on-line с 20.02.06

Арт-блог

07.02.2019, 11:25

Февраль-2019

Б Пастернак Февраль Достать чернил и плакать https://www.youtube.com/watch?v=Ba0t9sndAqg

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Новости региона

21.02.2019, 14:55

Стала відома програма «Amadeus – 2019»

20.02.2019, 11:33

Про що буде цьогорічний кінофестиваль Docudays UA?

29.01.2019, 12:08

Дозволь собі бути щасливим

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Архитектура Херсонщины > Малые архитектурные хохмы

Малі архітектурні хохми


Скульптурне мистецтво одне з найдавніших у світі. Кожному з нас відома Венера Мілоська. Колись давно вона прикрашала античний храм. А через кілька тисячоліть допомогла вченим скласти уявлення про мистецтво й архітектуру того історичного періоду. Сьогодні сотні людей милуються нею у музеї.
Велика кількість різноманітних статуй прикрашають і вулиці зовсім неантичного міста Херсона. Чи звертали ви на них увагу? Чи думали, який слід в історії залишать наші «шедеври»? Закладаюся, що ні. А даремно, бо якби ми це зробили, мабуть, одразу ж кинулись виправляти репутацію Херсона серед майбутніх поколінь.
Хоча, скоріш за , ці скульптури досить правдиво відображають процеси в нашому з вами суспільстві.

Візьмемо до прикладу вгодованого товстощокого сфінкса, встановленого біля одного з магазинів в мікрорайоні Житлоселище. Вигляд у нього такий, ніби життя він їв лише «фастфуд». За задумом «митця» він, мабуть, повинен стати шоковою терапією для херсонських любителів «хотдогів» та шаурми. Але цей план не вдався - жирна «напівлюдина-напівлев» скоріше смішить, ніж лякає, а жителі нашого міста продовжують знущатися над власними шлунками.
Останнім часом серед українців стають більш популярними різноманітні пластичні операції. Можливо, саме для реклами подібних маніпуляцій на вулицях Херсона з'явилася статуя німфи з десятим розміром бюсту. Це ж просто революція в рекламному бізнесі! Напевно, вже не за горами час, коли набридлі рекламні бігборди повністю замінять скульптури розкручених торгових марок, і замість вождя світового пролетаріату в центрі стоятиме гігантський батончик «Снікерс».
Наостанку хочеться згадати дивну безносу статую в одному з районів міста. Це, скоріш за , нагадування про динаміку поширення венеричних хвороб (зокрема сифілісу) в нашій області, адже за цим показником ми далеко не останні в Україні. На мою думку, це творіння слід було б перенести поближче до венерологічного диспансеру.
У нас з вами прекрасне місто. Ми боремося з купами сміття на вулицях, що, звісно, дуже потрібно й правильно. Але обличчя міста формує не лише наявність чи відсутність відходів на тротуарах, а й те, що нібито повинно було б ці тротуари прикрашати. Дуже хочеться, щоб воно саме прикрашало, а не викликало естетичну відразу, сміх і шок. Але тим, хто повинен за це відповідати, очевидно начхати на імідж Херсона, що між іншим є частиною його туристичної привабливості.


Денис Веснін
Булава № 23.-05.06. 2008
 

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.