on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.07.2018, 08:50

Липень-2018

Лине пісня літа Липень на осонні – Божа благодать. Сливи, ніби сонні, В шибку  стокотять. Проситься малина Губи замастить. Пісня літа лине З серця – у блакить. А вода в криниці Справді дзвонкова. Пити – не напитися… Сила ожива. Трави наче з медом Витекли із сот. Сонце власне кредо Мовить із висот. Синє і зелене В рамочці одній. Горнуться до мене Квіти запашні. І протяжним рипом Грають явори… Гарний місяць липень- Що не говори. Вадим Крищенко  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

12.07.2018, 10:12

Литовская встреча на Херсонской набережной (фото и видео)

Все фото и видео Дмитрия Багненко «Витовт Великий» причаливает ...
09.07.2018, 09:26

Херсонщина гучно відсвяткувала день Івана Купала

09.07.2018, 09:20

Новокаховчан приглашают насладиться морем... в картинной галерее

Новокаховский картинная галерея им. А. С. Гавдзинского продолжает знакомить ...
> Новости региона > «На своїй землі!»
Все новости

09.01.2018 15:49

«На своїй землі!»

Так називається короткометражна стрічка, знята за сценарієм нашого земля­ка, журналіста і письменника з Верхнього Рогачика Федора Янька. Саме з її показу в кінотеатрах України розпочнеться демонстрація фільмів проекту «Дивись українське  — твори своє майбутнє!». Режисер короткометражки Саша Кирієнко, у ролях — Станіслав Боклан, Ніна Набока, Олександр Биков.

Анонсуючи свою нову роботу, Олександр Кирієнко зауважує: «Фільм «На своїй землі» — це не історія про війну, це історія про людей, котрі потрапили в певні складні обставини. Це щира та людяна історія, герої якої при­родні, «живі», близькі мені. Тут немає війни — тут є наслідки цієї жахливої трагедії та є надія на краще».

За простою назвою — непроста новочасна епоха. Епоха, на театрі якої зійшлися дві головні дійові особи — Добро і Зло. Де ж це відбу­вається? Скоріш за все, десь під Горлівкою чи Донецьком, під Крама­торськом чи Торецьким, у Бахмутському степу, вибитому ще у лиховісні часи князя Ігоря нестримними копи­тами половецьких коней, а нині не­щадно витоптаному гусеницями панцерників... Де ж це картина така: «У садку біля черешні порається з секатором Гордій, ретельно оглядаючи молоді пагінці — ті, що вподобав, зрізає для щеплення. Віддалено доносяться вибухи сна­рядів. Гордій заклопотано озирається — загортає зрізані живці в целофан, ховає до пакета... ».

Це уривок зі сценарію короткомет­ражної стрічки «На своїй землі». Мені здалося, що я вже десь на цю тему натрапляв, оскільки у голові засіла. Здогадки підтвердив мій давній талановитий друг Федір Янько:
— «На своїй землі» народилося з того оповідання, яке ти колись готу­вав для часопису «Степ», — говорить письменник-затворник, котрий учив­ся писати у незабутнього Євгена Гу­цала. — На видання книжок у мене коштів немає, тож і лежало це опові­дання, як і десятки інших, «у шухляді». А тут якраз торік у листопаді цей кон­курс оголосили...

Йдеться про конкурс сценаріїв та сценарних ідей «Своє кіно» проекту «Дивись українське — твори своє майбутнє!». Ініціаторами та реалізаторами його виступила Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» та ком­панія «ВАВІЛОН». Ініціативу підтримали понад 100 досвідчених експертів кінематографічної галузі, представ­ників кінотеатрів та кінотеатральних мереж, представників соціально відповідального бізнесу та ЗМІ, відо­мих творчих особистостей.

Ризикнув взяти участь у всеукраїн­ських оглядинах і Федір Янько, котрий пише сценарії давно, знає толк у кіно, сам знімав, одначе... «Це соціальний та благодійний проект, який розвивається за під­тримки меценатів та партнерів, котрі поділяють місію та цінності Проекту, — говорить Андрій Різоль, голова правління Асоціації «Сприяння роз­витку кінематографа в Україні — ди­вись українське! », CEO Компанії ВАВІЛОН», ініціатор проекту «Дивись українське — твори своє майбутнє!».

—  Головне питання, яке перед нами постало: про що буде кіно, що саме ми хочемо показувати глядачеві? Ми розробили теми конкурсу, які зосе­реджені на життєствердних історіях, що надихають, надають впевненості у тому, що люди власноруч можуть впроваджувати зміни на краще. Ми своїми фільмами в художній формі хочемо транслювати певний позитив­ний та надихаючий меседж, але, в першу чергу, глядачу має бути цікаво, а вже потім — наштовхувати на роз­думи та нові відчуття».

За короткий час на названий кон­курс надійшло більш як півтисячі робіт! Серед авторів — штатні сценари­сти кіно- і телестудій, продюсери, ре­жисери, кандидати наук... Однак із цього сценарного масиву відібрані лише 20 сценаріїв, які плануються до подальшої екранізації. Серед лауреа­тів — учасники Сценарної Майстерні Федір Янько, Оксана Артеменко, Саша Брова, Євгенія Петрученко... Вони одержали персональні відзнаки від експертів проекту «Дивись україн­ське — твори своє майбутнє! ».

Режисери та оператори проекту приступили до конкретної реалізації сценаріїв. Одним із перших (якщо не першим) і почав зніматися фільм «На своїй землі» за сценарієм Федора Янька. Правда, зйомки проходили не біля Верхнього Рогачика, де живе та­лановитий прозаїк і сценарист, а на одному з військових полігонів україн­ського Полісся. Короткий (рекламний) виклад хви­люючої стрічки вже вміщений в інтернеті. Вона свідчить про те, що довженківські традиції живі, а українське ліричне кіно — на новому злеті.

Василь Піддубняк
"Новий день".- №52 (5304).- 20.12.2017.- стр.20

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.