on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Новини регіону

03.06.2023, 11:11

Інспектор муніципальної варти Херсона пише вірші про війну

  Михайло Олійник працює інспектором муніципальної варти в ...
01.06.2023, 23:17

У Херсоні погасили блок марок "Діти перемоги малюють Україну майбутнього"

  У Херсоні, в День захисту дітей, 1 червня 2023 року, ...
31.05.2023, 13:09

Діти з Херсонщини взяли участь у міжнародному творчому марафоні в Іспанії

  В Іспанії в місті Ла-Корунья відбувся міжнародний благодійний ...

 

Нова грань таланту
 

(про книжку Миколи Братана “Каченя шукає маму”)
Ім'я нашого земляка відомого на Україні поета, прозаїка, драматурга, пісняра, полум'яного пропагандиста і поборника української мови та літератури не потребує презентації серед громадськості, творчої інтелігенції, студентської та учнівської молоді. Незабаром буде чотири десятиліття як М.Братан належить до активно діючих письменників сьогодення. Його невтомне перо настроєне на події, що відбуваються довкруж, і на факти нашого життя він відгукується незабарно. А книги його - яскрава тому свідчення, з кожної сторінки повіває сучасністю, актуальністю, добротою.
Саме тепер і виникає закономірний інтерес до творчості майстра, бо всю свою творчу наснагу, полум'я своєї душі посвятив оспівуванню людини-трудівника, просторів рідної Херсонщини, боротьбі за державну незалежність і кращу долю українського народу і України. На його творах виховувалося не одне покоління майбутніх господарів країни, людей щедрих серцем.

Микола Братан - людина природженого таланту, полумяного романтичного серця, доброго хліборобського жарту. Щороку письменник радує читачів однією-двома книгами поезій, прози, експромтів, драматичних комедій. Вони підтверджують думку про те, що автор сміливо дерзає, шукає і знаходить форми і засоби найкращого вираження думок для розкриття суспільно значимих проблем. Не покривається іржею перо майстра! Не забуває майстер і про наймолодшу аудиторію - дітей - наше майбутнє. Усім відомо, що писати для дітей і про дітей почесно і відповідально. Діти не вибачають фальші ні в словах, ні у вчинках. Миколі Братану все по силі. У 1996 році “Чиста криниця” видала його першу дитячу книжку “Слон на стадіоні” (вірші для малят), малюнки зроблені художником С.Кураком. На обкладинці однієї книжки М.Братан зробив такий напис для моїх онуків: “На добре зростання... від тричі - дідуся автора”. Ключові слова і підписів, і кожного вірша - це сонячне добро, любов до всього живого, природи, людини, батька - матері, сім'ї. У 2002 році з'явилася книжка “Равлик на пляжі”, у 2004 - “Пригоди живої природи”.

І ось маємо нову книжку автора “Каченя шукає маму”. Книжка вийшла у світ за сприяння ректора Херсонського національного технічного університету Юрія Миколайовича Бардачова, солідним (як на наш час) накладом. Малюнки до віршів - Ю. Титаренка. Кожний вірш засвідчує, що автор наполегливо і вимогливо працює над формою, ретельно виписує кожен рядок, дохідливо сіє зерна добра в дитячі душі, виховує найкращі риси характеру, ставлення до оточуючого світу, бо усвідомлює: що відкриєш дитині в оточуючому світі, що обурить чи захопить її, залежить, яким громадянином вона буде в майбутньому.

Таїсія Щерба, літературознавець
“Каховська зоря”.- 17.08.2006.- стр.6

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.