on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Теми > Кіно > З історії херсонського кіно > Молодіжна кіноафіша лютого

Молодіжна кіноафіша лютого

Кінець робочого тижня, завершується робочий день. А у відділі маркетингу обласного виробничого об'єднання «Кіновідеопрокат» діловий ритм не спадає. Ольга Вибач приймає відвідувачів відеотеки, Любов Пантак розмовляє по телефону з директором Білозєрської кіновідеомережі Поліною Зінченко, уточнюючи репертуар на найближчі вихідні - в районі кінопокази в селах традиційно улюблене проведення дозвілля. Світлана Зіневич збирається телефонувати в Голу Пристань, директорові міського Будинку культури і великому ентузіастові пропаганди кіномистецтва Олександрі Гордіній, аби поцікавитись замовленням на наступний тиждень. Тетяна Баденко разом з Вірою Білетіною добирає назви фільмів для кіноафіші масових заходів, які планується запропонувати навчальним закладам у наступні місяці.

Віро Іванівно, - звертаюсь до відомого в області кінознавця і одного з найдосвідченіших працівників відділу. - Що «Кіновідеопрокат» пропонує увазі глядачів найближчим часом?
- Фонди нашого підприємства багатющі, воістину "золоті". Тож зважаючи на те, що в лютому відзначатиметься День захисника Вітчизни, у рамках місячника героїко-патріотичного виховання маємо можливість запропонувати до перегляду - у кіноконцертному залі «Ювілейний», у кіноцентрі «Ілюзіон» або ж з виїздом у школу, училище, вуз - цілий ряд чудових фільмів. В їх числі - «Сволота» - ні любові, ні туги, ні жалю. 1943 рік. Для організації військової школи з підготовки диверсантів з ув'язнення звільняють полковника Вишневецького. Вихованців для цієї школи беруть з буцегарень та колоній, 14-15 літніх злодіїв. Після суворої підготовки їх відправляють на знищення альпійської фашистської бази. Загубившись високо у горах, знаходячись на межі життя та смерті, ти все одно можеш зробити вибір: лишитися «сволотою», чи стати героєм. Режисер - Олександр Атенясян, у ролях: Андрій Панін, Андрій Краско, Олександр Головін.

"9 рота", фільм про війну в Афганістані, режисер - Федір Бондарчук.
"Перший після - Бога", фільм про капітана підводного човна Олександра Марінеска, уродженця Одеси, якого Гітлер оголосив своїм особистим ворогом.
"А зорі тут тихі", режисер - Станіслав Ростоцький, у ролях: Андрій Мартинов, Ірина Шевчук, Ольга Остроумова та інші. Дія відбувається під час Великої Вітчизняної війни. Загін з п'яти дівчат під командуванням старшини Васькова, раптово з'ясовує, що далеко від лінії фронту висадився німецький диверсійний загін. Знаходячись у безвихідному становищі, Васьков з дівчатами вступає у нерівний бій.
"Два бійці", режисер - Леонід Луков, у ролях: Марк Бернес, Лаврентій Масоха. Фільм знятий під час війни, був призначений для піднесення духу бійців і мирного населення.

"Торпедоносці", режисер Семен Аранович, у ролях: Родіон Нахапетов, Олексій Жарков. 1944 рік. Полк морської авіації базується на невеликому аеродромі. Для льотчиків це одночасно - і фронт, і тил. Але кожен виліт може стати останнім.
"Офіцери", режисер Роговий. Фільм про любов. Любов до Вітчизни, до життя. і, звичайно, до жінки. Герої - бойові товариші - незважаючи на забаганки долі, зберігають вірність дружбі, обов'язку, офіцерській честі.
"Хроніка пікіруючого бомбардувальника", у ролях: Геннадій Сайфулін, Олег Даль. Троє хлопців зі студентської лави потрапляють на фронт, в ескадрилью. Це розповідь про покоління двадцятилітніх які недокохали, недожили...

"Ати-бати, йшли солдати", режисер Леонід Биков, у ролях Леонід Биков, Олена Шаніна. Вони загинули у 1944 році, їх було всього 18 - комсомольський загін, що зупинив колону німецьких танків.
"Іванове дитинство", режисер Андрій Тарковський, у ролях: Микола Гришко, Євген Жариков. Дитинство 12-літнього Івана закінчилося у той день, коли у нього на очах фашисти розстріляли матір та сестру. Батько хлопця загинув на фронті. Залишившись сиротою, Іван йде до військової частини та стає невловимим розвідником.

"20 днів без війни", режисер Олексій Герман, у ролях: Юрій Нікулін, Людмила Гурченко. Кінець 1942 року. Фронтовий журналіст Лопатін приїздить до Ташкента у 20-денну відпустку за Сталінград. Йому, засліпленому вогнем, мирне життя здається дивним і незвичним.
"На сіми вітрах", режисер Станіслав Ростоцький.
За викликом свого нареченого Світлана поїхала до маленького містечка, де на самій околиці стояв двоповерховий будинок "на сіми вітрах". Але почалася війна, Ігор не зустрів Світлану, а вона вирішила чекати його тут до закінчення війни...

"Ескадрилья Лафайєт" - фільм 2006 року, жанр - військовий бойовик, драма. В ролях: Джемс Франко, Жан Рено. Режисер - Тоні Білл. Сюжет: 1914 року в Європі почалася Перша світова війна. До льотного складу легендарної американської ескадрильї "Лафайєт" входили добровольці - іноземці з країн, які не перебували у стані війни з Німеччиною. В центрі фільму - історія американських юнаків-випускників льотних курсів. Вони потрапляють на війну, яка дуже сильно відрізнялася від «французького курорту», на який вони їхали. Це фільм про любов, чоловічу дружбу, мужність, відвагу і про фантастичні літаки, що підкорили небо.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. На його відзначення пропонуємо такі стрічки: "Тарас Шевченко. Заповіт", "Сон"» - студія імені Олександра Довженка, режисер Володимир Денисенко, у головній ролі - Іван Миколайчук. Біографічний фільм про Т. Шевченка.

"Григорій Сковорода"
- Історико-біографічний фільм про життя та творчу діяльність українського письменника, студія імені Іван Миколайчук у ролі Тараса Шевченка ("Сон", 1964 р.) Олександра Довженка. Режисер Іван Кавалерідзе.
"Іван Франко" - історико-біографічний фільм про життя та творчу діяльність українського письменника-демократа, студія імені Олександра Довженка. Режисер Тимофій Левчук.

"Поет та княжна" - ліричний фільм про життя та любов Тараса Шевченка.
"Слово" - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. Режисер В'ячеслав Прокопенко. Сюжет: у фільмі відкриваються особливості Причорноморської землеробської цивілізації, яка розквітла на нашій землі, точніше, це ми живемо на землях великої Трипільської цивілізації.

"Ad fontes (Повернення до джерел)" - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. Режисер Микола Бурнос. Фільм про долю культурних цінностей у трагічному XX столітті. В кадрі, зокрема, Андріївська церква у Києві, запасники музеїв, кіносховище Національного центру Довженка та інше.
"Святий Київ наш великий", документальний фільм.

- Але в лютому є ще одне, хоч і неофіційне свято, яке стає все популярнішим серед молоді, - День святого Валентина. Допоможете закоханим цікаво відзначити їхнє свято?
- Звичайно! У кіноцентрі «Ілюзіон» з його невеличким затишним залом вечорами упродовж тижня показуватимемо фільми про кохання. Так, 12 лютого демонструватиметься неперевершена за красою історія любові - "Чоловік і жінка" Клода Лелюша. 13 лютого - найкраща мелодрама минулого року "Гордість та упередження", створена за романом Джейн Остін, режисер Джо Райт.
У головній ролі - Кіра Найтлі.

14 лютого - "Ромео + Джульетта" за трагедією Шекспіра. Режисер - Баз Лурман. Головні ролі виконують Леонардо Ді Капріо, Крістіан Данет. 15 лютого - романтична комедія "Між небом та землею", режисер Марк Уотерс. 16 лютого - "Відпустка за обміном" режисер Ненсі Майєрс. 17 лютого - два сеанси. Денний, о 14 годині - мелодрама "Улюбленець долі" Клода Лелюша, в головній ролі - Жан Поль Бельмондо; о 19 годині - найвидатніша любовна кіно-драма 2006 року "Час", режисер Кім Кі Дук.

- До слова, що нового в організації роботи кіноцентру "Ілюзіон"?
- Є певні зміни, сподіваємось, на краще. Так, віднедавна замість "сеансів кінопсихоаналізу", де перегляд стрічок зводився здебільшого до їх обговорення, влаштовується "театр персонажів". Ведучий, відомий у Херсоні лікар-психотерапевт Андрій Романичев, вважає, що нова форма спілкування буде більш цікавою для глядачів - а це переважно молодь - і спонукатиме юнаків та дівчат до самовдосконалення, більш активної "роботи душі".

Ще одна новина: замість "сеансів культового кіно" по понеділках тепер - демонстрація фільмів на замовлення. Це можуть бути як улюблені картини минулих літ, так і зовсім нові.
Принагідно зауважу, що за завданням директора " Кіновідеопрокату" Євгена Івановича Максимова формуємо відеофільмотеку, яка зможе задовольнити смаки усіх без винятку любителів кіно, це буде універсальна відеофільмотека!

- Віро Іванівно, а сформувати смаки, які б сприяли збагаченню внутрішнього світу молодої людини - під силу одним лише кінопрокатникам?
- Далеко не під силу. Ми потребуємо у цьому сенсі розуміння і підтримки батьків, вчителів. І дуже раді, коли знаходимо таку підтримку, коли коло наших однодумців розширюється, а в дітей пробуджується інтерес до великого пласту культури - кіномистецтва. Наведу свіжий приклад. Ми подружилися з педагогами та батьками учнів Херсонської середньої школи №26, що в Комишанах. Діти з задоволенням подивилися стрічки "Війна і мир", "Ім'я Рози", "Собор Паризької Богоматері", "Мауглі". У школі №12, що в Антонівці, великий успіх мав фільм "Мийники автомобілів" київського режисера Володимира Тихого - це стрічка про "важких"підлітків.

- А ще якісь фільми, присвячені підліткам, є у фондах "Кіновідеопрокату" - як-от, скажімо, "Опудало"?
- Є і "Опудало" Ролана Бикова, і "Пацани" Дінари Асанової, "Спартак і Калашников" Андрія Прошкіна, і ще цілий ряд інших. Та не у всіх учителів і батьків є розуміння того, що кіно - особливий вид мистецтва, який впливає найбільш емоційно - "картинкою", образом. І це стосується не лише становлення світогляду, формування характеру, а й збагачення життєвим досвідом, у тому числі побутовим.

У нас є сучасні, добре зроблені науково-популярні фільми правової, медичної тематики, що просто, дохідливо і яскраво розповідають підліткам про повсякденне життя, і ситуації, які трапляються в ньому, змушуючи замислитись про те, як уберегтися від тієї чи іншої біди -скажімо, втягнення у наркоманію, зараження ВІЛ-інфекцією тощо.
Деякі з них демонструватимуться на масовому заході, що проводитиметься для молоді у кіноконцертному залі "Ювілейний" 26 лютого і присвячуватиметься Міжнародному дню боротьби з наркоманією та наркобізнесом (1 березня). Повний же перелік фільмів, які є у фондах "Кіновідеопрокату" як науково-популярних, так і художніх, на допомогу засвоєння навчальних програм, вміщено у Каталозі, який ми розсилаємо по школах і щороку доповнюємо новими стрічками.

Спілкувалася Олена СКОРА.
Наддніпрянська правда.-2007.-2 лютого

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.