Артефакти, знайдені під час цьогорічних археологічних досліджень курганів, що розташовані на території Херсонської області, датовані другим-першим сторіччями до нашої ери та першим-другим сторіччями нашої ери. Найцікавіші артефакти обласна інспекція з охорони пам’яток історії та культури передала у Херсонський обласний краєзнавчий музей.
Усі передані артефакти знайшли під час трьох експедицій, організованих інспекцією та Інститутом археології Національної академії наук України, говорить заступник начальника обласної інспекції з охорони пам’яток історії та культури Денис Сікоза. Ці дослідження, які проводилися на території Олешківського та Бериславського районів Херсонщини, мали статус рятувальних експедицій, під час яких досліджуються об’єкти, які гинуть через природні чинники або через людську діяльність.
«На території Херсонської області протягом польового сезону 2020 року відбулося три рятувальних археологічних експедиції. Одна з них була на Червономаяцькому археологічному комплексі. Тут ми маємо ручі з поховань пізньоскіфської культури першого-другого століть нашої ери і першого-другого століть до нашої ери. Також тут представлені матеріали, знайдені під час рятувальних робіт на території Золотобалківського археологічного комплексу. Він також пізноскіфський».
23.12.2020