on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

"Музей" цюрупинської "цивілізації"

17.08.2006

Здавалося, горіла баржа з нафтою. Десь на Дніпрі. Чорний густий дим створив сонячне затемнення. Та коли під'їхали ближче, побачили: горить величезний смітник!
Невідомі вибухові предмети щоразу викидали смердючі язики полум'я, вогонь рвався до лісу. Ще мить — і спалахне сухий сосняк. До біди — три десятки метрів. Не більше.
Якісь люди в диму займалися своїми справами. Один, молодший, підгрібав капцями пісок — пересипав полум'ю дорогу до сосняку. Другий, старший, збирав у свій бездонний лантух пластикову тару.
Раз по раз лопалися якісь ємності. Повітря все більше насичувалося важкими сморідними випарами, а вітер тут же «транспортував» густі хмари отрути на Херсон, на Цюрупинськ, на Україну...
Гукаємо молодшого «мешканця» смітника. Той, зачувши, що кличуть, дав дьору, на ходу викрикуючи у мобільний телефон якісь команди.
І тут же, мов з-під землі, вигулькнула старенька «Таврія», аз «Таврії» — перемащений сажею і попелом чоловік. Виявляється, на звалищі він — перша дійова особа:
— Ігор Ґуля, числюсь робітником цюрупинського міського звалища офіційно. А неофіційно — його начальник.
— І часто, пане начальнику, ви коптите небо, граєтеся з вогнем, який у будь-яку мить перекинеться на ліс?..
— Не перекинеться — ми тут навіщо? А загорається... Другий раз у цьому році. Шофери винні. їде по трасі, «бичок» кинув — пожежа! Викликати пожежну — собі ж гірше. А це звалище, якщо хочете знати, два роки тому екологією закрито. Але люди везуть і везуть сюди сміття... Приїжджали комісії з Херсона, Києва. Та що з того?
«Начальник» говорить, що нинішня пожежа — невелика, а от після 9 травня тут виросли гори відходів і нечистот.
— Сміття, звичайно, краще б загорнути, так немає трактора, — бідкається Ігор Ґуля. — Наш на ремонті, а за чужий — з ПМК — треба платити. Я вже пропонував властям: давайте завеземо бетонні плити, обгородимо. Та, як бачите... В комунгоспі помінявся директор. Рухається, але...
Під Раденськом розпочалося було облаштування нового звалища. Екскаватори рили пісок, потужні самоскиди вивозили його подалі (ходовий будівельний матеріал!). Хтось, до всього, на піску грів руки, та ще й за бюджетний кошт!
І правий Ігор Ґуля, обурюючись:
— Двісті тисяч гривень викинули на вітер: котловани порили, а все так і залишилося...
Куди викинули — ніхто не знає. А хто й знає — помовчує. Могли б це діло розплутати місцеві правоохоронці, та зайняті чимось іншим...
Унікальне, їй-право, місто Цюрупинськ! Воно, либонь, єдине в Україні, яке не має власного звалища, вивозячи відходи своєї «цивілізації» на лоно природи.
Тепер це звалище поруч із так званою нижньою трасою по дорозі на Козачі Лагері, Кринки і Нову Каховку — своєрідний музей варварства під відкритим небом. «Начальник» цього об'єкта Ігор Ґуля чекає у гості представників районних і обласних властей, а також екологів, пожежників, природоохоронних і просто прокурорів. Об'єкт, їй-право, вартий того, щоб на ньому побувати. Хоч би раз!

Василь ГАЙ.

Газета "Новий день", 17 серпня 2006

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.