on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.08.2020, 09:39

Август-2020

Август Август — астры, Август — звезды, Август — грозди Винограда и рябины Ржавой — август! Полновесным, благосклонным Яблоком своим имперским, Как дитя, играешь, август. Как ладонью, гладишь сердце Именем своим имперским: Август! — Сердце! Месяц поздних поцелуев, Поздних роз и молний поздних! Ливней звёздных — Август! — Месяц Ливней звёздных! Марина Цветаева

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

17.09.2020, 11:47

У Херсоні назвали номінантів «Мельпомени Таврії»

15.09.2020, 10:50

В Херсоне преобразили одну из туристических локаций

Муралы на стенах создала команда молодых и активных художников Херсона ...
15.09.2020, 10:46

B Xepcoнcкoй oблacти учёныe pacкoпaли куpгaн c зaxopoнeниeм дpeвнeгo вoждя

  B пepвoй пoлoвинe ceнтябpя Apaбaтcкaя экcпeдиция Инcтитутa apxeoлoгии ...
> Новости региона > Мистецький мікс на «КПП»
Все новости

22.07.2020 09:32


Мистецький мікс на «КПП»


Фото Ігоря Бойченка
Дмитро Клєстов, Надія Полуренко та Євген Поддубієнко

З 20 липня виставкова зала Спілки художників, що на площі Свободи, запрошує на «КПП».

Саме так називається виставка молодих художників Дмитра Клєстова, Надії Полуренко та Євгена Поддубієнка (Onza), які назвали експозицію першими літерами своїх прізвищ. 

«Назва «КПП» не несе жодного смислового навантаження, тут немає нічого військового, прикордонного. Єдине прикордонне - між сприйняттям наших робіт є дистанція. Це такий контрольно-пропускний пункт - кому що до душі», - зізнається Євген Поддубієнко. 

І різні творчі стилі та напрями, різні техніки та погляди на світ дуже гармонійно поєдналися в одній експозиції. Реальність і фантазії, копіювання і оригінальні ідеї, тонкі лінії і грубі мазки, ілюстративність і філософічна заглибленість, світ монохрому і вибухи кольору... Є на що подивитися, є чому здивуватися. 

Всі троє мають художню освіту, вчилися в Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв, Євген Поддубієнко деякий час навіть викладав. Дружать вони давно, кожен обрав свій шлях, але заробляє на життя своїм мистецтвом тільки Надія - пише копії, графічні малюнки, які мають попит, портрети на замовлення, а ще щедро ділиться своїми вміннями - дає уроки та майстер-класи. «Я надихаюся художниками - і нашими херсонськими, і художниками світового рівня, - ділиться думками Надія Полуренко, - але копіювати нікого з них не вийде і нікому це робити не раджу. Можна починати з цього, але якщо приділяти багато уваги копіюванню, то ніколи не знайдеш свій стиль. В мене є своя техніка - унікальна, незвичайна, вона мені дуже подобається, і я відчуваю себе в ній абсолютно органічно». 

А Дмитро та Євген малюють для свого задоволення. Вони сповнені іронії і самоіронії.

«Я не знаю, хто я, - каже Євген Поддубієнко. - Я божевільний. Мене вже не стільки цікавить конкретний результат, скільки процес». І поруч з його графічними роботами можна медитувати годинами, розплутувати загадки тонких ліній, вони не відпускають. Дмитро Клестов, також іронізуючи, називає себе «личинкою художника»: «Художник, який недосформувася, але має потенціал, якому хочеться творити. Вже років 10-12 як закінчили «художку», але «закіничити» з мистецтвом досі не вдається».

Хоча Дмитро вважає, що працює за фахом, бо дизайнерська освіта керівнику рекламної агенції стає в нагоді, але все одно залишається щось для душі, що виливається на папір або полотно вільними вечорами. 

У них виявився непоганий загальний послужний список: участь у колективних виставках Спілки художників, персональні виставки, виставки за кордоном, продаж творів. 

Коли Надії запропонували зробити виставку, вона зрозуміла, що її робіт на велику залу буде недостатньо, і якось абсолютно спонтанно старі друзі вирішили поділити виставковий простір на трьох, бо ж у кожного накопичилося  багато робіт, які до глядача так і не дійшли. У результаті зібрали чудову сотню сучасних і цікавих творів, живописних і графічних, яка притягує глядача, як магніт. І розмістили їх впереміж — тож щоб дізнатися, чиїх рук справа в тебе перед очима, варто подивитися на підпис. А потім на назву — і ще раз поглянути на роботу, вже зовсім іншим поглядом. Бо назва має значення. 


Художниця Яна Голуб’ятникова не ховає своїх позитивних вражень

Своїми враженнями від побаченого поділилася художниця Яна Голуб’ятникова:

«Дуже незвично експонується, ти ходиш і дивуєшся від роботи до роботи. Художники незвичайні, дуже різні, і вони не заважають один одному, а підкреслюють один одного. Хочеться весь час розглядати. Перед творами Наді стоїш, як Аліса перед кролячою норою, яка тебе затягує. Євген забирає по-чоловічому і не відпускає. Дмитро Клєстов для мене ще новий художник, але колірні рішення в нього незвичайні». 

Для цієї трійки друзів виставка — вихід в світ, можливість показати себе і бажання почути відгуки (хотілось би позитивних, але вони готові і до негативних). Скласти своє враження про творчість трьох херсонських митців є час: «КПП» експонується до 1 серпня. І будьте готовими до того, що вам довго не захочеться покидати виставкову залу...

Лариса Жарких
Джерело інформації: Газета "Вгору", 21.07.2020
Більше фото тут

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.