on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.05.2019, 09:22

май-2019

Люблю я час грози весною, Коли травневий перший грім, Немовби тішачися грою, Гуркоче в небі голубім. Луна співає голосисто, От дощик бризнув, пил летить, Краплин прозорчасте намисто На сонці золотом горить. Біжать потоки з гір суворих, Пташиний не змовкає гам, І в лісі гам, і шум у горах — Усе підспівує громам… Ф. Тютчев  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

22.05.2019, 13:44

Михайло Толстих у полоні сюрреалізму

22.05.2019, 13:30

В Херсоні покажуть фільм жахів для дітей на великому екрані

22.05.2019, 10:04

Підведені підсумки VII фестивалю «КІНОКАЛЕЙДОСКОП»

> Темы > Литература > Литераторы о Таврии > Олесь Гончар о Херсоне и херсонцах

Олесь Гончар про Херсон і херсонців

Життєвий і творчий шлях письменника Олеся Гончара був тісно пов’язаний з Херсонщиною, обласним центром, багатьма селами й містами та їх мешканцями

Він неодноразово бував тут. Херсонщина обирала його багато років своїм депутатом до Верховної Ради СРСР і понад чверть століття він сумлінно виконував обов’язки народного депутата.

На матеріалах нашого краю, міста та про його трудівників Олесь Гончар створив не одне оповідання, новелу, романи й повісті. Прототипами його героїв ставали наші земляки.

Тепло вітав письменник наше місто й херсонців з окремими ювілеями, як от: «Вітаю красу Херсона, вітаю його чудових людей. Бажаю вам, друзі, радісної творчої праці і щастя в житті. Вічного квітування цьому сонячному місту нашої прекрасної Україні. Олесь Гончар».

Для телебачення Херсона письменник 12 лютого 1978 року у зв’язку з відзначенням 200-річчя міста надіслав з великою любов’ю такі слова: «Двісті років виповнюється нашому славному Херсону, а він мов юнак, повен снаги і сили, красується на своїх сонячних висотах. Місто-трудар, місто звитяжець, місто повите легендами, що сходяться до нього з просторів усього таврійського хліборобського краю. Будує кораблі, і вони несуть по всьому світу славу нашої Радянської Батьківщини, тче барвисті тканини, і вони, мов райдуга, єднають народ наш зі всіма братніми народами Країни Рад.

Вітаєм сьогодні і старшу, і юну робітничу гвардію Херсона, і тих, хто поруч з нею вирощує золотий повнозерний колос для Батьківщини. Від душі вітаємо і тих, хто плекає духовні плоди для народу, натхненно збагачує українську радянську культуру. Юний вогнистий танок, і пісня, що лунає з Херсона, і натхненне слово поета, і театральна вистава – їх чути і видно далеко. Хай ще рясніше квітує і величними звершеннями трударя, мистецькими художніми талантами щедра херсонська земля. Хай почуттям високої гордості зігріється серце матері, чиї сини мужньо захищають цю землю від фашизму, хай з патріотичною гордістю озирнеться в день свята на пройдений шлях сивочолий солдат ветеран, що себе не щадив в боротьбі за щастя народів. У дні славного ювілею міста бажаю Херсону й херсонцям добра та щастя від усієї душі! Ваш Олесь Гончар».

Письменник не раз бував у Херсонському педінституті. Про хвилюючу зустріч зі студентами, викладачами, працівниками вузу 23 травня 1966 року свідчить такий лаконічний запис у щоденнику: «Зустріч у Херсонському педінституті. Вінець всієї поїздки. Студенти виступають, робітник порту, понад програму – землячка з Орлика. Мудрі слова».

Павло ПАРАСКЕВИЧ, кандидат філологічних наук
Гривна-СВ ,2008-09-19 (стр. 13)
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.