on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.04.2020, 12:07

Апрель-2020

Прошли дожди, апрель теплеет, Всю ночь — туман, а поутру Весенний воздух точно млеет И мягкой дымкою синеет В далёких просеках в бору. И тихо дремлет бор зелёный, И в серебре лесных озёр Ещё стройней его колонны, Ещё свежее сосен кроны И нежных лиственниц узор! Иван Бунин

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

08.04.2020, 16:08

Фестиваль «Чорноморські ігри» перенесено на наступний рік, "Мельпомену Таврії" - на осінь

07.04.2020, 09:03

Docudays UA стане першим українським кінофестивалем, що відбудеться онлайн

06.04.2020, 10:17

Музеи всей Украины требуют от власти защитить их во время кризиса

Более 300 музейных работников из всех регионов Украины подписались под ...

Мед-пиво пили, вареники їли...

20.09.2007

Уже стало традицією, що в „оксамитовий сезон", у приазовському Генічеську проходить фестиваль національних меншин. Цього разу яскраве свято під назвою „Таврійська родина" було ювілейним - десятим.
Хоч відлік його починається ще з 1993-го, але був час, не до свят - тривала перерва „призупинила" події, і колективи не приїздили до приморського містечка з тривіальної причини: брак коштів і спонсорів. Друге дихання надали святу наполегливість начальника управління культури райдержадміністрації Людмили Фролової та підтримка тодішнього голови РДА Олександра Ґонтаря.

До честі й нинішніх керівників - голова райради Сейтумер Німіттулаєв та голова райдержадміністрації Валерій Дронов, котрі разом представляють інтереси найвіддаленішого району Херсонщини в обласній раді, доклали максимум зусиль, щоб ювілейний захід став справжнім святом великої багатонаціональної родини.

- Це дуже символічно - зібратися усім представникам і нагадати, що Україна є багатонаціональною державою, - зазначає голова райдержадміністрації Валерій Дронов. - Тож поруч із «титульною» нацією на фестиваль збираються як найбільші за чисельністю національні общини східнослов'янського етносу, що проживають і в нашій області і в інших, -росіяни, білоруси, так і найменші - кримчаки, караїми, шведи. Між цими «полюсами» - понад сотня національних общин, для яких Україна стала рідною землею. Таврія - край переселенців, починаючи з Елади і закінчуючи останньою репатріацією репресованих народів. Людина, яка живе на землі і приносить їй користь, мусить бути прийнятою до родини. Ми пишаємося тим, що Приазов'я - земля, гостинна для всіх.

Наскільки розширилася географія й етнографія фестивалю, можна судити за його учасниками нинішнього року: ансамбль пісні й танцю ромів „Братство" з Поділля, вокальний ансамбль греків „Кенурія архі" з Харкова, незрівнянний у своїй співочій манері польський „Ретро" з Волині. Далекий чукотський Певек привіз в Таврію мистецтво народів Крайньої Півночі. Славнозвісні гуцульські музики представляв уже відомий „Ямгорів" з села Серафинці Івано-Франківщини.

- Для Генічеська велика честь приймати в себе цей колектив, що має міжнародне визнання, - говорить голова Генічеської райради Сейтумер Німіттулаєв. - Відрадно, що фестиваль став великою фольклорною „тусовкою", де спілкуються однодумці, радують глядачів своїм мистецтвом, налагоджують ділові зв'язки.

Цьогоріч найбільш „масовою" була болгарська община. Справжньою родзинкою став ансамбль „Ганга" із Запоріжжя, посланець індійського етносу. Вершини Грузії, долини Ганга, карпатські полонини, грецькі факторії-усіх зібрав приазовський Генічеськ. Найвидовищнішим стало, певне, „виставляння" національних подвір'їв. А вже кухарі старалися! Усім гостям підносили пироги, галушки, пельмені, манти, драники...

Звучали кільканадцять мов та різних „язиків". Але цілком зрозуміло було одне: вітер „схід-захід" - то не напрямок для фестивального Генічеська! Хіба що про „троянду вітрів" сказати мовою пісні чи танцю.

Алла БРУСИЛОВА
Херсонський вісник.-20. 09. 2007`

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.