on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

Незнайомі знаменитості Катерини Рождественської

Виставка ще не відкрилася, а в обласному мистецькому музеї вже ажіотаж. І це не дивно. Такого Херсон ще не бачив... Величезні картини... Ні, не картини-фотографії... Фотографії, як близнюки-брати, схожі на відомі картини... Та й обличчя героїв цих фотокартин нам дуже знайомі...

Це виставка Катерини Рождественської «Знаменитості у фотопроектах», яку 10 жовтня презентував у Херсоні журнал «Караван історій. Україна". Сама Катерина Рождественська до Херсона не приїхала – її представляла директор київського видавництва Олена Чернова. Виставка приїхала із Севастополя, і херсонці другим в Україні можуть побачити цей проект. За 10 років Катерина вигадала та реалізувала понад 20 фото-проектів – «Чоловік і жінка», «Мрії дитинства», «Брати та сестри», «Рідні», «Карти», «Казки», «12 місяців», - які і стали візитівкою журналу «Караван історій».

Неозброєним оком тут видно професіоналізм, оригінальність та неабияку частку гумору. Організатори виставки відзначають, що тут немає претензій на велике мистецтво, але роботи виконують просвітницьку функцію – подивляться люди на зірку у несподіваному образі, подивляться і на картину-оригінал, а там дивишся, і запам'ятають і ім'я художника, і його твір.

Катерина Рождественська – це не просто звучне ім'я. Її батько – поет Роберт Рождественський, мама – літературний критик, бабуся – балерина. Тут уже, як кажуть, сам Бог велів бути людиною творчою. А вона й не чинила опір: закінчила МДІМВ, стала перекладачем, багато перекладала з англійської та французької мов... Але в один прекрасний (а може, й зовсім не прекрасний) момент зрозуміла, що це все - не те. І тут чоловік подарував їй фотоапарат. Дуже під час – і перекладачка захопилася фотографією.

До створення «Приватної колекції» її підштовхнула схожість подруги з «Автопортретом» художниці Зінаїди Серебрякової. Вирішивши "повторити" картину з подругою в "головній ролі", Катерина скуповувала в антикварних магазинах дрібниці, схожі на зображені на картині. Цей фотоваріант «Автопортрета» і започаткував галерею образів, кількість яких сьогодні перевищила півтори тисячі. Якби не журнал «Караван історій», може, й обмежилося б усе десятком робіт... Але 1999 року Катерина розпочала роботу над серією фотопортретів «Приватна колекція» для цього видання.

Однією з перших зірок, які потрапили до рук Катерини Ріождественської, стала Ірина Аллегрова в ролі Нефертіті. І пішло-поїхало: зірки кіно, естради, шоу-бізнесу та політики стали приміряти на себе образи героїв знаменитих картин, постаючи перед глядачами у абсолютно несподіваних іпостасях. Засвітитись у проектах фотохудожниці сьогодні вважається, чи не добрим тоном серед російських знаменитостей. Хіба що Алла Пугачова та Путін відмовили Рождественської.

Та й Україну Катерина стороною не оминає: час від часу приїжджає до Києва – і тиждень напруженої роботи забезпечений. На день знімають по 4-5 осіб (грим, костюми, зйомка), а у зірок часом теж є примхи... Поїсти група фізично не встигає. Побачивши такий цейтнот, актор Володимир Талашко, який став черговою моделлю Катерини Рождественської, наступного дня прийшов із двома авоськами... Змусив з'їсти все, що приготував – вареники, картоплю – і пішов. Так вони й потоваришували. Коли Володимир знімався вдруге, то вже на зйомку прийшов «упакований».

До речі, українські моделі – Таїсія Повалій, Маша Єфросиніна, Юрій Горбунов, Софія Ротару, Ані Лорак, Олег Скрипка, Олександр Пономарьов, Віталій Козловський – як правило, усі стають героями та російського журналу.

Цікаво, як відбувається цей процес? Спочатку Катерина шукає персонажа, а потім підбирає під нього картину. Але не завжди задум фотохудожниці збігається із бажанням зіркової моделі. Ось, наприклад, Олександр Буйнов бачився Катерині Різдвяної іспанським грандом, але співак зумів переконати її, що схожий на Пушкіна. Що ж, Пушкін так Пушкін. Зрозуміло, що Володимир Жириновський сам вибирав собі образ – Іван Грозний, аж ніяк не менше!

А часом дивишся і думаєш: і як можна було побачити у музикантах ВВ чотирьох філософів? А вона побачила. І зняла.

Якщо раніше Катерині доводилося багато робити самій (сама шила, сама ставила сцену, шукала реквізит), то сьогодні її творча група складається з 8 осіб: гример, адміністратор, костюмер, освітлювачі, фахівці з комп'ютерного дизайну. «Це мої друзі та однодумці», - каже фотохудожниця.

І справді, вирішити всі проблеми одній людині не під силу. Підібрати відповідний реквізит (особливо якщо на картині є певний інтер'єр) - це завжди проблема. Коли фотографували Богдана Ступку в ролі «Старого п'яниці» на картині П'єтро Белотті, не могли знайти відповідну слухавку. Здавалося б, елементарний предмет, але його пошуки довелося витратити кілька днів: обійшли всі антикварні магазини, барахолки, ринки. Зрештою, зробили трубку самі. А до фотосесії Віталія Козловського («Портрет князя Дмитра Долгорукова» майстра Самуїла)
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.