on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

14.03.2024, 23:17

Кількість ідентифікованих картин, які викрали військові РФ під час втечі з Херсона, зросла до 94 робіт

  Робота художника Михайла Шапошникова "Півонії", ...
14.03.2024, 23:13

"Кава з ароматом перемоги": херсонський театр презентував концертну програму

  Херсонський обласний музично-драматичний театр ім. М. Куліша презентував ...
14.03.2024, 23:06

У Херсоні відбувся концерт для місцевих жителів, військових та волонтерів

  9 березня 2024 року у Херсоні відбувся концерт для місцевих ...

 

Образ рідної землі

Творчість Заслуженого художника України Марії Шнайдер-Сенюк викликає велике зацікавлення. Мистецтвознавчі дослідження, численні публікації робіт у журналах і книгах не лише в Україні («Історія українського мистецтва» в 6 томах, Київ, 1968, журнал «Образотворче мистецтво»), а й за кордоном («Fibrearts Design Book Five» 1996, («Fibrearts Design Book Siks», 1999, США, «Тестиль-форум», Німеччина), свідчить про глибину й актуальність її творчості.

Природа щедро обдарувала її талантом, вона неперевершений майстер гобелена, разом з тим звертається до станкового живопису, поезії. Це дозволяє їй зблизити ці види мистецтва. У таких поетичних гобеленах як «Дніпрові плавні», «Осінні ритми», «Херсонський степ», «Пастораль» поставлені й успішно вирішені не лише декоративні, а й живописні завдання.

Окрім гобеленів, художниця часто виставляє твори живопису. Тепер її персональна виставка живопису «Образ рідної землі» розгорнута в залах НСХУ на площі Свободи в Херсоні.
Роботи накопичувались протягом багатьох років від поїздок по Україні: тут пейзажі із Карпат, Волині, Хмельниччини, а також херсонські степи, Дніпрові заплави. Тут і рідні й улюблені місця села Коблин на Рівненщині та графіка й живопис останніх років.
Кожна виставка не лише нова віха в творчості, але й ціла система роздумів про свій час, про запити й культурні потреби сьогодення, про вічні цінності і їх збереження.

Тонко й глибоко і в її пейзажах і в натюрмортах розкрито почуття любові до рідної землі. Повно й цілісно розкривається душа художниці в стремлінні донести багатство різноманіття природи, її світлу гармонію і поетичність. Саме тому до глядача йде потік теплої благодаті.
Гармонія синього, бузкового, блакитного, оранжевого кольорів, радість буття, животрепетне тепло природного оточення - це все її пейзажі. Вони щиро, з любов'ю написані, тому знаходять відгук у душі глядача і позитивно впливають на настрій, як спілкування із живою природою. Автор хоче, щоб глядач сприймав кожну картину як вікно в прекрасне природне середовище.

Тільки гаряче закоханий в рідку землю художник може так тонко підмітити її красу.
Серед пейзажів все у квітах рідне подвір'я художниці. І серед цього буйного цвітіння образ бабусі художниці - Глікерії Степанівни, яка доглядала Марію, бо батько її загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни, а мама померла у воєнні роки. І такою проникливою поезією віє від цього куточка рідної землі...

Вся виставка - це пристрасний заклик художниці: «Бережіть природу! Бережіть красу рідної землі, бо це наш найбільший скарб». Про це й вірші Марії Шнайдер-Сенюк, якими відкривається виставка: Господь мені подарував весну рожево-голубу і золото-багряну осінь, і зелень літа уповні, і в хмарах ніжних неба просинь, печалі й радості сльозу і силу вистояти в горі, любов до неба й до землі, щоб і в калюжах бачить зорі.

Стелла КУРБАТКІНА.
Наддніпрянська правда.-19.12.2008

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.