on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.06.2019, 09:22

июнь-2019

Червень Червоні барви і зелені, Де червень з фарбами ходив. І літо проситься у жмені – Рясною стиглістю садів. І ластовиння на обличчя, емов метелики, сіда. А літо далі, далі кличе, Де навіть стежка – золота… Володимир Верховень  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новости региона

19.06.2019, 09:41

Нічний кінофестиваль в центрі Херсона

10.06.2019, 14:37

«Травнева ніч» у червні

06.06.2019, 11:13

У Херсоні відбудеться прес-конференція організаторів І Херсонського Морського Фестивалю імені Джона Пола Джонса

> Темы > Кино > Из истории херсонского кино > Наші діти сміятимуться...

Наші діти сміятимуться...

12.05.2005

У медіа-клубі "Південь" презентовано документальний фільм "Пляж для англійського лорда", знятий у Скадовську в жовтні 2004 р. Херсонським обласним Фондом милосердя та здоров'я.

Автори фільму (сценарист Дар'я Аверченко, режисер Роман Бондарчук, оператор Андрій Лисецький) зняли свідчення багатьох мешканців Скадовського району про те, яким було узбережжя Джарилгацької затоки раніше, яким стало нині. У фільмі старі рибалки із села Красного розповідають, що півстоліття тому в затоці ловилися білуга, севрюга, кефаль, ставрида, скумбрія, осетер... Сьогодні рекордом цілої артілі вважається одна тонна бичка на місяць.

Рибалки переконані: риба зникла, коли на узбережжі почали сіяти рис і скидати отруєну воду в затоку.
А ось свідчення комбайнерів, що збирають рис: на польовій кухні до котлет їм варять макарони, а рис дають рідко - "щоб не потруїлися". А пенсіонери з Тарасівки розповідають: над рисовими полями літаки розсипають отруту, розвертаються над селом, отрута летить на людей... Корови, що паслися біля аеродрому, усі захворіли на лейкоз, довелося різати...
Трагічно звучить прогноз колишнього лікаря Скадовської райсанепідемстанції Лідії Гук: якщо не припинять скидати в затоку прісну воду з рисових полів, у ній вимре все живе.

А директор Інститут рису УААН Анатолій Ванцовський з екрана запевняє: затока чудова, ніякого опріснення немає, процеси обміну йдуть нормально... Але відеокамера показує: там, де сіють рис, узбережжя заросло очеретами й перетворилося на болото...

Фонд милосердя провів незалежне дослідження мулу в рисових чеках, у скидних каналах, у затоці - там, де в неї впадають канали, скрізь виявлено свинець, гербіциди, продукти їх розпаду... На презентацію фільму були запрошені виконуючий обов'язки начальника відділу курортів, мінеральних ресурсів та туризму облдержадміністрації Дмитро Ганченко та президент транспортно-туристичного кластеру "Південні ворота України" Андрій Яценко. На питання журналістів, чи буде курорт у Скадовську, Дмитро Леонідович відповів: "Скадовськ неодмінно має бути курортом. Рисосіячі користуються тим, що Скадовськ поки що не оголошений курортом державного значення". За його словами, облдержадміністрація робить усе необхідне, щоб Закон "Про державний курорт Скадовськ" був ухвалений.

Але для того, щоб визначити межі санітарної охорони, скласти санітарну та біологічну характеристики цієї зони, потрібно заплатити чималі гроші проектним інститутам. Тим часом облрада заклала на 2005 р. на всі 12 курортних зон області всього 100 тис. грн... Дмитро Леонідович покладає надії на інвесторів, але: "Ніякий інвестор не дасть гроші, коли мало не щотижня в газетах з'являються негативні статті про Скадовськ. Об'єктивно писати треба, але ці статті повинні містити не тільки критику, а й пропозиції: що треба робити в даному напрямку". На цю репліку керівник проекту, президент Фонду милосердя та здоров'я Алла Тютюнник зауважила, що всі чиновники давно знають, що потрібно робити - дотримуватися вже існуючих законів і заборонити сіяти рис у водоохоронній зоні. А заплющувати очі на забруднення затоки і при цьому щоліта возити туди дітей на оздоровлення - аморально.

Андрій Яценко розповів, що в 2003-2004 pp. учені херсонських університетів розробили стратегію економічного розвитку області, там є 5 стратегічних напрямків, на першому місці - туризм. "Колись у Херсонській області вирощували лимони, бавовну. Зараз нам це смішно. Нашим дітям колись буде смішно, що в нашій області сіяли рис", переконаний Андрій Яценко.
На його думку, в бізнесі рисосіяння не так багато людей, набагато більше робочих місць може дати курорт. (Це підтверджують і дослідження 80-х pp.: ще тоді було встановлено, що прибутки від курортників у Скадовському районі в 10 разів перевищують прибутки від рисосіяння). "Якщо Скадовськ буде курортом державного значення, то буде можливість використовувати для розвитку курорту і ліквідації усіх його негараздів кошти з держбюджету.

Якщо сіяти рис - то не можна говорити про курорт, тим більше дитячий".
Транспортно-туристичний кластер "Південні ворота України" за основну стратегію обрав розвиток внутрішнього дитячого, молодіжного і сімейного туризму. "Наш регіон, як ніякий інший, придатний для цього і має всі ресурси", - запевнив Андрій Анатолійович.
Чому фільм називається "Пляж для англійського лорда"? - Минулого літа на острові Джарилгач відпочивав англійський лорд. Йому так сподобалась Джарилгацька затока, що він обіцяв приїхати й нинішнього літа...

P. S. "Пляж для англійського лорда" демонструватиметься в кінотеатрі "Ілюзіон" (вул. Червоностудентська, ЗО) 13 травня о 18.00. Вхід -безкоштовний. Після перегляду - зустріч з творчою групою.

Наталя Бімбірайте,
"Вгору" 12.05.2005р.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.