on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

31.01.2020, 11:03

Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен"

  Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен" Что ...
> Туризм, отдых, развлечения > Заповедники Херсонщины > Національний природний парк «Джарилгацький» - за збереження біорізноманіття Джарилгацької затоки

Національний природний парк «Джарилгацький» - за збереження біорізноманіття Джарилгацької затоки

Другого лютого світовий загал відзначив Всесвітній день водно-болотних угідь, запроваджений 1971 року.

Саме цього дня була прийнята Конвенція про водно-болотні угіддя, головною метою якої є збереження і раціональне їх використання.
Це стосується територій, що мають міжнародне значення як середовище існування водоплавних птахів.
Національний природний парк «Джарилгацький» розташований у Північному Причорномор'ї у межах Скадовського району Херсонської області й акваторії Джарилгацької затоки, входить до водно-болотного угіддя міжнародного значення «Каркінітська та Джарилгацька затоки».

Острів Джарилгач отримав природоохоронний статус ще у 1923 році. В 30-х роках більша частина території Джарилгацького відділення була виключена зі складу Чорноморського заповідника й передана колгоспам Скадовського району для випасу домашньої худоби. У 1951 році заповідна частина теж була передана колективним господарствам, і значне антропогенне навантаження на острів Джарилгач перетворило його фактично на пустелю. Острів втратив господарче значення. У 1970-х роках тут почалися роботи з перетворення природи: розорювання пісків, формування насаджень дерев та чагарників. Починаючи з 1973 року - по акліматизації мисливських тварин. У 1974 році на острові було створено Джарилгацький ботанічний заказник республіканського значення для охорони рідкісного виду золотобородника цикадового, здатного закріпляти сипучі піски.

З 1 лютого 1997 року по 31 січня 1998 року на території Скадовського району діяв проект «Збереження біорізноманіття Джарилгача: обґрунтування створення та екологічний менеджмент регіонального ландшафтного парку». Вході виконання проекту було надано опис природних умов та характеристику Джарилгацького природного комплексу.
Саме завдяки цьому проекту та ініціативі тодішнього президента Українського товариства охорони птахів Тетяни Ардамацької, представників влади та населення Скадовського району створення НПП «Джарилгацький» стало можливим.

Оскільки територія Національного природного парку «Джарилгацький» розташована на перетині міграційних шляхів багатьох видів фауни, через нього проходять основні світові маршрути міграції птахів, а деякі місця гніздування, що межують з парком, мають міжнародне значення. Понад 200 видів перелітних птахів охороняються відповідно до міжнародних зобов'язань. Територія підтримує життєдіяльність 248 видів птахів, переважно високого природоохоронного статусу (69 видів занесено до Червоної книги України), біля 500 видів судинних рослин (з яких більше 50 видів ендеміки), 30 видів ссавців, 3 види морських ссавців, чисельних комах та морських безхребетних. В акваторії парку мешкає біля 50 % видового складу риб Чорного моря.

З метою охорони та відтворення водних ресурсів, екологічного оздоровлення природних територій та акваторій, адміністрацією, службою державної охорони, відділом наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Джарилгацький» здійснюються інспекторські рейди за дотриманням режиму охорони природозаповідного фонду щодо охорони біологічного різноманіття, попередження незаконної риболовлі та інших порушень.

Щоб привернути увагу громадськості до важливості збереження водно-болотних угідь, оцінити їх важливі екологічні функції, у 2013 році та в перші зимові місяці 2014 року працівниками парку було проведено ряд заходів до Дня водно-болотних угідь: відкриті лекції, презентації серед студентської та учнівської молодів у Херсонському державному університеті та школах Скадовського району. Організовано випуск інформаційного бюлетеня, фотовиставки. Налагоджено співпрацю зі скадовськими організаціями «Всеукраїнська екологічна ліга», «Жіночий центр. Відродження нації». Систематично проводиться роз'яснювальна робота серед населення району.
НПП «Джарилгацький» за підтримки державних та недержавних відомств та організацій, громадськості району докладає зусиль для збереження для нащадків цілющих властивостей Джарилгацької затоки та екології рідного краю, відтворення надзвичайно цінних для природи та сільського господарства водно-болотних угідь Скадовського району.

Руслана Мітюхіна
«Наддніпрянська правда плюс».- №4 (15).- 02.2014.- стр. 24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.