on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

01.06.2020, 11:22

У Херсонському музеї зберігається унікальне прес-пап'є

29.05.2020, 09:46

Можливості для креативної молоді

Музей під відкритим небом...

Біосферний заповідник Асканія-Нова - це унікальний куточок природи: тут розташована єдина у Європі ділянка степу, якої ніколи не торкався плуг (один раз розкопаний степ не відновлюється ніколи). Заповідник Асканія-Нова віднесений до 100 великих заповідників і парків світу.
Музей під відкритим небом: тут збереглися самотні стародавні кургани, кам'яні скіфські баби, створені древніми скульпторами. Заповідник займає площу 11 тис. га; примикає до лісопарку зі штучними ставками й каналами, де живе безліч звірів і птахів. В асканійському степу виростає більше 400 видів трав і квітів, переважають злаки.
Наприкінці квітня зацвітають тюльпани, потім іриси, астрагали, гіацинти, жовтці. У травні - гвоздики, ромашки.
Улітку степ, закутаний у сріблястий серпанок ковилу, переливається хвилями від найменшого подуву вітерцю. У нір ховрашків розростаються куртини сірувато-сизого полину.

Асканійський парк площею близько 200 га істотно відрізняється від дикої степової зони. Він розбитий відповідно до суворого плану. У парку близько 150 видів і форм дерев і чагарників. Гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колоновидний дуби, яловець, в'яз, ялина, ясен, біла акація, біля води - плакучі верби. Центр композиції парку - мальовничий ставок.
Від лівого берега нижнього Дніпра до самого Азовського моря колись поширювався цілинний степ, на якому паслися череди турів і інших копитних тварин. Нині цей незайманий степ збережений лише в межах заповідника.
«Асканія-Нова» - заповідник, який увійшов до «7 природних чудес України», розташований в Херсонській області, в Чаплинському районі, біля села Асканія, в 60 км на південний схід від Каховки. Це один з найстаріших заповідників на території України.

Історія дива природи
З кінця XIX ст. Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн в економії «Асканія-Нова» серед пасовищ почав створювати захисні ділянки. Перші його спроби (1883, 1888 роки) виявилися невдалими, оскільки відведені під заповідання землі потрапляли у смугу доріг Чумацького шляху, що на той час проходили через Асканію-Нову. У1898 році Ф. Фальц-Фейн закладає нову заповідну ділянку площею 520 десятини. Саме вона стала праядром нинішнього біосферного заповідника, столітній ювілей якого відзначався в 1998 році.
1 квітня 1919 року Декретом Ради Народних Комісарів УРСР «Асканія-Нова» була проголошена Народним заповідним парком, в лютому 1921 р. на цих землях створюється перший державний степовий заповідник «Чаплі».
У грудні 1984 р. заповідник на VIII сесії Бюро Міжнародної координаційної ради з програми ЮНЕСКО «Людина та біосфера» був включений до міжнародної мережі біосферних резерватів.
2 квітня 1994 р. визначено сучасну назву заповідної місцини - «Біосферний заповідник «Асканія-нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна».

Заповідник-зоопарк - дендропарк
Заповідник - еталонний степ, їдеш, а навколо нема за що оку зачепитися, до горизонту - рівна як стіл земля. Головна родзинка в тому, що тут був степ, і все, що виросло вище за півметра і не є перекотиполем, для цього місця – справжнє диво.
«Асканія-Нова» відрізняється від інших заповідників тим, що на його території, крім місцевих, аборигенних, степових видів дикої фауни, добре прижилися багато рідкісних тварин, які привезені не тільки з Європи та Азії, але з Африки, Австралії та Америки. Тут у великих загородах зоопарку площею в З0 кв. км тримаються в ніпіввільних умовах зебри і антилопи, бізони та буйволи, олені і дикі коні - всього понад 1000 тварин і гібридних форм. Ці «гості» асканійского степу давно вже відчувають себе в просторих вольєрах як вдома. Зебри, південноамериканські верблюди, індійські та африканські антилопи, олені, страуси. У степу пасуться лами, шотландські поні, коні Пржевальського, американські бізони, буйволи кафрські, сайгаки. Дрібних звірів багато: миші, хом'яки, є і тушканчики, хижаки - тхори, лисиці, ласки, горностаї. Ці і багато інших диких тварин дивують відвідувачів.

Сучасний дендрологічний парк складається з двох частин: старої, закладеної у 1885-1902 роках, та нової - з насадженнями 20-30-річного віку. Більшу частину території займає мальовничий ботанічний парк з численними штучними озерами і ставками, тут зростають дерева та чагарники всіх кліматичних зон землі. Колекційний фонд дендропарку становить 1647 видів, форм і сортів деревних та квітково-декоративних рослин з 56 родин. Тут культивується майже 90 видів рідкісних та зникаючих рослин, з них 68 занесено до Червоної книги України, 3 - перебувають під міжнародною охороною.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» - найбільший еколого-освітній центр на півдні України, унікальний островок природи на землі древньої Таврії!

Рижова П.
Акценти.-17.06.2009

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.