on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.04.2019, 09:39

Апрель-2019

Апрельская прогулка (Ю. Визбор) Есть тайная печаль в весне первоначальной, Когда последний снег мне несказанно жаль, Когда в пустых лесах негромко и случайно Из дальнего окна доносится рояль. И ветер там вершит кружение занавески Там от движенья нот чуть звякает хрусталь Там девочка моя, еще ничья невеста, И грает, чтоб весну сопровождал рояль. Ребята, нам пора, пока мы не сменили Веселую печаль на черную печаль. Пока своим богам ни в чем не изменили, В программах наших душ передают рояль. И будет счастье нам, пока легко и смело Т а девочка творит над миром пастораль, Пока по всей земле, во все ее пределы Из дальнего окна доносится рояль.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

10.04.2019, 15:08

Епоха Вацлава Мошинського. Пам'яті Майстра

21.03.2019, 10:20

У Херсоні безкоштовно покажуть сучасне українське кіно

18.03.2019, 10:08

V Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Архитектура Херсонщины > Малые архитектурные хохмы

Малі архітектурні хохми


Скульптурне мистецтво одне з найдавніших у світі. Кожному з нас відома Венера Мілоська. Колись давно вона прикрашала античний храм. А через кілька тисячоліть допомогла вченим скласти уявлення про мистецтво й архітектуру того історичного періоду. Сьогодні сотні людей милуються нею у музеї.
Велика кількість різноманітних статуй прикрашають і вулиці зовсім неантичного міста Херсона. Чи звертали ви на них увагу? Чи думали, який слід в історії залишать наші «шедеври»? Закладаюся, що ні. А даремно, бо якби ми це зробили, мабуть, одразу ж кинулись виправляти репутацію Херсона серед майбутніх поколінь.
Хоча, скоріш за , ці скульптури досить правдиво відображають процеси в нашому з вами суспільстві.

Візьмемо до прикладу вгодованого товстощокого сфінкса, встановленого біля одного з магазинів в мікрорайоні Житлоселище. Вигляд у нього такий, ніби життя він їв лише «фастфуд». За задумом «митця» він, мабуть, повинен стати шоковою терапією для херсонських любителів «хотдогів» та шаурми. Але цей план не вдався - жирна «напівлюдина-напівлев» скоріше смішить, ніж лякає, а жителі нашого міста продовжують знущатися над власними шлунками.
Останнім часом серед українців стають більш популярними різноманітні пластичні операції. Можливо, саме для реклами подібних маніпуляцій на вулицях Херсона з'явилася статуя німфи з десятим розміром бюсту. Це ж просто революція в рекламному бізнесі! Напевно, вже не за горами час, коли набридлі рекламні бігборди повністю замінять скульптури розкручених торгових марок, і замість вождя світового пролетаріату в центрі стоятиме гігантський батончик «Снікерс».
Наостанку хочеться згадати дивну безносу статую в одному з районів міста. Це, скоріш за , нагадування про динаміку поширення венеричних хвороб (зокрема сифілісу) в нашій області, адже за цим показником ми далеко не останні в Україні. На мою думку, це творіння слід було б перенести поближче до венерологічного диспансеру.
У нас з вами прекрасне місто. Ми боремося з купами сміття на вулицях, що, звісно, дуже потрібно й правильно. Але обличчя міста формує не лише наявність чи відсутність відходів на тротуарах, а й те, що нібито повинно було б ці тротуари прикрашати. Дуже хочеться, щоб воно саме прикрашало, а не викликало естетичну відразу, сміх і шок. Але тим, хто повинен за це відповідати, очевидно начхати на імідж Херсона, що між іншим є частиною його туристичної привабливості.


Денис Веснін
Булава № 23.-05.06. 2008
 

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.