on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.04.2019, 09:39

Апрель-2019

Апрельская прогулка (Ю. Визбор) Есть тайная печаль в весне первоначальной, Когда последний снег мне несказанно жаль, Когда в пустых лесах негромко и случайно Из дальнего окна доносится рояль. И ветер там вершит кружение занавески Там от движенья нот чуть звякает хрусталь Там девочка моя, еще ничья невеста, И грает, чтоб весну сопровождал рояль. Ребята, нам пора, пока мы не сменили Веселую печаль на черную печаль. Пока своим богам ни в чем не изменили, В программах наших душ передают рояль. И будет счастье нам, пока легко и смело Т а девочка творит над миром пастораль, Пока по всей земле, во все ее пределы Из дальнего окна доносится рояль.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

24.04.2019, 09:19

Відбувся ХХV ювілейний Всеукраїнський конкурс читців Шевченка

10.04.2019, 15:08

Епоха Вацлава Мошинського. Пам'яті Майстра

21.03.2019, 10:20

У Херсоні безкоштовно покажуть сучасне українське кіно

Нова грань таланту
 

(про книжку Миколи Братана “Каченя шукає маму”)
Ім'я нашого земляка відомого на Україні поета, прозаїка, драматурга, пісняра, полум'яного пропагандиста і поборника української мови та літератури не потребує презентації серед громадськості, творчої інтелігенції, студентської та учнівської молоді. Незабаром буде чотири десятиліття як М.Братан належить до активно діючих письменників сьогодення. Його невтомне перо настроєне на події, що відбуваються довкруж, і на факти нашого життя він відгукується незабарно. А книги його - яскрава тому свідчення, з кожної сторінки повіває сучасністю, актуальністю, добротою.
Саме тепер і виникає закономірний інтерес до творчості майстра, бо всю свою творчу наснагу, полум'я своєї душі посвятив оспівуванню людини-трудівника, просторів рідної Херсонщини, боротьбі за державну незалежність і кращу долю українського народу і України. На його творах виховувалося не одне покоління майбутніх господарів країни, людей щедрих серцем.

Микола Братан - людина природженого таланту, полумяного романтичного серця, доброго хліборобського жарту. Щороку письменник радує читачів однією-двома книгами поезій, прози, експромтів, драматичних комедій. Вони підтверджують думку про те, що автор сміливо дерзає, шукає і знаходить форми і засоби найкращого вираження думок для розкриття суспільно значимих проблем. Не покривається іржею перо майстра! Не забуває майстер і про наймолодшу аудиторію - дітей - наше майбутнє. Усім відомо, що писати для дітей і про дітей почесно і відповідально. Діти не вибачають фальші ні в словах, ні у вчинках. Миколі Братану все по силі. У 1996 році “Чиста криниця” видала його першу дитячу книжку “Слон на стадіоні” (вірші для малят), малюнки зроблені художником С.Кураком. На обкладинці однієї книжки М.Братан зробив такий напис для моїх онуків: “На добре зростання... від тричі - дідуся автора”. Ключові слова і підписів, і кожного вірша - це сонячне добро, любов до всього живого, природи, людини, батька - матері, сім'ї. У 2002 році з'явилася книжка “Равлик на пляжі”, у 2004 - “Пригоди живої природи”.

І ось маємо нову книжку автора “Каченя шукає маму”. Книжка вийшла у світ за сприяння ректора Херсонського національного технічного університету Юрія Миколайовича Бардачова, солідним (як на наш час) накладом. Малюнки до віршів - Ю. Титаренка. Кожний вірш засвідчує, що автор наполегливо і вимогливо працює над формою, ретельно виписує кожен рядок, дохідливо сіє зерна добра в дитячі душі, виховує найкращі риси характеру, ставлення до оточуючого світу, бо усвідомлює: що відкриєш дитині в оточуючому світі, що обурить чи захопить її, залежить, яким громадянином вона буде в майбутньому.

Таїсія Щерба, літературознавець
“Каховська зоря”.- 17.08.2006.- стр.6

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.