on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.03.2019, 10:38

Март-2019

Март (Б. Пастернак) Теплый ветер вихревой, Непутевый, вестовой, Про весну смутьянит, шалый, Топит, топчет снег отталый, Куролесит, колесит, Запевалой голосит... Кто-то с полночи нагреб На проталину сугроб, Над землею разомлелой Пронесясь зимою белой. Старый снег на убыль шел, — Внук за дедушкой пришел. Солнце весело печет, С крыш завеянных течет, С вешней песней ветер пляшет, Черными ветвями машет, Понагнал издалека Золотые облака.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

21.03.2019, 10:20

У Херсоні безкоштовно покажуть сучасне українське кіно

18.03.2019, 10:08

V Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»

06.03.2019, 11:18

«ЛітTERRA»: кава і «много букв»

> Темы > Литература > Литераторы о Таврии > Олесь Гончар о Херсоне и херсонцах

Олесь Гончар про Херсон і херсонців

Життєвий і творчий шлях письменника Олеся Гончара був тісно пов’язаний з Херсонщиною, обласним центром, багатьма селами й містами та їх мешканцями

Він неодноразово бував тут. Херсонщина обирала його багато років своїм депутатом до Верховної Ради СРСР і понад чверть століття він сумлінно виконував обов’язки народного депутата.

На матеріалах нашого краю, міста та про його трудівників Олесь Гончар створив не одне оповідання, новелу, романи й повісті. Прототипами його героїв ставали наші земляки.

Тепло вітав письменник наше місто й херсонців з окремими ювілеями, як от: «Вітаю красу Херсона, вітаю його чудових людей. Бажаю вам, друзі, радісної творчої праці і щастя в житті. Вічного квітування цьому сонячному місту нашої прекрасної Україні. Олесь Гончар».

Для телебачення Херсона письменник 12 лютого 1978 року у зв’язку з відзначенням 200-річчя міста надіслав з великою любов’ю такі слова: «Двісті років виповнюється нашому славному Херсону, а він мов юнак, повен снаги і сили, красується на своїх сонячних висотах. Місто-трудар, місто звитяжець, місто повите легендами, що сходяться до нього з просторів усього таврійського хліборобського краю. Будує кораблі, і вони несуть по всьому світу славу нашої Радянської Батьківщини, тче барвисті тканини, і вони, мов райдуга, єднають народ наш зі всіма братніми народами Країни Рад.

Вітаєм сьогодні і старшу, і юну робітничу гвардію Херсона, і тих, хто поруч з нею вирощує золотий повнозерний колос для Батьківщини. Від душі вітаємо і тих, хто плекає духовні плоди для народу, натхненно збагачує українську радянську культуру. Юний вогнистий танок, і пісня, що лунає з Херсона, і натхненне слово поета, і театральна вистава – їх чути і видно далеко. Хай ще рясніше квітує і величними звершеннями трударя, мистецькими художніми талантами щедра херсонська земля. Хай почуттям високої гордості зігріється серце матері, чиї сини мужньо захищають цю землю від фашизму, хай з патріотичною гордістю озирнеться в день свята на пройдений шлях сивочолий солдат ветеран, що себе не щадив в боротьбі за щастя народів. У дні славного ювілею міста бажаю Херсону й херсонцям добра та щастя від усієї душі! Ваш Олесь Гончар».

Письменник не раз бував у Херсонському педінституті. Про хвилюючу зустріч зі студентами, викладачами, працівниками вузу 23 травня 1966 року свідчить такий лаконічний запис у щоденнику: «Зустріч у Херсонському педінституті. Вінець всієї поїздки. Студенти виступають, робітник порту, понад програму – землячка з Орлика. Мудрі слова».

Павло ПАРАСКЕВИЧ, кандидат філологічних наук
Гривна-СВ ,2008-09-19 (стр. 13)
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.