on-line с 20.02.06

Арт-блог

24.11.2021, 16:03

Сергій Жадан "Перші дні листопада"

Перші дні листопада. Вона спить у порожній кімнаті, в чужому ліжку. А він думає: чуже місто, чужа кімната — як я її тут залишу? Третя по обіді. Суха осінь. Посиджу, доки вона спить, заговорюючи постійно. Світло таке легке. Вона четвертий день у дорозі. Хай їй хоча би тут буде спокійно. Якщо буде потрібно — поправлятиму ковдру. Якщо буде холодно — причинятиму вікна. Спробую перехитрити її застуду невиліковну. Я сам усе це вигадав, вона ні в чому не винна. Як я її залишу? Незабаром почнеться вечір. Швидко стемніє, повітря остигне. Краще вже охоронятиму її речі. Краще вже грітиму її стигми. Раптом, коли я піду, ріки затоплять кімнату, раптом птахи почнуть битися в стіни, раптом дерева обступлять її й поведуть на страту, раптом сусіди почнуть рвати тіло її на частини, раптом, щойно я вийду, вона забуде про мене, раптом забуде все, що говорила до цього, раптом серце її, золоте й шалене, буде битись тепер для когось чужого. Хай спить. ...

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

29.11.2021, 12:08

Херсонщина у Національному реєстрі рекордів України

29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

29.11.2021, 10:29

Известная херсонская художница Венера Такаева отмечает юбилей

> Темы > Театр > Из театральной истории Херсона > Народне визнання для юних акторів

Народне визнання для юних акторів

Вихованці Зразкового дитячого театру «Арт-Ідея», що діє на базі Херсонської гімназії № 3, представили публіці нову виставу під назвою «Наш Овраг». Поки що спектакль мали змогу переглянути лише гімназисти та їхні батьки на сцені обласного театру ляльок. Однак юні актори настільки вразили глядачів, що не залишили присутнім жодних сумнівів - згодом вони підкорять і велику театральну сцену.

Осередок для творчого розвитку дітей під назвою «Арт-Ідея» діє ще з 2004 року. За цей час артисти отримали визнання не лише на міських, але й на всеукраїнських конкурсах: «Зірки Пекторалі», «Південні маски», «Наша земля - Україна» тощо. Зараз колектив налічує 50 дітей різного віку, відповідно й групи в «Арт-Ідеї» - молодша, середня та старша.

- Діти займаються з 4-річного віку, - розповідає керівник «Арт-Ідеї» Антоніна Грендаш. - Спочатку вчаться правильної вимови, потім виступають на сцені гімназії, а далі вже грають у серйозних виставах, орієнтованих на широкий загал. Театр - це унікальний вид мистецтва, він розвиває дітей всебічно. Адже для того, щоб змусити глядача повірити, актор і співає, і танцює, і декламує вірші, перевтілюється в іншу людину.

Герої п'єси «Наш Овраг» - звичайні бездомні собаки та кішки, які мешкають у великій балці за річкою. їхнє буденне життя псує тільки один ворог - Людина. За допомогою бездоганної гри та всім зрозумілих діалогів діти донесли до глядачів головну ідею вистави: всі ми прагнемо любові та порозуміння з ближнім. Іноді єдиний спосіб відчути любов - це подружитися. А оскільки істот з однаковою душею на землі не існує, то кожен висловлює емоції по-різному.

- Хоча героями цієї вистави є тварини, вони дуже схожі своєю поведінкою на нас - людей, - поділився враженнями після вистави голова відділу зі справ сім'ї та молоді Херсонської єпархії УПЦ Іоанн Гордієнко. - Ми прагнемо зберегти в своїй душі любов, та іноді не знаємо, як це зробити. Я давно спостерігаю за роботою цих дітей, і в душі глядачів вони вже давно стали «народними артистами».

Роботу «Арт-Ідеї» оцінювала обласна оглядова комісія щодо присвоєння звання «Народний художній колектив» Міністерства освіти і науки України. Місцеві мистецтвознавці відзначили високий рівень роботи колективу.

- Діти прекрасно впоралися з завданням - втримати увагу глядачів, в залі була ідеальна тиша, - говорить заслужений працівник культури України, завідувач кафедри культурології факультету культури і мистецтв ХДУ, кандидат педагогічних наук, доцент Лідія Лимаренко. - А вони грали для найбільш вимогливої аудиторії - своїх однолітків. Музичний супровід та драматургія досить вдало поєднані у виставі.

Отримавши схвалення від оглядової комісії Херсонщини, колектив «Арт-Ідеї» чекає на подібні відгуки і з Києва. Сподіваємося, що всі старання юних артистів не будуть марними і їхні зусилля високо оцінять і в столиці.

Олена Кучерява
«Новий день».- №25 (5176).- 18.06.2015.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.