on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.07.2020, 10:24

Роман херсонця спеціально відзначили на конкурсі “Коронація слова”

03.07.2020, 09:19

Гончарівка – на сторінках міжнародного туристичного путівника «Kherson&Region»

02.07.2020, 13:25

Чемпіонат Херсонської області з кайт-флаїнґу 2020


Літній арт-експромт


Фото Ігоря Бойченка

Виставкова зала Національної спілки художників України тихенько відкрила свої двері для поціновувачів мистецтва взагалі і творчості херсонських майстрів зокрема.

Тихенько - бо перша післякарантинна виставка не мала відкриття як такого: просто в один червневий день своє місце зайняла нова афіша, порожні стіни заполонили різноманітні твори, а на дверях нарешті з’явилася табличка «Відчинено». Заходиш - і буквально потрапляєш у полон літа. Адже ця експозиція творів херсонських художників так і називається: «У полоні літа». 

Карантин вплинув на фінансову складову, не посприяв оптимістичному погляду людей на життя, а подекуди просто вибив з робочого стану - і тим самим перекроїв усі виставкові плани. Нинішня експозиція стала художнім експромтом, бо довелося терміново шукати ідею для заміни скасованого заходу. Виходили до людей гуртом і тему знайшли досить швидко, адже художники південного міста просто не можуть не відобразити літо! 

І ще нюанс: вуперше за багато років долучилися до колективної виставки херсонських художників лише члени Спілки. Але не хвилюйтесь: звичний формат, коли до членів НСХУ приєднувалась талановита молодь (і не тільки молодь), ніхто не скасовував, і вже у виставці до Дня Незалежності братиме участь і «молода кров».

А взагалі, тут краще не перейматися різними дуже і не дуже серйозними питаннями, а просто стрибнути з літа фізичного в літо мистецьке і зануритися у цей вихор вражень, емоцій, кольорів, стилів і навіть здивувань! Чого тут тільки не знайдеш! Живопис і графіка, текстиль і “картини” з дерева, реалізм і абстракція, упізнаване й екзотичне. Калейдоскоп технік, форматів і жанрів. Багато квітів - натюрморти просто зачаровують. Різні чудові місцинки: вечірнє місто, вранішній ліс, полуденний пляж, а ще сяюче зоряне небо, бурхливе море, прохолодні хащі...

Дивовижні птахи, кольорові рибини, енергійні коні та лагідні корови. І, звісно, милі дівчата й чарівні жінки, а подекуди ще й ню (бо літо, спека!). І нестримне бажання залишити враження на згадку: сфотографувати картину, зробити селфі, хоча б просто запам’ятати це відчуття тепла, спокою і радості, яке огортає тебе в цьому місці. Або помріяти про те, що картина, яка припала до душі, прикрашатиме твою оселю. І вчергове здивуватися майстерності, свіжому погляду, різноманіттю талантів херсонських майстрів.

Виставка «У полоні літа» експонуватиметься до 12 липня. Зверніть,  увагу, що заходити у виставкову залу можна виключно у медичній масці, і одночасно перебувати в експозиції зможуть не більше 10 відвідувачів. Змін у графіку роботи немає (з 10.00 до 18.00), але тим, хто цінує свій час, варто звернути увагу, що зараз впроваждені 15-хвилинні технічні перерви на проведення дезінфекції: об 11.00, 13.00, 15.00 та 17.00.

Нехай мистецтво дарує гарний настрій та оптимізм!

Лариса Жарких
Джерело інформації: Газета "Вгору", 28.06.2020

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.