on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

 

На сцені театру - сповідь наркомана

На сцені театру ми звикли бачити відомих, професійних акторів. У мистецтві ж бо випадкових людей не буває... Стереотип і не більше того, говорить режисер Сергій Павлюк. Знаний постановник вивів на підмостки не просто людину, яка не мала жодного відношення до театру, а... колишнього наркозалежного. У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбулася прем'єра-сповідь. У моновиставі «Ілюзія» виконавець ролі зіграв сомого себе. Мінімум декорацій, на сцені - тільки панцерне ліжко з совдепівським матрацом. Такі й досі є у тюрмах і лікарнях... «Казений дім» - їх у житті персонажа виявиться немало. Спортивний костюм, дуже коротка стрижка, специфічний лексикон із «ти шо на приколе», «ахрєнєть», «ніфіга» і дечим брутальнішим.

Він - звичайний пацан зі спального району, які є в кожному місті. З дитинства хлопець не дуже то й був потрібен батькам, котрі розлучилися, тому виховувала його вулиця. У 13 років спробував наркотики. Починав із таблеток, дійшов до «ширки»... Пройшов через так звану замісну терапію, так звану, бо всі знають, що метадон - це той  самий наркотик, дію якого часто підсилюють алкоголем. «Передоз», не витримало серце, вистрибнув із вікна, під кайфом на машині розбився... Через наркотики загинули брат і купа друзів персонажа. Через них вже на межі був і він сам. Зіскочити з того, що вбиває, допомогли віра в Бога і таки сила волі, що взялася невідомо звідки...

Актор переконливий, не те слово. Річ у тім, що з «кулішівської» сцени під дахом Андрій Скутельник розповідає не якусь ефемерну історію, а свою. Це він був «у системі» майже 20 років. І це він у свої 32 має біографію на кілька життів. Все пережите чоловік виливав на папір - і вийшла сповідь. Історія вчорашнього наркомана, котрий знайшов у собі сили вибратися з безодні, зацікавила креативного режисера Сергія Павлюка. Сама ж ідея створити постановку про долю колишнього наркозалежного належить генеральному директору, художньому керівнику Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександру Книзі. Так з’явилася моновистава «Ілюзія».

«Чому я наважився розповісти про все, що зі мною сталося? По-перше, щоб самому полегшало. Розумієте, воно ж усе сидить всередині, і жити з цим важко. Горе, розділене на двох, - це вже половина горя. А от сьогодні я його зі скількома людьми розділив? Тож якось так виходить, що горя вже немає», - розповідає Андрій Скутельник. Те, що Андрій ніколи до цього не виходив на сцену, режисера Сергія Павлюка не злякало. У нього вже є досвід співпраці з непрофесійними акторами, щоправда, з колишнім наркозалежним робити виставу ще не доводилося. Запитую, як же домігся від Андрія такої переконливості? Все просто - режисер заборонив прагнення до жалю.

- Я сказав Андрію: роби, що хочеш, але ти не повинен викликати у глядача співчуття. Ми часто хочемо поплакати і щоб нас пожаліли, забуваючи, що самі є джерелом своїх проблем і неприємностей, нічого не роблячи для змін. І Андрій мене почув. На відміну від деяких професійних акторів, він не зажатий на сцені, інтуїтивно відчуває музику й світло. Звісно, немає меж для вдосконалення, і ми ще будемо відточувати його гру, але в цілому я задоволений, - зізнався Сергій Павлюк.

Серед глядачів прем’єрного показу профільний лікар. Ірина Бліжевська - завідувачка диспансерного відділення Херсонського обласного наркологічного диспансеру. За її плечима 30-річний досвід роботи з контингентом, який на сцені представив Андрій Скутельник. «Це був катарсис і не інакше. Якщо чесно, я вражена тим, наскільки реалістично акторові вдалося передати відчуття наркозалежної людини, той біль і те напруження. Впевнена, у нього велике майбутнє. І потім, ця вистава корисна для всіх, хто має залежність, і не тільки від наркотиків. її треба показувати якомога більше, - розповіла лікарка.

Виставу «Ілюзія» створено за підтримки Міжнародної антинаркотичної асоціації, зокрема, її Херсонської філії. За даними цієї організації, наразі в Україні неофіційно 4 мільйони (!) на-козалежних, з яких тільки 400 тисяч осіб перебувають на обліку. Зіскочити ж із «системи» вдається мало кому, лише одному-двом людям із десяти. «Не побоюся того слова, але зараз в Україні наркоманія досягла масштабів епідемії. Це пов’язано з появою надзвичайно токсичних наркотиків і нових методів розповсюдження небезпечних препаратів і речовин для їх виготовлення, - зазначив керівник Херсонської філії Міжнародної атинаркотичної асоціації Дмитро Костяков.

Вже 20 січня виставу «Ілюзія» планують показати у Київському спортивно-тренувальному таборі, де проходять реабілітацію ті, хто вживав наркотики. У театрі ім. М. Куліша на «Ілюзію» теж є плани.

Марина Савченко
«Новий день».- №3 (5412).- 15.01.2020.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.