on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2019, 09:54

Июль-2019

Розпал літа – квітнуть квіти. Липень в гості завітав. Бавився і загубився між м′яких шовкових трав. Яблука червонобокі, груші медом налились. І маленькі пташенята у повітря вже знялись. Різнобарв′я… Різнотрав′я душу й серце веселить. І завмер малий метелик поміж квітами на мить. Лідія Кир′яненко  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новости региона

08.07.2019, 10:15

Ніч на Івана Купала

02.07.2019, 10:29

«Твоя країна fest» побував у Скадовську

02.07.2019, 10:21

Фестиваль «Козацький шлях 2019» завітає на Херсонщину

Нова грань таланту
 

(про книжку Миколи Братана “Каченя шукає маму”)
Ім'я нашого земляка відомого на Україні поета, прозаїка, драматурга, пісняра, полум'яного пропагандиста і поборника української мови та літератури не потребує презентації серед громадськості, творчої інтелігенції, студентської та учнівської молоді. Незабаром буде чотири десятиліття як М.Братан належить до активно діючих письменників сьогодення. Його невтомне перо настроєне на події, що відбуваються довкруж, і на факти нашого життя він відгукується незабарно. А книги його - яскрава тому свідчення, з кожної сторінки повіває сучасністю, актуальністю, добротою.
Саме тепер і виникає закономірний інтерес до творчості майстра, бо всю свою творчу наснагу, полум'я своєї душі посвятив оспівуванню людини-трудівника, просторів рідної Херсонщини, боротьбі за державну незалежність і кращу долю українського народу і України. На його творах виховувалося не одне покоління майбутніх господарів країни, людей щедрих серцем.

Микола Братан - людина природженого таланту, полумяного романтичного серця, доброго хліборобського жарту. Щороку письменник радує читачів однією-двома книгами поезій, прози, експромтів, драматичних комедій. Вони підтверджують думку про те, що автор сміливо дерзає, шукає і знаходить форми і засоби найкращого вираження думок для розкриття суспільно значимих проблем. Не покривається іржею перо майстра! Не забуває майстер і про наймолодшу аудиторію - дітей - наше майбутнє. Усім відомо, що писати для дітей і про дітей почесно і відповідально. Діти не вибачають фальші ні в словах, ні у вчинках. Миколі Братану все по силі. У 1996 році “Чиста криниця” видала його першу дитячу книжку “Слон на стадіоні” (вірші для малят), малюнки зроблені художником С.Кураком. На обкладинці однієї книжки М.Братан зробив такий напис для моїх онуків: “На добре зростання... від тричі - дідуся автора”. Ключові слова і підписів, і кожного вірша - це сонячне добро, любов до всього живого, природи, людини, батька - матері, сім'ї. У 2002 році з'явилася книжка “Равлик на пляжі”, у 2004 - “Пригоди живої природи”.

І ось маємо нову книжку автора “Каченя шукає маму”. Книжка вийшла у світ за сприяння ректора Херсонського національного технічного університету Юрія Миколайовича Бардачова, солідним (як на наш час) накладом. Малюнки до віршів - Ю. Титаренка. Кожний вірш засвідчує, що автор наполегливо і вимогливо працює над формою, ретельно виписує кожен рядок, дохідливо сіє зерна добра в дитячі душі, виховує найкращі риси характеру, ставлення до оточуючого світу, бо усвідомлює: що відкриєш дитині в оточуючому світі, що обурить чи захопить її, залежить, яким громадянином вона буде в майбутньому.

Таїсія Щерба, літературознавець
“Каховська зоря”.- 17.08.2006.- стр.6

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.