on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

13.07.2020, 11:00

У Херсоні обговорили створення громадського простору

10.07.2020, 10:30

Перформанси про червону лінію і МАФи

08.07.2020, 11:08

На Херсонщину едут участники ралли «Чумацкий Шлях»

  Все фото Андрея Матросова из архива «Вгору» Ралли ...

 

На сцені театру - сповідь наркомана

На сцені театру ми звикли бачити відомих, професійних акторів. У мистецтві ж бо випадкових людей не буває... Стереотип і не більше того, говорить режисер Сергій Павлюк. Знаний постановник вивів на підмостки не просто людину, яка не мала жодного відношення до театру, а... колишнього наркозалежного. У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбулася прем'єра-сповідь. У моновиставі «Ілюзія» виконавець ролі зіграв сомого себе. Мінімум декорацій, на сцені - тільки панцерне ліжко з совдепівським матрацом. Такі й досі є у тюрмах і лікарнях... «Казений дім» - їх у житті персонажа виявиться немало. Спортивний костюм, дуже коротка стрижка, специфічний лексикон із «ти шо на приколе», «ахрєнєть», «ніфіга» і дечим брутальнішим.

Він - звичайний пацан зі спального району, які є в кожному місті. З дитинства хлопець не дуже то й був потрібен батькам, котрі розлучилися, тому виховувала його вулиця. У 13 років спробував наркотики. Починав із таблеток, дійшов до «ширки»... Пройшов через так звану замісну терапію, так звану, бо всі знають, що метадон - це той  самий наркотик, дію якого часто підсилюють алкоголем. «Передоз», не витримало серце, вистрибнув із вікна, під кайфом на машині розбився... Через наркотики загинули брат і купа друзів персонажа. Через них вже на межі був і він сам. Зіскочити з того, що вбиває, допомогли віра в Бога і таки сила волі, що взялася невідомо звідки...

Актор переконливий, не те слово. Річ у тім, що з «кулішівської» сцени під дахом Андрій Скутельник розповідає не якусь ефемерну історію, а свою. Це він був «у системі» майже 20 років. І це він у свої 32 має біографію на кілька життів. Все пережите чоловік виливав на папір - і вийшла сповідь. Історія вчорашнього наркомана, котрий знайшов у собі сили вибратися з безодні, зацікавила креативного режисера Сергія Павлюка. Сама ж ідея створити постановку про долю колишнього наркозалежного належить генеральному директору, художньому керівнику Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександру Книзі. Так з’явилася моновистава «Ілюзія».

«Чому я наважився розповісти про все, що зі мною сталося? По-перше, щоб самому полегшало. Розумієте, воно ж усе сидить всередині, і жити з цим важко. Горе, розділене на двох, - це вже половина горя. А от сьогодні я його зі скількома людьми розділив? Тож якось так виходить, що горя вже немає», - розповідає Андрій Скутельник. Те, що Андрій ніколи до цього не виходив на сцену, режисера Сергія Павлюка не злякало. У нього вже є досвід співпраці з непрофесійними акторами, щоправда, з колишнім наркозалежним робити виставу ще не доводилося. Запитую, як же домігся від Андрія такої переконливості? Все просто - режисер заборонив прагнення до жалю.

- Я сказав Андрію: роби, що хочеш, але ти не повинен викликати у глядача співчуття. Ми часто хочемо поплакати і щоб нас пожаліли, забуваючи, що самі є джерелом своїх проблем і неприємностей, нічого не роблячи для змін. І Андрій мене почув. На відміну від деяких професійних акторів, він не зажатий на сцені, інтуїтивно відчуває музику й світло. Звісно, немає меж для вдосконалення, і ми ще будемо відточувати його гру, але в цілому я задоволений, - зізнався Сергій Павлюк.

Серед глядачів прем’єрного показу профільний лікар. Ірина Бліжевська - завідувачка диспансерного відділення Херсонського обласного наркологічного диспансеру. За її плечима 30-річний досвід роботи з контингентом, який на сцені представив Андрій Скутельник. «Це був катарсис і не інакше. Якщо чесно, я вражена тим, наскільки реалістично акторові вдалося передати відчуття наркозалежної людини, той біль і те напруження. Впевнена, у нього велике майбутнє. І потім, ця вистава корисна для всіх, хто має залежність, і не тільки від наркотиків. її треба показувати якомога більше, - розповіла лікарка.

Виставу «Ілюзія» створено за підтримки Міжнародної антинаркотичної асоціації, зокрема, її Херсонської філії. За даними цієї організації, наразі в Україні неофіційно 4 мільйони (!) на-козалежних, з яких тільки 400 тисяч осіб перебувають на обліку. Зіскочити ж із «системи» вдається мало кому, лише одному-двом людям із десяти. «Не побоюся того слова, але зараз в Україні наркоманія досягла масштабів епідемії. Це пов’язано з появою надзвичайно токсичних наркотиків і нових методів розповсюдження небезпечних препаратів і речовин для їх виготовлення, - зазначив керівник Херсонської філії Міжнародної атинаркотичної асоціації Дмитро Костяков.

Вже 20 січня виставу «Ілюзія» планують показати у Київському спортивно-тренувальному таборі, де проходять реабілітацію ті, хто вживав наркотики. У театрі ім. М. Куліша на «Ілюзію» теж є плани.

Марина Савченко
«Новий день».- №3 (5412).- 15.01.2020.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.