on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Туризм в Таврії > Найпопулярніші місця для туристів на Херсонщині

Найпопулярніші місця для туристів на Херсонщині

 

Херсонщина – це справжня перлина степового краю України. Її оспівували у віршах, її малювали і складали про неї пісні.

Вона приваблює туристів своєю природою, морем, фестивалями та рекреаційними послугами для туристів. 

Під час Таврійського інвестиційного туристичного форуму, що відбувся з 26 по 28 вересня цього року у Новій Каховці, визначили 10 найвизначніших туристичних місць краю.

Курган "Огуз"

Найбільший курган причорноморського степу знаходиться біля селища Нижні Сірогози. Він вважається одним із найяскравіших історичних пам'яток знайдених на території Херсонської області.

На думку деяких археологів, які проводили тут свої дослідження, цей пагорб можна вважати могилою нащадка скіфського царя Атея, який правив у IV столітті до н. е.

Крім того, Огуз вважається одним із найбагатших курганів. Свідченням цього є численні знахідки прикрас, які зараз прикрашають скіфські колекції Ермітажу та Національного музею коштовностей. Серед них золоті платівки із зображенням Діоніса, рогатих грифонів та медузи Горгони.

У 1901 році декілька таких знахідок стали причиною золотої лихоманки серед місцевого населення, яке масово почало копатися в землях пагорба, щоб відхопити собі частинку дорогоцінного металу.

Археологи теж вирішили бути у цих справах оригінальними і придумали своє повір'я. Вони розповідають, що нібито, на тому місці, де під час розкопок хтось травмується і прольє свою кров, той обов'язково знайде золото.

Це найбільший острів України та Чорного моря, який знаходиться у Каркінітській затоці за вісім кілометрів від міста Скадовськ і має статус орнітологічного заказника.

Поява Джарилгач овіяна міфами та легендами, які розповідають історії про подвиги Ахілла та Геракла.

Так, один із міфів оповідає про те, що острів утворився з піску, який кидала під ноги Ахілу богиня Артеміда. Вона хотіла врятувати свою жрицю Іфігенію від одруження з воїном, який намагався її наздогнати.

Сьогодні Джарилгач вважається безлюдним островом із довжелезним піщаним пляжем, який омивається чистими водами Чорного моря та Лиману.

Багато туристів, які хочуть усамітнитися і помилуватися благородними оленями та муфлонами вибирають для себе дикий відпочинок на цьому острові.

Комплекс рибалки та відпочинку "Дельта Дніпра"

Комплекс відкрили у 2008 році у Білозерському районі Херсонщини. Славиться він своїми заплавами з великою кількістю риби та птахів.

Саме тут знаходиться густа мережа водних доріг та рукавів, які займають площу в 350 кв. кілометрів і утворюють унікальний ландшафт.

Кожен рибалка мріє потрапити сюди аби виловити ляща, тараня, ліня, карася, щуку, коропа, сома або ж судака. Це справжній рай для азартного риболова, який тут може не лише половити риби, а й помилуватися гарними краєвидами і комфортно відпочити в одному із тамтешніх готелів.

Заповідник розташований на території Херсонської та частково Миколаївської областей України та був створений у 1927 році.

Складається він із острівної, лісостепової та приморської ділянок, які доглядають близько 73 працівників.

Крім того, він вважається найбільший за площею заповідником України, який є природним еталоном водно-болотних угідь північного Причорномор'я.

Його можна вважати земним раєм для всього живого царства півдня. Адже фауна Чорноморського біосферного заповідника нараховує близько 3500 видів тварин, з яких 29 - занесені до Європейського червоного списку, а 124 види - до Червоної книги України.

Та справжньою окрасою заповідника вважається Тендрівська коса, яку давні греки прозвали Ахіллесовим шляхом і побудували там на честь нього храм.

З 1985 року заповідник увійшов до Міжнародної мережі біосферних резерватів, одержавши сертифікат ЮНЕСКО.

Цей розкішний оазис природи по праву вважається найстарішим біосферним заповідником планети і найбільшим серед європейських степових заповідних територій.

Створив його барон Фрідріх Фальц-Фейн, предок німецьких колоністів, які освоювали південні українські степи і володіли землею, на якій знаходиться Асканія-Нова.

У кінці XIX століття, ще будучи зовсім юним, Фальц-Фейн почав створювати перші вольєри для птахів і звірів.

Дитяче захоплення Фрідріха стало справою його життя, його зусиллями був створений зоопарк і красивий дендропарк. Але найвидатнішою справою Фальц-Фейна було створення унікального заповідника на ділянці типчаково-ковилового степу.

Пам'ятник барону встановлений на території заповідника.

На сьогоднішній день площа природного оазису складає 33 тисячі гектарів, третина з яких - абсолютно заповідна степова зона, якої ніколи не торкався плуг.

У тутешніх степових екосистемах налічується більше 500 видів вищих рослин і понад трьох тисяч видів тварин.

69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені в Червону книгу України, 295 - охороняються Бернською конвенцією, 104 - Боннською конвенцією, а 12 - занесено в Європейський червоний список.

Сотні туристів приїздять сюди кожного року, щоб подивитися і безпосередньо поспілкуватися з тваринами в умовах дикої природи. Почуття переповнюють, коли ти власноруч можеш доторкнутися і погладити благородного оленя.

Рекреаційна зона Арабатська стрілка

Арабатська стрілка - одне з унікальних місць у світі. Це вузька піщана коса, що за розмірами не має собі рівних, - її довжина 113 км, ширина від 250 м до 8 км. Коса відокремлює Азовське море від озера Сиваш, і фактично є шматком Кримського півострова, знаходячись на його північному сході.

Вона відокремлена від континентальної частини двома вузькими протоками і на півдні прилягає до Керченського півострова.

Довжина Арабатської стрілки сягає 115 кілометрів, а її ширина понад 270 метрів.

Назва рекреаційної зони походить від тюркського "арабат" і перекладається як "передмістя". Існує й інша версія, згідно якої назву їй дала фортеця Ребат, назва якої означає "військовий пост".

У межах коси виділяють кілька типів рекреаційних закладів, серед яких 30 дитячих оздоровчих таборів, 76 пансіонатів, баз і будинків відпочинку.

Кожного року сюди приїздять поняд 100 тисяч відпочивальників.

Найважливішою особливістю рекреаційної зони є іі географічне положення, яке вважається екологічно чистом природним місцем. Адже в радіусі ста кілометрів від Генічевська немає жодного екологічно шкідливого виробництва.

Він вважається культурно-освітнім та терапевтичним центром, який, окрім розважальної програми, пропонує широкий спектр послуг не тільки дітям, але й дорослим.

Відкрився дельфінарій "Акварель" в Скадовську в 2012 році.

Тут, глядачі можуть подивитися на баскетбол, в який грають дельфіни, побачити виступ дельфінів які співають, жонглюють, танцюють та навіть малюють.

Крім того, на території дельфінарію знаходиться розважальне містечко з атракціонами, магазинчиками, експозиції екзотичних риб та морських черепашок, які можна відвідати разом з екскурсоводом.

Серед послуг, туристи також можуть замовити для своєї малечі аніматорів і організацію свята.

Комплекс включає в себе об'єднані за допомогою водного сполучення та доріг 45 хуторів, кожен із яких спеціалізується на певному виді народного промислу і має відповідну назву. Серед них Кінний, Рибацький, Стрілецький, Гончарний, Ковальський, Хлібний, Лозоплетіння, Ляльки-мотанки та інші.

Тут у повітрі пахне чебрецем і м'ятою. Вся територія хуторів займає більше ста гектар земельних угідь.

Це єдиний у Східній Європі комплекс, який розташований на незайманій природі Таврійської лісостепової зони.

Крім того, усі туристичні маршрути тут поєднані між собою пішохідними дорогами, тропами та мостами.

Також, на території комплексу можна відвідати музей свійських тварин, порибалити або покататися на конях, човнах або катамаранах.

Ціна вхідного квитка обійдеться туристу в 25 гривень.

Задуманий цей фестиваль був в 1999 році художнім керівником Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша Олександром Книгою.

Вперше він пройшов у Херсоні та Миколаєві, а вже з 2003 року фестиваль отримав статус Міжнародного і проводиться виключно в Херсоні.

Тут, театральні діячі обмінюються досвідом та знайомлять своїх глядачів із театральними прем'єрами і цікавими знахідками театрів України та зарубіжжя.

За 15 років проведення фестивалю глядачі встигли подивитися понад 200 вистав.

Крім того, у фестивалі встигли взяти участь 104 театри із 61 міста 15 країн світу. Серед них Україна, Росія, Білорусь, Молдова, Придністров'я, Литва, Латвія, Грузія, Азербайджан, Румунія, Польща, Угорщина, Ізраїль, Франція, Португалія.

З кожним роком театральний фестиваль набуває все більшої популярності серед туристів, які прагнуть подивитися нові театральні твори, серед них - мюзикли, хореографічні постановки, камерні, моно і вуличні вистави.

Цей собор вважається першим кам'яним храмом міста та його духовним, культурним й історичним центром, побудованим у 1782-1787 роках на місці дерев'яної Михайлівської фортеці.

Він овіяний великою кількістю легенд та приховує багато таємниць.

Тут зберігається крісло, виготовлене спеціально для Катерини II, яка в 1786 році відвідала собор.

Крім того, на його території поховано багато визначних особистостей, серед який легендарний князь Григорій Потьомкін-Таврійський та Сергій Волконський, принц Александр-Карл Вюртемберг-Штутгартський та молдовський князь Еммануїл Розмете та інші.

Храм сповнений архітектурних символів, які розкривають сенс підстави і назви Херсона, адже це перший православний храм міста.

Джерело інформації

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.