on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

01.06.2020, 11:22

У Херсонському музеї зберігається унікальне прес-пап'є

29.05.2020, 09:46

Можливості для креативної молоді

Німецька по-новому

Можливість навчатися німецькій мові за новою програмою та ще й під опікою громадянки Німеччини отримали можливість учні Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 16 з вивченням мов національних меншин. Вона єдина в Україні має такий статус.

У Херсонській школі-восьмирічці № 16 іноземні мови вивчають з першого класу. Англійська - обов'язкова, дві інші - за вибором: польська, грецька або німецька. Останню опановують 74 учні - це не тільки етнічні німці, а й діти інших національностей.

Суттєву допомогу як школі, так і самим учням надає місцевий Центр німецької культури. Саме за його сприяння та згідно з проектом «Німецька спільнота» Гете-Інституту в Києві, до школи нацменшин прибула волонтер - молодий дипломований спеціаліст зі славістики Юліане Освальд. Упродовж 9 місяців вона допомагатиме школярам вдосконалювати навички мовлення, поглиблювати знання з країнознавства.

За словами директора Центру німецької культури Лідії Лазебної-Циммер, Юліане вже стала до роботи. Мовного бар'єру для неї не існує, бо вона добре володіє російською та українською. Мовою Кобзаря Юліане Освальд навіть захищала свою дипломну роботу. Крім уроків з німецької, вона веде позаурочні заняття з ручної праці для учнів молодшої школи і театральний гурток для учнів 5-8 класів. Декорації, персонажі для лялькових вистав за мотивами німецьких казок і оповідань Юліане виготовляє разом із дітьми.

Учням школи до вподоби таке спілкування та навчання, - каже Лідія Лазебна-Циммер: «Наше першочергове завдання - щоб дитина зрозуміла лексику та розмовну німецьку, а потім їй легше буде опановувати граматику. Зараз ми розробляємо спеціальну програму і плануємо запроваджувати її з першого класу. Програма цікава тим, що вона звучить у піснях, маленьких віршах, а це якраз прийнятно для дітей молодшого шкільного віку».

Директор Херсонського Центру німецької культури повідомила також, що школа останнім часом побагатшала на 6 комп'ютерів, у ній відкрився сучасний комп'ютерний клас з новими меблями та дошкою. Усе це подарували навчальному закладу доброчинні організації Німеччини та Гете-Інститут. «Вони готові допомагати як етнічним німцям, так і дітям, які вивчають німецьку мову. Нещодавно делегація з представників Гете-Інституту і Посольства Німеччини в Україні відвідала Херсон. Гості пообіцяли і наступного року підтримати школу нацменшин - подарувати їй мультимедійну систему», - зазначила Лідія Лазебна-Циммер.

Галина Філіпова
Херсон маркет.-09.10.2008

 

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.