on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.10.2018, 09:00

Октябрь-2018

Почався жовтень Ну, ось і жовтень туманіє, Мов молоком залите все. На сході сонце рожевіє, Сюрпризи осінь нам несе У жовтім листі і в тумані, В холодній і важкій росі… Повсюди квіти полум’яні Пишаються в п’янкій красі. Та листячко в садку рідіє Летить додолу із гілля. Травичка де-не-де рудіє, У жовтім килимі земля… І буде дощик йти частіше Прийдуть на землю холоди… І стане сіро та сумніше, Що хоч із дому не ходи… Але ще будуть й дні погожі, І сонечко пошле тепло. Та дні тепер на миті схожі — Лиш встало сонце та й лягло… А ночі довгі, горобині Постукають до нас в вікно… Та це ще буде, а от нині Ще тепло й гарно все одно. Хоч жовтень вже і на порозі, Земля ще радістю цвіте. Простує осінь по дорозі, Сміється листя золоте… Надія Красоткіна

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новости региона

22.10.2018, 16:02

В Херсоне южнокорейские художники презентую свои работы и сыграют на старинных инструментах

23 октября в выставочном зале ХОО НСХУ откроется выставка ...
22.10.2018, 15:56

В ноябре в Херсоне стартует литературный конкурс имени Николая Братана

Управление культуры Херсонского городского совета и Херсонская централизованная ...
22.10.2018, 15:46

Херсон боротиметься за статус молодіжної столиці України

> Новости региона > «На своїй землі!»
Все новости

09.01.2018 15:49

«На своїй землі!»

Так називається короткометражна стрічка, знята за сценарієм нашого земля­ка, журналіста і письменника з Верхнього Рогачика Федора Янька. Саме з її показу в кінотеатрах України розпочнеться демонстрація фільмів проекту «Дивись українське  — твори своє майбутнє!». Режисер короткометражки Саша Кирієнко, у ролях — Станіслав Боклан, Ніна Набока, Олександр Биков.

Анонсуючи свою нову роботу, Олександр Кирієнко зауважує: «Фільм «На своїй землі» — це не історія про війну, це історія про людей, котрі потрапили в певні складні обставини. Це щира та людяна історія, герої якої при­родні, «живі», близькі мені. Тут немає війни — тут є наслідки цієї жахливої трагедії та є надія на краще».

За простою назвою — непроста новочасна епоха. Епоха, на театрі якої зійшлися дві головні дійові особи — Добро і Зло. Де ж це відбу­вається? Скоріш за все, десь під Горлівкою чи Донецьком, під Крама­торськом чи Торецьким, у Бахмутському степу, вибитому ще у лиховісні часи князя Ігоря нестримними копи­тами половецьких коней, а нині не­щадно витоптаному гусеницями панцерників... Де ж це картина така: «У садку біля черешні порається з секатором Гордій, ретельно оглядаючи молоді пагінці — ті, що вподобав, зрізає для щеплення. Віддалено доносяться вибухи сна­рядів. Гордій заклопотано озирається — загортає зрізані живці в целофан, ховає до пакета... ».

Це уривок зі сценарію короткомет­ражної стрічки «На своїй землі». Мені здалося, що я вже десь на цю тему натрапляв, оскільки у голові засіла. Здогадки підтвердив мій давній талановитий друг Федір Янько:
— «На своїй землі» народилося з того оповідання, яке ти колись готу­вав для часопису «Степ», — говорить письменник-затворник, котрий учив­ся писати у незабутнього Євгена Гу­цала. — На видання книжок у мене коштів немає, тож і лежало це опові­дання, як і десятки інших, «у шухляді». А тут якраз торік у листопаді цей кон­курс оголосили...

Йдеться про конкурс сценаріїв та сценарних ідей «Своє кіно» проекту «Дивись українське — твори своє майбутнє!». Ініціаторами та реалізаторами його виступила Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» та ком­панія «ВАВІЛОН». Ініціативу підтримали понад 100 досвідчених експертів кінематографічної галузі, представ­ників кінотеатрів та кінотеатральних мереж, представників соціально відповідального бізнесу та ЗМІ, відо­мих творчих особистостей.

Ризикнув взяти участь у всеукраїн­ських оглядинах і Федір Янько, котрий пише сценарії давно, знає толк у кіно, сам знімав, одначе... «Це соціальний та благодійний проект, який розвивається за під­тримки меценатів та партнерів, котрі поділяють місію та цінності Проекту, — говорить Андрій Різоль, голова правління Асоціації «Сприяння роз­витку кінематографа в Україні — ди­вись українське! », CEO Компанії ВАВІЛОН», ініціатор проекту «Дивись українське — твори своє майбутнє!».

—  Головне питання, яке перед нами постало: про що буде кіно, що саме ми хочемо показувати глядачеві? Ми розробили теми конкурсу, які зосе­реджені на життєствердних історіях, що надихають, надають впевненості у тому, що люди власноруч можуть впроваджувати зміни на краще. Ми своїми фільмами в художній формі хочемо транслювати певний позитив­ний та надихаючий меседж, але, в першу чергу, глядачу має бути цікаво, а вже потім — наштовхувати на роз­думи та нові відчуття».

За короткий час на названий кон­курс надійшло більш як півтисячі робіт! Серед авторів — штатні сценари­сти кіно- і телестудій, продюсери, ре­жисери, кандидати наук... Однак із цього сценарного масиву відібрані лише 20 сценаріїв, які плануються до подальшої екранізації. Серед лауреа­тів — учасники Сценарної Майстерні Федір Янько, Оксана Артеменко, Саша Брова, Євгенія Петрученко... Вони одержали персональні відзнаки від експертів проекту «Дивись україн­ське — твори своє майбутнє! ».

Режисери та оператори проекту приступили до конкретної реалізації сценаріїв. Одним із перших (якщо не першим) і почав зніматися фільм «На своїй землі» за сценарієм Федора Янька. Правда, зйомки проходили не біля Верхнього Рогачика, де живе та­лановитий прозаїк і сценарист, а на одному з військових полігонів україн­ського Полісся. Короткий (рекламний) виклад хви­люючої стрічки вже вміщений в інтернеті. Вона свідчить про те, що довженківські традиції живі, а українське ліричне кіно — на новому злеті.

Василь Піддубняк
"Новий день".- №52 (5304).- 20.12.2017.- стр.20

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.