on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новини регіону

13.10.2024, 22:02

Відбулася презентація книги “20 речей з Херсона”

19 вересня відбулася презентація книги “20 речей з Херсона”, ...
11.10.2024, 23:56

Онлайн-гастроекскурсія «Автентична кухня Таврії та Галичини"

До Всесвітнього дня туризму в межах проєкту "Мандри херсонської ...
11.10.2024, 23:52

Краєзнавчий променад від проєкту "Мандри херсонської бібліотекарки" відбувся у Тернополі

  5 жовтня для відвідувачів центру "ЯМаріуполь Тернопіль" ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Оздоровлення в Таврії > На безплатний пляж... за п'ять гривень

На безплатний пляж... за п'ять гривень

Ховаючись у воді від спеки, близько 4 тисяч городян щодня відвідують популярний у Херсоні пляж «Лілея». Втім, як виявилося, за прохід на цей безплатний пляж з кожного відпочиваючого чомусь вимагають сплатити п'ять гривень.

Уже при вході на «Лілею» важко не помітити інформаційний напис: «Вхід вільний. На пляжі надаються послуги: душової кабінки, туалету, медпункту... Вартість послуг — 5 гривень». І хоча охорони поруч з касою немає, повірте, якщо не заплатите — не пройдете. Наївних клієнтів, які, прочитавши напис та повіривши своїм очам, намагалися пройти задарма, дівчина-касир не лише заверне, а й нецензурно вилає. Попри нібито безкоштовний вхід, кожного тут обов'язково змусять розрахуватися за комплекс нав'язаних адміністрацією послуг. Навіть якщо ти ними не користуєшся.

— Навіщож писати, що пляж безплатний? —розраховуючись, обурюються студенти. — Ми не беремо лежаки і не п'ємо тут воду.
Відповідь у касира одна: не подобається — не заходьте.

Прокоментувати незрозумілу для відпочиваючих ситуацію, кореспондент «НД» попросив виконавчого директора «Лілеї» Віталія Сіроштана.
— На сам пляж вхід вільний, — розповідає він. — Якщо люди прийшли просто до води, подихати повітрям, прогулятися та відпочити — ми з них грошей не беремо. Ті ж, хто хоче купатися, обов'язково повинні заплатити. Не за вхід, а за комплекс послуг, які надаються на пляжі. Починаючи з туалету, душових кабінок, медпункту, прибирання території... і до забезпечення громадського порядку. Загалом за 10 послуг кожен заплатить лише 5 гривень. Невже комусь дійсно шкода 50 копійок рятувальнику за гарантування власної безпеки на воді?

— Чи можна відмовитися від якоїсь з послуг? Наприклад, не користуватися лежаком чи парасолею від сонця?
— Ні, послуги надаються у комплексі. Рятувальник не питатиме у потопельника, чи розрахувався той за гарантування безпеки на воді. Просто кинеться на допомогу і врятує. Важко уявити лікаря, котрий, перш ніж надати невідкладну допомогу, запитає, чи платив потерпілий. А поставити на туалет чи душ окремо касирів фізично неможливо. Скільки ж людей тоді буде потрібно? У нас завжди чисто, затишно, комфортно. П'ять гривень, за які сьогодні можна хіба що з'їсти морозиво чи випити келих пива, не такі вже й великі гроші за нормальний відпочинок.

Відвідавши «Лілею», переконаєшся, що умови відпочинку тут дійсно пристойні: чистий пісок, чимало лежаків та парасоль від сонця. І важко не погодитися з директором пляжу, що п'ять гривень сьогодні таки не гроші. Втім, якби з кожного відпочиваючого чесно брали обгрунтовану плату за вхід, а не звітували перед владою про начебто безплатний пляж, непорозумінь, певно, таки не було б.

Нестор Дим.
«Новий день». - №32 (4922). -5.08.2010. – стр.15
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.