on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

17.11.2020, 10:30

«Морський» мурал створили херсонські художники

10.11.2020, 16:10

«Кіноджем-2020»: нагородження переможців фестивалю

09.11.2020, 09:42

Фільм відеостудії Гончарівки став призером Фестивалю живого кіно

> Организации > Театр > Херсонский академический областной театр кукол > Не детские проблемы кукольного театра

Не дитячі проблеми лялькового театру

«Театр - не дискотека!» - сказав Віктор Морозов, директор Обласного театру ляльок, заслужений працівник культури України. А статус "заклад для дітей" і це робить його винятковим та специфічним. Втім, 37 років тому, коли театр було засновано, і аж до сьогодення, особливість призначення «країни ляльок» не надто займала розуми місцевої влади. Не зважаючи на це, заклад працював... на ентузіазмі. Аж поки облдержадміністрація не виділила гроші на його частковий ремонт.

За минулий 2003 рік Херсонський ляльковий театр провів 572 вистави, які відвідали більше 50 тисяч глядачів. А під час новорічних свят спектаклі подивилися більше п'яти тисяч дітей. Малеча з вадами здоров'я та соціально-незахищених верств населення також не залишилася поза увагою. Постійними поціновувачами лялькового мистецтва були й залишаються вихованці Цурюпинського дитячого будинку - інтернату, сиротинця «Теремок», підопічні Херсонської міської організації матерів та дітей-інвалідів «Серце матері», організації «Союз «Чорнобиль України» та Херсонського обласного центру реабілітації інвалідів. Втім, список цей далеко не повний. Дитині не відмовиш у казці... І не поясниш, чому в приміщенні театру так холодно, а штукатурка зі стелі сиплеться прямо на голову під час перегляду вистави. Спочатку, театр закуповував за свої кошти електрообігрівачі, але обігрівати приміщення в такий спосіб - досить небезпечно. В 2006 році влада зглянулась на театр і за рекордно короткий термін (два місяці) була встановлена газова котельня. Тож тепер, залежність від централізованого опалення відпала сама по собі. Але з'явилася інша - залежність від газу. Пан Морозов каже, що як газ не перекриють, діткам буде тепло й надалі.

Глядацька зала - окремий головний біль. Востаннє її капітально ремонтували 30 років тому. Створена за зразками та уподобаннями того часу, вона абсолютно позбавлена естетики й елементарних норм професійних стандартів та вимог. Так, стіни були облицьовані гіпсовою плиткою... до половини. Інша половина - дерев'яна панель (великий привіт від радянських часів, який встиг намуляти нам очі не в одному кабінеті..., зокрема й у ляльковому театрі). Термін придатності підвісної стелі, зробленої з дерев'яних опилок, розведених клеєм та крохмалем, закінчився ще 18 років тому. Звичайно, професіоналізм акторів завжди рятував ситуацію, але це й же професіоналізм змусив колектив театру гучніше стукатися 8 двері до керманичів. Адже, навіть працюючи регулярно, театр був не в змозі оплатити чималі витрати. Директор театру, Віктор Морозов зізнається, що досить великий шмат прибутку втрачається із благодійними виставами... Але ж, дитині в казці не відмовиш. Наразі, повним ходом проводиться реконструкція глядацької зали. Крім того, вперше буде приділена увага акустиці приміщення(!) Професіоналів у цій справі шукали по всій Україні, але в решті-решт знайшлися такі в Херсоні - молоді дизайнери, чий проект був визнаний найкращим. Сидіння також обіцяють бути не просто відновленими, а ще й удосконаленими. Контингент театру - маленькі непосидьки, для них питання комфорту постає особливо гостро.

Сьогодні, коли справа зрушила з місця, є надія поширити її й на інші приміщення театру. Зокрема: встановити нові якісні ника двери, зробити хоча б косметичний ремонт цехів (бутафорний, столярний тощо), звести дитячий майданчик на території театру, відновити роботу театрального фонтану та придбати новий автобус. До речі, як виявляється, транспортний засіб театру постійно підлягає ремонту, втім вже не підлягає жодній критиці! Виїжджати з виставами за межі міста стає дедалі важче. Певно, стукатися в кабінети доведеться ще довго . А от двері оновленої глядацької зали скоро будуть відкритими для всіх і херсонський обласний театр ляльок розпочне новий сезон із вистави «12 місяців».

Анна Іщенко
Булава.-05.02.2009
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.