> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Історія культури і краєзнавство > Таврія XX століття > Про що писали херсонські газети
О чём писали херсонские газеты
1911 год.
- «Городская санитарная комиссия постановила никоим образом не допускать спуска биологически очищенных вод в Днепр ни выше, ни ниже водозаборной трубы, а также и не в реку Кошевую. Как временную меру, до устройства общей канализации, разрешить спускать биологически очищенные воды каторжной тюрьмы и местного лазарета в поглощающие колодцы при условии самой тщательной дезинфекции».
- «Уездная земская управа ходатайствует перед губернской об открытии ей кредита на приобретение семян люцерны для раздачи среди крестьян бесплатно».
- «Полиции стало известно, что местные мясники взимают плату за мясо выше установленной управой таксы. Поэтому если кто-либо из мясоторговцев будет требовать за мясо дороже, то г-н херсонский полицмейстер просит сообщать в участок для составления протокола».
- «Наблюдающий за водопроводом сообщает городской управе, что ввиду неисправности магистральной водопроводной трубы на Греческой улице (ныне улица Ленина. – Прим. ред.) магистраль выделена из общей водопроводной сети, вследствие чего жители улицы остались без водоснабжения и не обеспечены в пожарном отношении».
«Родной край»
1951 рік.
- «Рибколгоспи Херсонщини взяли на себе зобов'язання на честь виборів у Верховну Раду УРСР достроково виконати двомісячний план по вилову та здачі риби державі».
- «За останні роки завод імені Петровського відбудував і побудував для своїх працівників 6162 квадратних метри житлової площі. 36 квартир одержали робітники в новому будинку по проспекту Ушакова, 69; 24 квартири – на Комсомольській вулиці, 31; 79 квартир – на вулицях Суворова, 7/9, та Леніна, 14/16. Чимало серед робітників заводу й індивідуальних забудовників».
1981 рік.
- «Днями до працівників молочнотоварної ферми № 2 колгоспу імені Леніна прибув районний агітпоїзд. З увагою тваринники прослухали лекцію “Плани партії – плани народу”, а згодом мали змогу придбати в автокрамниці цілий ряд товарів».
- «Мабуть, херсонкам цікаво буде дізнатися про те, що в будинку побуту “Славутич” працює майстерня по виготовленню перук, кіс, шиньйонів із штучного та натурального волосся».
- «За 5 років інваліди Великої Вітчизняної війни, що проживають на Херсонщині, одержали безплатно у власне користування 1013 легкових автомашин».
- «Днями з ткацького верстата килимових виробів Чаплинського райпобуткомбінату зійшов 34-тисячний метр продукції. Уже протягом 2 років надходять у торговельну мережу чаплинські килими. Покупці схвально відгукуються про них».
«Наддніпрянська правда»
Елена Скрипченко
"Гривна".- № 11 (844).- 10.03.2011.- стр. 10 ТV
www.grivna.ks.ua/vpered_v_buduschee_ili_nazad_k_proshlomu.htm