on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.01.2018, 17:01

Январь 2018

Снег идет, снег идет. К белым звездочкам в буране Тянутся цветы герани За оконный переплет. Снег идет, и всё в смятеньи, Всё пускается в полет, — Черной лестницы ступени, Перекрестка поворот. Снег идет, снег идет, Словно падают не хлопья, А в заплатанном салопе Сходит наземь небосвод. Словно с видом чудака, С верхней лестничной площадки, Крадучись, играя в прятки, Сходит небо с чердака. Потому что жизнь не ждет. Не оглянешься — и святки. Только промежуток краткий, Смотришь, там и новый год. Снег идет, густой-густой. В ногу с ним, стопами теми, В том же темпе, с ленью той Или с той же быстротой, Может быть, проходит время? Может быть, за годом год Следуют, как снег идет, Или как слова в поэме? Снег идет, снег идет, Снег идет, и всё в смятеньи: Убеленный пешеход, Удивленные растенья, Перекрестка поворот. Б.Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новости региона

19.01.2018, 15:21

Подарунок з Нідерландів для херсонської книгозбірні

19.01.2018, 15:18

Майбутні «Стіви Джобси» навчаються в Олешках

19.01.2018, 12:17

План заходів до Дня Соборності України

> Новости региона > «На своїй землі!»
Все новости

09.01.2018 15:49

«На своїй землі!»

Так називається короткометражна стрічка, знята за сценарієм нашого земля­ка, журналіста і письменника з Верхнього Рогачика Федора Янька. Саме з її показу в кінотеатрах України розпочнеться демонстрація фільмів проекту «Дивись українське  — твори своє майбутнє!». Режисер короткометражки Саша Кирієнко, у ролях — Станіслав Боклан, Ніна Набока, Олександр Биков.

Анонсуючи свою нову роботу, Олександр Кирієнко зауважує: «Фільм «На своїй землі» — це не історія про війну, це історія про людей, котрі потрапили в певні складні обставини. Це щира та людяна історія, герої якої при­родні, «живі», близькі мені. Тут немає війни — тут є наслідки цієї жахливої трагедії та є надія на краще».

За простою назвою — непроста новочасна епоха. Епоха, на театрі якої зійшлися дві головні дійові особи — Добро і Зло. Де ж це відбу­вається? Скоріш за все, десь під Горлівкою чи Донецьком, під Крама­торськом чи Торецьким, у Бахмутському степу, вибитому ще у лиховісні часи князя Ігоря нестримними копи­тами половецьких коней, а нині не­щадно витоптаному гусеницями панцерників... Де ж це картина така: «У садку біля черешні порається з секатором Гордій, ретельно оглядаючи молоді пагінці — ті, що вподобав, зрізає для щеплення. Віддалено доносяться вибухи сна­рядів. Гордій заклопотано озирається — загортає зрізані живці в целофан, ховає до пакета... ».

Це уривок зі сценарію короткомет­ражної стрічки «На своїй землі». Мені здалося, що я вже десь на цю тему натрапляв, оскільки у голові засіла. Здогадки підтвердив мій давній талановитий друг Федір Янько:
— «На своїй землі» народилося з того оповідання, яке ти колись готу­вав для часопису «Степ», — говорить письменник-затворник, котрий учив­ся писати у незабутнього Євгена Гу­цала. — На видання книжок у мене коштів немає, тож і лежало це опові­дання, як і десятки інших, «у шухляді». А тут якраз торік у листопаді цей кон­курс оголосили...

Йдеться про конкурс сценаріїв та сценарних ідей «Своє кіно» проекту «Дивись українське — твори своє майбутнє!». Ініціаторами та реалізаторами його виступила Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» та ком­панія «ВАВІЛОН». Ініціативу підтримали понад 100 досвідчених експертів кінематографічної галузі, представ­ників кінотеатрів та кінотеатральних мереж, представників соціально відповідального бізнесу та ЗМІ, відо­мих творчих особистостей.

Ризикнув взяти участь у всеукраїн­ських оглядинах і Федір Янько, котрий пише сценарії давно, знає толк у кіно, сам знімав, одначе... «Це соціальний та благодійний проект, який розвивається за під­тримки меценатів та партнерів, котрі поділяють місію та цінності Проекту, — говорить Андрій Різоль, голова правління Асоціації «Сприяння роз­витку кінематографа в Україні — ди­вись українське! », CEO Компанії ВАВІЛОН», ініціатор проекту «Дивись українське — твори своє майбутнє!».

—  Головне питання, яке перед нами постало: про що буде кіно, що саме ми хочемо показувати глядачеві? Ми розробили теми конкурсу, які зосе­реджені на життєствердних історіях, що надихають, надають впевненості у тому, що люди власноруч можуть впроваджувати зміни на краще. Ми своїми фільмами в художній формі хочемо транслювати певний позитив­ний та надихаючий меседж, але, в першу чергу, глядачу має бути цікаво, а вже потім — наштовхувати на роз­думи та нові відчуття».

За короткий час на названий кон­курс надійшло більш як півтисячі робіт! Серед авторів — штатні сценари­сти кіно- і телестудій, продюсери, ре­жисери, кандидати наук... Однак із цього сценарного масиву відібрані лише 20 сценаріїв, які плануються до подальшої екранізації. Серед лауреа­тів — учасники Сценарної Майстерні Федір Янько, Оксана Артеменко, Саша Брова, Євгенія Петрученко... Вони одержали персональні відзнаки від експертів проекту «Дивись україн­ське — твори своє майбутнє! ».

Режисери та оператори проекту приступили до конкретної реалізації сценаріїв. Одним із перших (якщо не першим) і почав зніматися фільм «На своїй землі» за сценарієм Федора Янька. Правда, зйомки проходили не біля Верхнього Рогачика, де живе та­лановитий прозаїк і сценарист, а на одному з військових полігонів україн­ського Полісся. Короткий (рекламний) виклад хви­люючої стрічки вже вміщений в інтернеті. Вона свідчить про те, що довженківські традиції живі, а українське ліричне кіно — на новому злеті.

Василь Піддубняк
"Новий день".- №52 (5304).- 20.12.2017.- стр.20

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.