on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

14.01.2021, 10:25

Херсонцям пропонують взяти участь у Міжнародному дні музейних селфі

> Организации > Танец > Танцевальные коллективы > Между фестивалями и концертами

Між фестивалями та концертами

Народний художній ансамбль танцю «Візерунок» — один з найяскравіших танцювальних колективів Херсона, що працює при обласному Палаці дитячої та юнацької творчості. Заснований на початку 1990-х відмінником освіти України Жанною Шпитальною, він виховав не одне покоління обдарованих юнаків та дівчат. Причому прищепив їм не лише естетичні смаки, любов до хореографічного мистецтва, а й декому дав путівку в життя — колишні вихованці стали викладачами хореографії та професійними артистами.

До цього художній керівник ансамблю Жанна Шпитальна сама танцювала 20 років у ансамблі «Таврія», який виступав на сценах Болгарії, Франції, Угорщини, гастролював навіть у Африці. Тож коли Жанну Павлівну запросили до палацу працювати з дітьми, вона ще танцювала в «Таврії». Відтоді, ось уже 17 років, на сцені — її вихованці. Вона творчо підходить до всіх хореографічних постановок, тому репертуар колективу вирізняється оригінальністю та різножанровістю. Кожна концертна програма юних артистів складається з яскравих композицій, сценок та мініатюр. Ідея і тема, що живуть у народній пісні та музиці, знаходять у керівника ансамблю своє бачення та хореографічне відображення, прагнення втілити у танці сучасні образи. Зараз в ансамблі займаються 60 дітей від 5 до 16 років. До кожного з них у Жанни Павлівни свій підхід. Разом з вихованцями хореограф хвилюється при кожному виході на сцену, підтримує їх.

Танці сприяють гармонійному формуванню дитини, бадьорять, додають позитивної енергетики, віри в свої сили та можливості, а ще виховують культуру спілкування. Жанна Павлівна радіє, що діти не просто люблять рухатися, а й розуміють красу, естетику танцю. Керівник колективу задоволена, що ансамбль вже має свої сталі традиції.

Вихованці «Візерунку» та їхні батьки — постійні учасники свят, започаткованих саме тут, у колективі: «В гостях у Терпсихори», «Бал у королівстві ввічливості», «В колі друзів». Приємно, що тут не зупиняються на досягнутому, завжди в пошуках нових ідей, оригінальних постановок, що ведуть до перемог у престижних конкурсах. Серед останніх досягнень — у місті Львові колектив став лауреатом другої премії Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої творчості «Королівство мистецтв», а також лауреатом дитячого фестивалю «Світ талантів. Південна Україна» в Херсоні. «Візерунок» отримав друге місце в номінації «Народний танок» на Міжнародному благодійному фестивалі мистецтв «Весна-2008» у Києві, де були гідними суперниками колективам з Македонії, Польщі, Росії та Білорусі.

Олена ТАРАСОВА.
Новий день.-09.10.2008

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.