповідника в умовах занедбаності з боку держави в лихі дев'яності та безглузді двотисячні, українцем В.С. Гавриленко. Йдеться про плоди сумлінного догляду трьохсот співробітників заповідника за територією сотні квадратних кілометрів. Творча група розділилася на три маленькі групки, кожна з яких вирушила в самостійну подорож по заповіднику, у пошуках ключа до тієї самої європейської спадщини.

Вивіз у степ до диких тварин пейзажистів-анімалістів Віктор Семенович Гавриленко. Любителі піших прогулянок вирушили доріжками парку та до вольєрів із птахами. «Лицарі Великого Степу» Андрія Лопушинського розбили у буферній зоні заповідника козацький намет і виставили дозор, зображуючи те, що відбувалося тут до створення заповідника.
За підсумками поїздки готуватиметься фотовиставка, куди буде відібрано найбільш нетривіальні роботи фотографів. Очікується, що така знайома тавричанам "Асканія-Нова" постане і з нових сторін.

Р.S. А чи ви звернули увагу на чистоту в алейках парку? Мені здається, секрет доглянутості простий: практично біля кожного дерева екскурсовод говорить про його надзвичайну унікальність, після чого на підлозі не залишається жодного листочка! І ми, піддавшись на прийом, очистили доріжку під знаменитим лікувальним деревом Гінкго білоба. Наш екскурсовод Ольга «по секрету» - повідомила, що якщо листочок Гінкго білоба, покласти в гаманець - водяться гроші. Уявляєте, ми повірили!

Наталія Шальнова
«Булава». -№ 24 (827). -10.06.2010. -Стор.9

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.