on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Організації > Література > Бібліотеки > Одна з найстаріших бібліотек України знаходиться в Херсоні

 

Одна з найстаріших бібліотек України знаходиться в Херсоні

17.08.2007

У червні Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара відсвяткувала своє 135-річчя. За цей час заклад встиг стати не тільки найголовнішим та найпотужнішим інформаційним осередком регіону, а ще й впевнено продовжує крокувати шляхом технічного переоснащення та прогресу. Сьогодні бібліотечні фонди та центри вражають своїм багатством. Пощастило бібліотеці і з місцем розташування –на мальовничому березі Дніпра. Проте, на жаль, досить занедбана прилегла територія не додає престижу ні закладу, ні місту. Про це та багато іншого наша розмова з директором бібліотеки Надією Коротун

- Надіє Іванівно, розкажіть, що собою сьогодні уявляє Херсонська обласна універсальна бібліотека імені Олеся Гончара?

- Херсонська обласна бібліотека одна з найстаріших в Україні. Нам в червні виповнилось 135 років. Ми дуже вдячні всій громаді області за те, що пам’ятають нашу книгозбірню. Але урочисто ми цю дату відзначатимемо напередодні Всеукраїнського дня бібліотек – 25–26 вересня.

Найголовніше, що останнім часом змінилося в роботі бібліотеки, – це постійне впровадження новітніх технологій. Ми стали головним інформаційним центром регіону і дуже вдячні всім, хто підтримав цю ідею. У нас є регіональний інформаційний портал, де зібрана вичерпна інформація про область. Ми стали регіональним інформаційним центром з питань культури, туризму і мистецтва. На сьогодні це єдиний в Україні подібний ресурс, який, до речі, отримав схвальні відгуки міністерства культури і туризму. Ми також маємо багато інформаційних центрів, обладнаних для всіх користувачів: і з проблемами зору, і з проблемами руху. Маємо і інформцентр з питань Євроінтеграції. Через це бібліотека крокує кожного дня вперед для того, щоб в жодному разі не відстати від технічного розвитку.

Невдовзі, 20 серпня, ми збираємо на семінар з питань організації публічного Інтернету гостей зі всієї України.

Приємно, що отримала грант і одна районна бібліотека – Каховська. Через це все більше поповнюється інформаційний простір. На сьогодні ми маємо вже 5 інтернет-центрів, створених за допомогою посольства США в Україні.

Загалом, ще ніколи бібліотека так тісно не співпрацювала з посольствами, які знаходяться в столиці. Це, напевне, запорука того, що книгозбірню знають, їй довіряють і намагаються допомогти. Нещодавно бібліотеку відвідали посли Норвегії, Словакії, Фінляндії, Канади, Америки, Великобританії.

- Відомо, що бібліотека є комунальною власністю обласної громади. Як у вас складаються стосунки з обласною радою?

- Ніяких суперечок у нашій спільній діяльності ніколи не виникало. Є заходи, в котрих голова обласної ради Володимир Демьохін постійно бере активну участь, за що я особисто йому дуже вдячна. До речі, він перший з керівників обласного масштабу, хто відгукнувся на потреби бібліотеки у технічному переоснащенні. Зараз ми отримали в подарунок до 135-річчя закладу лазерний телевізор та мультимедійну систему. Співпраця з обласною радою налагоджена. Наші працівники допомогли відкрити обласний сайт, і ми надали дуже багато інформації, щоб він поповнювався. Я вважаю, що кожен просто повинен якісно виконувати роботу в межах своєї компетенції. А якщо виникають якісь питання, в яких потрібна допомога обласної ради, то ми їх вирішуємо успішно.

- Бібліотека розташована в дуже мальовничому куточку – на березі Дніпра. Але чи не вважаєте ви, що той незадовільний стан, в якому зараз перебуває прилегла територія, якимось чином впливає на імідж закладу та його роботу?

- Я вважаю, що стан території, яка оточує бібліотеку, не просто незадовільний, а ганебний. Зараз багато питань виникає з узаконенням земельної ділянки, на території якої знаходиться бібліотека. Спочатку мерія виділила 1,7 гектара під забудівлю, гаражі тощо. Це питання вирішують уже другий рік поспіль, для того, щоб бібліотеці виділити 0,7 гектара землі. Тобто навіть плити, якими користувач крокує до установи, вже нам не належать. Хоча ми їх будували і відновлювали за рахунок обласного бюджету.

Інше питання, що чомусь не зацікавлена ні мерія, ні громада міста у тому, аби належним чином впорядкувати одну з наймальовничіших візитівок Херсона – набережну біля бібліотеки. Тут відбувається багато громадських заходів, які, окрім сміття та бруду, нічого іншого бібліотеці не залишають. Зараз ми ремонтуємо фасад бібліотеки, щоб він відповідав високому статусу будівлі. Тобто все, що в наших силах, ми робимо. Але треба доводити до гарного вигляду і все інше. Бо все-таки це місце гідне для організації відпочинку громади міста та області. На мою думку, такий гарний куточок, як набережна Дніпра, повинен мати і альтанки, і багато чого іншого.

Питання культурного дозвілля стояло і продовжує гостро стояти. Адже люди не набираються розуму біля пивного кіоску. Треба подбати, перш за все, про культурний відпочинок. Той стан, у якому зараз набережна, – ганьба для міста. Адже сюди, зокрема, до бібліотеки, приїздять безліч гостей та поважних делегацій. Тому й місце це повинно стати однією з візитівок обласного центру.

- Дякую за розмову.

Ксенія СІЛІНА
Гривна-СВ , 2007-08-17 (стр. 03)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.