on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

Мандрівка в стилі джаз

25.01.2007

Світ музики — великий і різноманітний, як і світ людей з їхніми смаками та пристрастями. А, можливо, навіть і більший. Є в ньому музика танцювальна і класична, рок і кантрі, рок-н-рол і джаз... Кожний обирає свою.

Наша розповідь — для шанувальників джазу. Справа в тому, що в Херсоні є колектив, де джаз виконують лише діти. Це — диксиленд Палацу дитячої та юнацької творчості. Унікальність його в тому, що він — самодіяльний, але його рівень — професійний. Починаючи з 1998 року, диксиленд неодноразово ставав лауреатом Міжнародного дитячого джазового фестивалю імені Леоніда Утьосова, що проходить в Одесі. Змагаючись з колективами країн СНД, колектив щоразу завойовував почесні І та II місця серед професіоналів.
— Майже рік тому диксиленд вперше запросили до Києва на ill дитячий джазовий фестиваль «Атлант-М», — розповідає методист Палацу дитячої та юнацької творчості Вікторія Філенко.

— Це справжнє свято джазу, де були представники не тільки України, але й гості з-за кордону. І те, що наші діти виступали на одній сцені з такими зірками джазу, як вокальний секстет «Mansaund» та американський саксофоніст з Каліфорнії Ерік Маріентал, говорить про рівень підготовки учасників диксиленду. Клуб просто вибухав оплесками, коли у виконанні ансамблю звучали твори Міллера, Уорена, Маккартні, Леннона, Дунаєвського.

А нещодавно персональні запрошення стати учасниками IV дитячого джазового фестивалю «Атлант-М» одержали трубачі диксиленду 13-річний Микола Рева та 7-річний Роман Купріянов. Відбувався фестиваль у стінах відомого «Арт-клубу 44», що знаходиться в центрі Києва, на Хрещатику,
— Микола Рева грав «Flamingo» і «St Louis Blues». Звук його труби був чистий і сильний. Не чекав від такого тендітного чоловічка. Навіть свінгував по-справжньому, як належить, випереджаючи ритм на частку секунди. Без сумніву, це одна зі складових створення власного фірмового звучання, — прокоментував почуте провідний джазовий експерт України Олексій Коган.

Коган — це людина, без якої в столиці не реалізується жоден джазовий проект. Саме він представляв слухачам «Арт-клубу 44» юні херсонські таланти І не приховував, що скорений ними:
— Якби був живий Армстронг, він сказав би, що це справжній чоппер. Знаєте, що це таке? Ніж для обробки м'яса. Коли трубачі грають на такому звуці, їх називають чопперами. Чоппер з Херсона —Микола Рева! І наступний учасник. Він грає на кишеньковій трубі! На такій колись грав Дон Черрі! Як говорять у джазовій збірній з баскетболу, він буде центровим! Рома Купріянов — труба, Херсон! «Tea of Two» І «Chattanooga Choo Choo».
Сповнений гідності, підтягнутий, у білій сорочці, чорних брюках на широких підтяжках, шестирічний виконавець на pocket-горні підійшов до мікрофона, який довелося нахилити ледве не до самої сцени.

— Це був, мабуть, найгарячіший момент фестивалю, — пригадує Вікторія Філенко, яка супроводжувала юних джазменів у поїздці. — Рома буквально «порвав» зал, граючи соло, і остаточно «добив» у дуеті з Колею. Наші хлопчики завоювали і скорили серця та душі всіх слухачів. Зал аплодував, свистів, кричав від захвату майже протягом усього виступу, і — чого ще ніколи не траплялося в історії фестивалю— виконавців викликали на біс!

Одна з організаторів фестивалю Євгенія Стрижевська подарувала Ромі картину розміром майже як він сам. Народний артист Білорусі та заслужений артист України Валерій Щириця попросив у тріумфаторів дозволу сфотографуватися на згадку. Юні джазмени отримали прекрасний фестивальний досвід. А ще чудовою згадкою про «Атлант-М» для них стане ліцензійний музичний диск з кращими фестивальними виступами, серед яких будуть і їхні. Уже зараз відомо, що диск крутитимуть радіостанції України, Росії, Польщі, Бельгії, Франції та США. Хлопців запросили також взяти участь у джазовому фестивалі, який відбудеться в Санкт-Петербурзі.

Диксиленд в Палаці дитячої та юнацької творчості міста Херсона з'явився в 1997 році, народившись з естрадно-духового оркестру. Саме тоді здібні діти під керівництвом Семена Ривкіна почали займатися джазом, який потребує у виконанні справжньої віртуозності. Завдяки унікальній авторській методиці Семена Миколайовича діти дуже швидко опанували техніку гри і почали виступати на сцені. Незабаром прийшло і визнання глядачів та фахівців. Чимало вихованців Семена Ривкіна продовжують здобувати музичну освіту в консерваторіях Києва і Донецька. Багато хто з них уже став професійним музикантом. Спеціалісти пророчать велике майбутнє його нинішнім учням Ромі та Колі, які за останній рік неймовірно виросли у професійному плані.

Софія ЛЕОВДОВА.
Новий день.-2007.- 25 січня

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.